Odpusty za zmarłych

Ocena użytkowników:  / 0

W listopadowe dni, częściej niż kiedykolwiek w ciągu roku pamiętamy o naszych zmarłych. Nasza modlitwa, ofiara, cierpienie a zwłaszcza możliwość zyskiwania w tych dniach odpustów, które są udziałem w duchowym skarbcu Kościoła, niech staną się rzeczywistym gestem wyciągniętej pomocnej dłoni i życzliwego serca. Niech przez to staną się też wyrazem odnowionej wiary w życie wieczne i  wdzięczności wobec zmarłych za wszelkie dobro, jakie w życiu od nich kiedyś otrzymaliśmy.

W Katechiźmie Kościoła Katolickiego czytamy:

„Kościół pielgrzymów od zarania religii chrześcijańskiej czcił z wielkim pietyzmem pamięć zmarłych, a ponieważ święta i zbawienna jest myśl modlić się za zmarłych, aby byli od grzechów uwolnieni (2 Mach 12,45), także modły za nich ofiarowywać. Nasza modlitwa za zmarłych nie tylko może im pomóc, lecz także sprawi, że staje się skutecznym ich wstawiennictwo za nami”.

Odpusty za zmarłych: od Uroczystości Wszystkich Świętych:

a)Wierni, którzy nawiedzą kościół, kaplicę dziś od południa i przez cały Dzień Zaduszny mogą dostąpić odpustu zupełnego, który można ofiarować za zmarłych. Według  obowiązujących przepisów można go uzyskać tylko jeden raz. W czasie nawiedzenia należy odmówić: Ojcze nasz, Wierzę oraz wypełnić inne warunki jak: spowiedź św., Komunia św. i modlitwa w int. Ojca Św. np. Pod Twoją obronę.

 b)Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za  zmarłych, mogą uzyskać odpust za dusze w czyśćcu cierpiące. Odpust ten jest zupełny w dniach od 1 – 8 listopada, a w inne dni roku jest cząstkowy.

 

 

 

 

Modlitwa do Modlitwa do Jezusa naszego Króla i Pana

Ocena użytkowników:  / 0

 

Jezu Chryste, Królu Wszechświata, Panie nasz i Boże, Odkupicielu rodzaju ludzkiego, nasz Zbawicielu!

Ty, który mówiłeś, że Królestwo Twoje nie jest z tego świata, który wzywałeś nas do szukania Królestwa Bożego i nauczyłeś nas prosić w modlitwie do Ojca: „przyjdź Królestwo Twoje”, wejrzyj na nas stojących przed Twoim Majestatem.

Wywyższamy Cię, oddajemy Ci cześć i uwielbienie.

Pokornie poddajemy się Twemu Panowaniu i Twemu Prawu. Świadomi naszych win i zniewag zadanych Twemu Sercu przepraszamy za wszelkie nasze grzechy i zaniedbane dobro. Wyrażamy naszą skruchę i prosimy o zmiłowanie. Przyrzekamy zabiegać o pomnożenie Twojej Chwały, dziękować za nieskończone Miłosierdzie, które okazujesz z pokolenia na pokolenie, wiernością i posłuszeństwem odpowiadać na Twoją Miłość. Boski Królu naszych serc, niech Twój Święty Duch, wspiera nas w realizacji tych zobowiązań, chroni od zła i dokonuje naszego uświęcenia. Niech pomaga nam porządkować całe nasze życie i posłannictwo Kościoła. Króluj nam Chryste! Króluj w naszej Ojczyźnie, króluj w każdym narodzie, na większą chwałę Przenajświętszej Trójcy i dla zbawienia ludzi.

Spraw, aby nasze rodziny, wioski, miasta i świat cały objęło Twe Królestwo: królestwo prawdy i życia, królestwo świętości i łaski, królestwo sprawiedliwości, miłości i pokoju, teraz i na wieki wieków Amen.

