W najbliższym czasie...

Ocena użytkowników:  / 0

We wtorek 23 czerwca w Dniu Ojca, Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym organizuje o godz. 20.00 w nyskim kinie projekcję filmu pt. „Najświętsze Serce”. Cena biletu 14 zł. Dojazd  indywidualny. Osoby mające trudność z dojazdem proszone są o zgłoszenie faktu do Domu Miłosierdzia lub sklepiku Caritas. Szczegółowe informacje u P. Marty Łuszcz. Polecamy i zapraszamy do uczestnictw w projekcji.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W niedzielę, 28 czerwca 2020 r. o godz. 19.00 w naszym kościele zapraszamy na KONCERT na rzecz uruchomienia nieczynnego pozytywu balustradowego organów. Wystąpi Jacek Truty – organy. W programie utwory z koncertu egzaminu magisterskiego P. Jacka Trutego m.in. utwory J. S. Bacha, F. Mendelssohna, A. Guilmanta.. Wstęp wolny, dobrowolne datki na rzecz odbudowy pozytywu. Serdecznie zapraszamy parafian i gości!

 

 

 

 

 

 

 

https://opole.gosc.pl/doc/6318469.Jak-bedzie-wygladala-Piesza-Pielgrzymka-Opolska

Akt żalu doskonałego

Ocena użytkowników:  / 1

PROPOZYCJA AKTU

 

Akt żalu doskonałego sprawia, że uzyskujemy prawdziwe przebaczenie grzechów. Jeśli ustaną przeszkody dla odbycia spowiedzi, przy najbliższej sposobności trzeba wyznać te grzechy na spowiedzi sakramentalnej, bo inaczej pragnienie przyjęcia sakramentu pojednania, wyrażone przez nas byłoby nieszczere, czyli nieautentyczne. Rozgrzeszenie udzielone przez kapłana upewnia penitenta o uzyskanym uprzednio przebaczeniu, nadając mu wartość sakramentalną, a także staje się okazją do kierownictwa duchowego.

Czytaj więcej: Akt żalu doskonałego

Jesteśmy online 24 na dobę

Ocena użytkowników:  / 17

Cieszymy się, że od dziś (1kwietnia 2020) możemy dołączyć do parafii w kraju które posiadają całodobowy obraz live z kamery w kościele. Juz od dziś każdy kto posiada dostęp do internetu może oglądać i słuchać transmisje ze Mszy Świętych oraz nabożeństw.

 

List bpa Anadrzeja Czai

Ocena użytkowników:  / 1

List bpa. Andrzeja Czai

Komunikat nr 2.

Ocena użytkowników:  / 0

W związku z nowymi wskazaniami władz państwowych i Biskupa Opolskiego chcemy poinformować w jaki sposób będzie funkcjonowało duszpasterstwo w naszej parafii.

1. Do osób umierających należy ZAWSZE wezwać kapłana (telefonicznie bądź osobiście) 2. Nie odbędą się przedświąteczne odwiedziny chorych.

3. Msza święte będą odprawiane normalnie, jednak będzie w niej mogło uczestniczyć tylko pięć osób. Dlatego do kościoła będą w pierwszej kolejności wpuszczane tylko osoby, które zamówiły intencję Mszy św. Każda osoba powyżej pięciu będzie musiała opuścić świątynię.

4. Od niedzieli nie będzie Mszy świętych w kościele św. Anny. Zamówione intencje będą odprawione w kościele parafialnym.

5. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali będą się odbywały bez udziału wiernych (będzie tylko kapłan i usługujący).

6. Transmisje on-line: Msza święta: niedziela, godz. 10.00 i 11.30; Droga Krzyżowa: piątek 17.30; Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym: niedziela 17.15; różaniec kapłanów za parafian: codziennie 20.30; Koronka do Bożego Miłosierdzia: codziennie 15.00. Będziemy rozwijać transmisje Mszy świętych, tak aby były codziennie, ale wymaga to jeszcze czasu.

7. Od czwartku 26 marca będzie adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele parafialnym od godziny 15.00 do 18.00 z możliwością skorzystania z sakramentu pokuty. Jednak w tym samym czasie nie może być w kościele więcej niż 5 osób (nie licząc kapłana). Do odwołania nie będzie adoracji w kaplicy św. Krzyża.

 

Drodzy Parafianie, w tym trudnym dla nas czasie chcemy być do Waszej dyspozycji. Jeśli ktoś z Was będzie się chciał spotkać z kapłanem na spowiedź poza konfesjonałem lub rozmowę duchową to proszę się umówić telefonicznie.Prosimy się włączać w transmisje internetowe nabożeństw z naszego kościoła. Pamiętamy o Was w modlitwie i zawsze służymy wszelką pomocą. Wasi duszpasterze.

Anioł Pański 25 marca

Ocena użytkowników:  / 0

 

W odpowiedzi na Apel Papieża Franciszka, a za nim także Komunikat Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, prosimy, by jutro 25 marca, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego o godzinie 12.00 przy dźwięku dzwonów, we wszystkich kościołach kapłani odmówili Anioł Pański, modlitwę Ojcze nasz i 3 razy Zdrowaś Maryjo w intencji ustania epidemii, za chorych, za służby medyczne oraz za zmarłych. Należy do nich dołączyć następującą modlitwę:

„Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne zmarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła. O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen. Maryjo, Uzdrowicielko chorych i Matko nadziei, módl się za nami!”.

Zapraszamy wszystkich Parafian do łączności z nami. Niech to będzie wspólne wołanie do Nieba....

Wasi Kapłani

Niedziela Laetare online

Ocena użytkowników:  / 2

Akcja Wrzuć dziadków na Fejsa

Ocena użytkowników:  / 0

Strona 2 z 26

Ogłoszenia

 

OBRAZ Z WNĘTRZA KOŚCIOŁA

 

 

Posłuchaj niedzielnego kazania

Opolskie dla Rodziny

Strona Domu Miłosierdzia

Modlitwa wstawiennicza

Wycieczki parafialne

 

 

Siostry Boromeuszki

Minuta ze Słowem

Obraz z kamery

Odpusty jako wielki dar

Nauka o odpustach łączy się z tajemnicą Bożego Miłosierdzia. Odpust jest to darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy.

Czytaj więcej...

Sakramenty święte

Sakramenty święte - co wiedzieć należy...

Czytaj więcej...

Malowidła Dankwarta

Rozkład malowideł K. Dankwarta na sklepieniu kościoła parafialnego

Czytaj więcej

Joomla templates by Joomlashine