Rola mężczyzny w zamyśle Boga

Ocena użytkowników:  / 0

Wspólnota "Maranatha" zaprasza na Mszę świętą z homilią na temat "Rola mężczyzny w zamyśle Boga". Będziemy uwielbiać Boga za dar męskości i kobiecości a także modlić się wstawienniczo za mężczyzn. Gorąco zapraszamy, szczególnie mężczyzn. 

 

Wtorek 19 marca godz. 19.00 Kościół parafialny

Kolejny film - Zapraszamy

Ocena użytkowników:  / 0

Zapraszamy na kolejny film z cyklu "Pro Live Cinema" Tym razem zaplanowaliśmy film japońskiego reżysera Yôjirô Takita "Pożegnania". Film opowiada historię zdolnego wiolonczelisty który traci pracę w filharmonii i poszukując nowego zajęcia odpowiada na ofertę pracy, która okazuje się być zatrudnieniem w zakładzie pogrzebowym. Gościem specjalnym będzie wybitny bioetyk ks. prof. dr hab. Piotr Morciniec prelekcja będzie nosić tytuł: "Czy mogę zrobić wszystko z własnym ciałem po śmierci". Będziemy mogli jak zwykle napić się kawy lub herbaty i wygrać dobrą książkę. 
gorąco zapraszamy.

Skupienie wielkopostne

Ocena użytkowników:  / 0

Zapraszamy Was, naszą młodzież na skupienie wielkopostne u Sióstr Boromeuszek. Temat skupienia to "Miłość gotowa przygarnąć każdego". Zapisy u Sióstr i ks. wikarego Tomasza. Spotkanie rozpocznie się o godz. 9.00, 22 marca. Będzie na poważnie i wesoło, zjemy wspólny obiad. Przyjdźcie! To będzie dobry czas. 

Peregrynacja obrazu i relikwi bł. Karoliny Kózkówny

Ocena użytkowników:  / 0

W przyszłą sobotę i niedzielę w naszej parafii przypada peregrynacja obrazu i relikwii  Bł. Karoliny Kózkówny, patronki polskich dzieci i młodzieży. Przywitanie obrazu i relikwii w sobotę o godz. 17.30, a pożegnanie w niedzielę nabożeństwem o godz. 16.30. Prosimy całą naszą parafię o pełną mobilizację do pięknego przeżycia tego szczególnego wydarzenia duszpasterskiego w Roku Rodziny. Zapraszamy więc dzieci, młodzież gimnazjalną, szkół średnich, studentów i młodzież pracującą oraz rodziców.


PROGRAM PRERGRYNACJI

Adoracja Najświętszego Sakramentu

Ocena użytkowników:  / 0

             A D O R A C J A    N A J Ś W I E T S Z E G O  

                   S A K R A M E N T U

     

                   

         KAPLICA  ŚWIĘTEGO  KRZYŻA

 

Czytaj więcej: Adoracja Najświętszego Sakramentu

Zapraszamy na film

Ocena użytkowników:  / 0

W piątek  24 stycznia 2014 zapraszamy na kolejne spotkanie w kinie „Podzamcze” na projekcję filmu „Ognioodporny”.

      Tym razem temat dotyczyć będzie małżeństwa. Będziemy szukać odpowiedzi jak kształtować życie małżeńskie tak, by było szczęśliwe i zgadzało się z planem Bożym. Gościem specjalnym będzie O. Dr Henryk Kałuża, Werbista z Nysy, Znany rekolekcjonista, ojciec duchowny kapłanów oraz duszpasterz wspierający rodziny.

 

Zbiórka zużytego sprzętu

Ocena użytkowników:  / 0

28 stycznia (wtorek) w godzinach 13-16 obok kościoła parafialnego Stowarzyszenie Kościoła Katolickiego "Pomoc Kościołom w Potrzebie" organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Pozyskane środki są przekazywane na potrzeby Kościoła Misyjnego na całym świecie (budowa studni, szkół, i szpitali).

Istnieje możliwość otrzymania karty przekazania odpadu.

 

Koncert

Ocena użytkowników:  / 0

Zapraszamy Parafian

 

 

Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie w naszej parafii, w sobotę 11 stycznia o godzinie 19.05 po Mszy świętej wieczornej. Będzie to bożonarodzeniowy koncert Piotra Płechy, zatytułowany "Bóg się rodzi, moc truchleje". Piotr Płecha jest muzykiem i wokalistą związanym z zespołem Trzecia Godzina Dnia, kiedyś basistą grupy "Budka Suflera". Będzie to wydarzenie artystyczne i duchowe zarazem.   Wstęp Wolny. Kto będzie chciał będzie mógł po koncercie, przy wyjściu z kościoła złożyć dobrowolną ofiarę na opłacenie kosztów organizacji koncertu. Gorąco wszystkich zapraszamy

 

Strona 23 z 26

Ogłoszenia

 

OBRAZ Z WNĘTRZA KOŚCIOŁA

 

 

Posłuchaj niedzielnego kazania

Opolskie dla Rodziny

Strona Domu Miłosierdzia

Modlitwa wstawiennicza

Wycieczki parafialne

 

 

Siostry Boromeuszki

Minuta ze Słowem

Obraz z kamery

Odpusty jako wielki dar

Nauka o odpustach łączy się z tajemnicą Bożego Miłosierdzia. Odpust jest to darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy.

Czytaj więcej...

Sakramenty święte

Sakramenty święte - co wiedzieć należy...

Czytaj więcej...

Malowidła Dankwarta

Rozkład malowideł K. Dankwarta na sklepieniu kościoła parafialnego

Czytaj więcej

Joomla templates by Joomlashine