Kremówki w Niedzielę Papieską

Ocena użytkowników:  / 0

W Niedzielę Papieską w przyszłym tygodniu 9 października, od soboty wieczora będzie można nabywać kremówki Papieskie. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na remont i funkcjonowanie Domu Parafialnego. Za włączenie się w akcję serdecznie dziękujemy.

Wielka Pokuta

Ocena użytkowników:  / 0

   Powstań, podejmij wysiłek i z odwagą rusz pod prąd.

 

 


 

Pokuta to potężne narzędzie do walki ze złem.
Dzięki niej tworzy się nowa jakość zniszczonej przez grzech relacji między Stwórcą, a stworzeniem. Pokuta jest kluczem do Bożego Miłosierdzia. A dzisiaj tak bardzo potrzebujemy Miłosierdzia. Miłosierdzia, które może odwrócić bieg historii i całego całego świata.

15 października, na Jasnej Górze odbędzie się „Wielka Pokuta”.
...bo, jak mówił u tronu Matki Jasnogórskiej św. Jan Paweł II „Przychodzimy tutaj, gdzie od wieków ludzie przychodzili do Ciebie po wolność i przy Tobie – nawet w niewoli – czuli się wolnymi”.

 

 

„Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj"

Św. Paweł

Czy przyszło Ci na myśl, aby modlić się za swój kraj? Czy prosiłeś kiedyś Boga o wsparcie dla swojej Ojczyzny? Teraz możemy zrobić to wspólnie na Jasnej Górze!

Podejmijmy modlitwę przebłagania
- przez wstawiennictwo wszystkich chórów i mocy anielskich, wszystkich polskich świętych oraz dusze naszych rodaków w czyśćcu cierpiących. Wezwij na pomoc Naszą Królową - Maryję! Przyjedź na Jasną Górę w sobotę, 15 października.

Trwa walka cywilizacji życia z cywilizacją śmierci.
Potrzebujemy interwencji Boga w poważnych problemach, których sami nie rozwiążemy. Polski naród jest podzielony. Coraz więcej w nas zniechęcenia, złości, zawiści, zazdrości i nieczystości. Coraz więcej rodzin jest poranionych. Wzrasta liczba rozwodów. Wielu ludzi żyje w lęku, depresji, niepewności. Są to skutki grzechów, które popełniliśmy my i nasi przodkowie.

Bądźmy tam razem, by prosić także za tymi, którzy nie mogą zrobić tego sami!

Zaczynamy o godz. 11:00. W pierwszej części spotkania będziemy dziękować Bogu, modlić się o dary Ducha Świętego i przygotowywać nasze serca do popołudniowej Eucharystii i modlitwy pokutnej, która została rozeznana i przygotowana specjalnie na to wydarzenie.

Katechezy i modlitwy poprowadzą: ks. Antonello Cadeddu, ks. Henrique Porcu oraz ks. Piotr Glas, egzorcysta, a Mszę Świętą będą celebrować księża biskupi na czele z abp Stanisławem Gądeckim, przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski.

Szczegóły na stronie WielkaPokuta.pl oraz na profilu facebook.

Zaproś najbliższych, znajomych, swoją wspólnotę.

Przez stronę WielkaPokuta.pl można zamawiać plakaty i ulotki do rozwieszenia w parafii, szkole, bloku i całej okolicy.

Włącz się do walki duchowej.

Prześlij to zaproszenie kolejnym osobom.

 

Niech Bóg Wam błogosławi, a Maryja chroni w swoim Niepokalanym Sercu!
Pozdrawiamy,
Zespół organizacyjny

 

Pielgrzymka do Bazyliki św. Jakuba i św. Agnieszki w Nysie

Ocena użytkowników:  / 0

W związku z przeżywanym w Kościele Nadzwyczajnym Jubileuszem Roku Miłosierdzia, bazylika św. Jakuba i św. Agnieszki w Nysie otrzymała przywilej Kościoła Jubileuszowego, przejścia przez Bramę Miłosierdzia i uzyskania ODPUSTU Roku Świętego.

