Słowo Biskupów Metropolii Górnośląskiej na Niedzielę Świętej Rodziny 2013 r.

Ocena użytkowników:  / 0

Słowo Biskupów Metropolii Górnośląskiej na Niedzielę Świętej Rodziny 2013 r.

Drogie Rodziny, Bracia i Siostry!

Każdego roku w Oktawie Narodzenia Pańskiego przeżywamy Niedzielę Świętej Rodziny. Dzisiejsza Ewangelia opowiada o tym, że Rodzina z Nazaretu w trudnej sytuacji życiowej starała się odczytać i wypełnić wolę Bożą. Dzięki temu ocaliła swoje istnienie i wyszła z tych doświadczeń umocniona i ubogacona. Takie zachowanie stanowi dla nas ważną wskazówkę: posłuszeństwo słowu Bożemu jest gwarantem szczęścia w rodzinie.

Czytaj więcej: Słowo Biskupów Metropolii Górnośląskiej na Niedzielę Świętej Rodziny 2013 r.

Nowy biskup pomocniczy diecezji

Ocena użytkowników:  / 0

Ojciec Święty Franciszek mianował 7 grudnia 2013 r. ks. Rudolfa Pierskałę nowym biskupem pomocniczym diecezji opolskiej, przydzielając mu stolicę tytularną Semina. Biskup Nominat przyjmie święcenia biskupie 11 stycznia 2014 r. w katedrze opolskiej o godz. 10.00. Jako hasło biskupie obrał sobie wezwanie „Głosić radość Ewangelii”. (więcej:www.diecezja.opole.pl)

Kiermasz adwentowy

Ocena użytkowników:  / 2

Adwent to czas radosnego oczekiwania, nie tylko na dobre przeżycie Świąt Bożego Narodzenia, ale także jest to szkoła oczekiwania na przyjście Chrystusa w chwale. Tym co pomaga nam dobrze przeżyć ten czas, to modlitwa.

Czytaj więcej: Kiermasz adwentowy

Kanonizacja Jana Pawła II

Ocena użytkowników:  / 0

Ksiądz proboszcz Rudolf Nieszwiec z parafii w Strzelcach Opolskich zaprasza na wyjazd na kanonizację Jana Pawła II.

 

Kino Pro Live Cinema

Ocena użytkowników:  / 0

Z radością zapraszamy wszystkich na otwarcie cyklu filmów, dotykających palących problemów współczesności. Jednym z nich, jest kryzys rodziny a w nim kryzys ojcostwa a także macierzyństwa.  Chcemy szukać drogi uzdrowienia z trudnej sytuacji, w naszych rodzinach, jak również  w osobistym przeżywaniu siebie, swojego potencjału ale także swoich braków i strat.

Tym razem szukamy odpowiedzi na pytania jak kształtować swoją tożsamość mężczyzny jako męża i ojca. Jak stratę przekuć w dobro. Jeśli czujesz się odpowiedzialny za siebie i bliskich przyjdź. Gwarantujemy nie tylko dobre kino ale ogromny ładunek pozytywnej energii i nadziei, bez której nie można wyobrazić sobie życia.

Gościem specjalnym będzie ks. Marcin Marsolek wybitny specjalista terapii uzależnień, antropolog, i zaangażowany kapłan.

Ośrodek Kultury częstować będzie dobrą kawą.

Zapraszają:

Pparafia w Otmuchowie

Miejski Ośrodek Kultury i Zespół Szkół w Otmuchowie

Czekamy na Ciebie. 

Wieczór poetycko muzyczny

Ocena użytkowników:  / 1

Pierwszego listopada to dzień, w którym przybliżamy się do tajemnicy ostatecznego celu ludzkiego życia i jego spełnienia. Wpatrujemy się w postacie świętych, także tych, których nie widzimy w ołtarzach naszych kościołów ale którzy przez święte zjednoczone z Bogiem życie osiągnęli chwałę nieba i cieszą się oglądaniem Boga w wieczności.

Czytaj więcej: Wieczór poetycko muzyczny

Spotkanie z kulturami krajów misyjnych

Ocena użytkowników:  / 0

Od 20 do 26 października przeżywaliśmy w Kościele tydzień misyjny. Czas ten miał nam pomóc uświadomić sobie posłannictwo całego Kościoła, jako że z natury jest on misyjny, powołany do głoszenia Ewangelii wszystkim narodom na całym świecie.

Czytaj więcej: Spotkanie z kulturami krajów misyjnych

Listopad miesiącem pamięci zmarłych

Ocena użytkowników:  / 0

W piątek - 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych – myśli nasze kierujemy ku Bogu, który jest celem ostatecznym i sensem naszego życia, jak również ku rzeszom świętych, którzy ten cel osiągnęli. Świętość jest także udziałem każdego z nas.Gromadzimy się również przy grobach naszych zmarłych, aby się modlić i polecać ich dusze miłosierdziu Bożemu. O godz. 14.00 nabożeństwo za zmarłych z kazaniem w kościele św. Anny, następnie procesja na cmentarz

  1. Czytaj więcej: Listopad miesiącem pamięci zmarłych

Strona 24 z 26

Ogłoszenia

 

OBRAZ Z WNĘTRZA KOŚCIOŁA

 

 

Posłuchaj niedzielnego kazania

Opolskie dla Rodziny

Strona Domu Miłosierdzia

Modlitwa wstawiennicza

Wycieczki parafialne

 

 

Siostry Boromeuszki

Minuta ze Słowem

Obraz z kamery

Odpusty jako wielki dar

Nauka o odpustach łączy się z tajemnicą Bożego Miłosierdzia. Odpust jest to darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy.

Czytaj więcej...

Sakramenty święte

Sakramenty święte - co wiedzieć należy...

Czytaj więcej...

Malowidła Dankwarta

Rozkład malowideł K. Dankwarta na sklepieniu kościoła parafialnego

Czytaj więcej

Joomla templates by Joomlashine