Święto konsekracji

Ocena użytkowników:  / 0

W dzisiejszą niedzielę w kościołach, które już zostały konsekrowane, obchodzona jest rocznica poświęcenia kościoła. Każda świątynia obchodzi w ciągu roku szczególnie dwa święta: dzień swojego patrona i dzień swojej konsekracji. Dzień patrona to także dzień imienin kościoła – odpust parafialny. Dzień poświęcenia kościoła jest natomiast dniem jego oddania na wyłączną własność Boga, aby był on miejscem sprawowania kultu. Dziękujemy dziś Bożej Opatrzności za swój kościół. Konsekracja naszego kościoła odbyła się w 1695 r. a konsekratorem był ówczesny biskup Księstwa Nyskiego Franciszek Ludwik von Pfalz-Rhein Neuburg. Rycina przedstawia widok na kościół i zamek z roku 1738 roku ( źródło:"Scenographia Urbium Silesiae", Nürnberg 1738)

Światowy Dzień Misyjny

Ocena użytkowników:  / 0

Dzisiejsza niedziela poświęcona jest w Kościele sprawom misji – Światowy Dzień Misyjny. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy. Prosimy Boga, aby mogli skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły, albo dotąd Boga nie poznały. Jest to stosowny czas, abyśmy przypomnieli sobie, że do istoty życia Kościoła należy misyjność. Przez cały tydzień swoją myśl i serce kierujemy w stronę misjonarzy duchownych i świeckich wspierając ich modlitwą i ofiarą – w bieżącym tygodniu szczególnie różańcową. Serdecznie zapraszam parafian do modlitwy.

Nabożeństwo fatimskie

Ocena użytkowników:  / 0

W niedzielę zapraszamy na ostatnie już nabożeństwo fatimskie z procesją światła. Rozpoczynamy po mszy świętej po koło godz. 19.00. Chcemy modlić się o pokój i o nawrócenie tych, którzy nie poznali Bożej miłości.

Tak jak zachęcała do tego Maryja w Fatimie. Przynieśmy ze sobą świece i serca otwarte na łaskę Bożą gotowe nieść światu orędzie Ewangelii.

Kremówki Papieskie w Otmuchowie

Ocena użytkowników:  / 0

 

 W najbliższą niedzielę zapraszamy do zakupu kremówek papieskich. 

Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na rozwój inicjatywy wieczorów uwielbienia - plakaty, potrzebny sprzęt, byślmy jeszcze piękniej uwielbili naszego Stwórcę i Pana. Chcemy w ten sposób przybliżyć także postać błogosławionego Jana Pawła II, który już niedługo, bo 27 kwietnia 2013 roku ma zostać kanonizowany. Cieszymy się tym wydarzeniem już teraz.

Październikowy Wieczór Uwielbienia

Ocena użytkowników:  / 1

Zapraszamy na kolejny wieczór uwielbienia, tym razem będziemy się zbliżali do światła którym jest Chrystus. On rozświetla nasze ciemności, jednoczy nas ze sobą i pokonuje wszelkie zło. 
Serdecznie wszystkich Was zapraszamy.

 

Zachęcamy również, do obejrzenia galerii z ostatniego wieczoru oraz krótkiej prezentacji.

Październikowy Różaniec

Ocena użytkowników:  / 0

Ojciec Święty Bł. Jan Paweł II podczas jednej ze swoich apostolskich pielgrzymek powiedział:  „Miesiąc październik jest czasem, w którym poświęcamy każdego dnia choćby chwilę modlitwie różańcowej, a poprzez nią Kościołowi, więcej, Maryi Matce Chrystusa, która za pośrednictwem Kościoła opowiada nam o swojej tajemnicy. W ten sposób wchodzimy w tajemnice Jezusa Chrystusa, naszego Pana i Odkupiciela”.

Przez Różaniec chcemy czcić Matkę Syna Bożego i za Jej przyczyną prosimy Boga o opiekę nad naszymi rodzinami i ojczyzną. Bierzemy udział w tych pięknych i jakże wymownych nabożeństwach okresu jesiennego.

 W naszej parafii nabożeństwa różańcowe są przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30. W sposób szczególny na te nabożeństwa zapraszamy dzieci, młodzież i starszych.

Procesja Fatimska

Ocena użytkowników:  / 0

W piątek - 13 dnia miesiąca, po Mszy św. wieczornej procesja fatimska ze świecami, ulicami naszego miasta. Serdecznie zapraszamy parafian do licznego udziału w procesji.

 

Dziękujemy ks. Mateuszowi

Ocena użytkowników:  / 0

Jutro (w niedzielę) uroczystą Mszą św. o godz. 11.30 w intencji Ks. Mateusza, dziękujemy Bożej Opatrzności za jego trzyletnią posługę duszpasterską w naszej parafii.

Czytaj więcej: Dziękujemy ks. Mateuszowi

Strona 25 z 26

Ogłoszenia

 

OBRAZ Z WNĘTRZA KOŚCIOŁA

 

 

Posłuchaj niedzielnego kazania

Opolskie dla Rodziny

Strona Domu Miłosierdzia

Modlitwa wstawiennicza

Wycieczki parafialne

 

 

Siostry Boromeuszki

Minuta ze Słowem

Obraz z kamery

Odpusty jako wielki dar

Nauka o odpustach łączy się z tajemnicą Bożego Miłosierdzia. Odpust jest to darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy.

Czytaj więcej...

Sakramenty święte

Sakramenty święte - co wiedzieć należy...

Czytaj więcej...

Malowidła Dankwarta

Rozkład malowideł K. Dankwarta na sklepieniu kościoła parafialnego

Czytaj więcej

Joomla templates by Joomlashine