      Dlatego w niedzielę 9 października 2016r. organizujemy pielgrzymkę z naszej parafii, aby uczestniczyć w okolicznościowym nabożeństwie tylko dla naszej parafii. Początek uroczystości o godz. 15.00 – przejście przez Bramę Miłosierdzia, Msza św. z okolicznościowym kazaniem, adoracja  Najświętszego Sakramentu, modlitwa Roku Jubileuszowego, Błogosławieństwo, zakończenie pielgrzymki.  Dojazd do Nysy własnym środkiem lokomocji lub zamówionym autokarem o godz. 14.30. Serdecznie zapraszamy i prosimy o zgłoszenia.

Seminarium Odnowy Wiary

Ocena użytkowników:  / 0

Gorąco zapraszamy do udziału w stacjonarnych rekolekcjach Seminarium Odnowy Wiary. Będzie to cykl co tygodniowych, siedmiu spotkań, z ciekawymi konferencjami, modlitwą i okazją do nawiązania relacji. Spotkania będą miały miejsce w domu parafialnym, który na tę okazję specjalnie przygotowujemy. Na pierwsze spotkanie zapraszamy już w środę 28 września, na godz. 19.00 właśnie do Domu Parafialnego. Będziemy wchodzić wejściem od strony Rynku.

 

Jeśli szukasz nowej jakości życia duchowego przyjdź!

 

Kontakt, zapisy: tel. 504 602 636 lub 602 173 784

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zaproszenie

Ocena użytkowników:  / 0

"W dniu 18 września 2016 o godz. 11.00 w grocie lurdzkiej na Górze św. Anny odbędą się Diecezjalne Dożynki oraz podziękowanie za dar Światowych Dni Młodzieży. Ks. biskup Andrzej Czaja zaprasza do wspólnej modlitwy wszystkich zaangażowanych w przygotowania i przebieg Dni w Diecezjach, a szczególnie młodzież i rodziny, które gościły pielgrzymów w swoich domach".

Razem damy Radę

Ocena użytkowników:  / 0

Na Placu Partnerstwa w Otmuchowie (stawek) w dniu 11.09.2016r.(niedziela) w godzinach 15.00-20.00 odbędzie się festyn rodzinny pod nazwą „Razem damy Radę”. Festyn dedykowany jest Kamilowi Brykowi z Otmuchowa- na ratowanie jego życia!

W programie festynu będzie koncert zespołu country z Czech- „Stará Tráva”  , koncert zespołu rockowego z Otmuchowa- „CZTERY AMPERY”, pokaz motocyklowy, animacje dla dzieci prowadzone przez profesjonalnych animatorów z Mikilandii, zabawa dla dzieci i dorosłych przy zespole muzycznym MAXXX z Otmuchowa, zamki dmuchane, malowanie twarzy, wata cukrowa, bańki mydlane, kawa, herbata, napoje oraz ciasto.

Serdecznie zapraszamy!

Strona 11 z 26

Ogłoszenia

 

OBRAZ Z WNĘTRZA KOŚCIOŁA

 

 

Posłuchaj niedzielnego kazania

Opolskie dla Rodziny

Strona Domu Miłosierdzia

Modlitwa wstawiennicza

Wycieczki parafialne

 

 

Siostry Boromeuszki

Minuta ze Słowem

Obraz z kamery

Odpusty jako wielki dar

Nauka o odpustach łączy się z tajemnicą Bożego Miłosierdzia. Odpust jest to darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy.

Czytaj więcej...

Sakramenty święte

Sakramenty święte - co wiedzieć należy...

Czytaj więcej...

Malowidła Dankwarta

Rozkład malowideł K. Dankwarta na sklepieniu kościoła parafialnego

Czytaj więcej

Joomla templates by Joomlashine