Majowy Wieczór Uwielbienia

Ocena użytkowników:  / 0

Najbliższy Wieczór Uwielbienia odbędzie się w niedzielę 11 maja, na zakończenie Misji Świętych w naszej parafii. Godzina i miejsce zostaną nie zmienione to znaczy, że spotykamy się o 19.30 w kościele św. Anny. Tym razem chcemy nie tylko chcemy Boga uwielbić i wyrazić Jemu wdzięczność za czas misji, ale także przejść przez Bramę owiec, którą jest Chrystus by otrzymać Jego błogosławieństwo.

Gorąco zapraszamy.  

XIX Ogólnopolskie Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym 2014

Ocena użytkowników:  / 0

Zapraszamy gorąco na XIX Ogólnopolskie Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym 2014 pod hasłem: Przeznaczyłem was, abyście szli i owoc przynosili (J 15,16)

Czuwanie to jest wielką manifestacją wiary a przede wszystkim czasem szczególnego doświadczania mocy i miłości Wszechmogącego Boga. Dlatego każdego kto szuka czegoś więcej lub przynajmniej chce doświadczyć czegoś nowego zapraszamy na wyjazd 17 maja. O godzinie wyjazdu jeszcze poinformujemy. Trzeba się jednak spodziewać nie późniejszej niż 6.00. Koszt wyjazdu to 30 zł. Przez niżej zamieszczony link dotrą Państwo do programu.

http://www.odnowa.org/index.php/ogolnopolskie-czuwania-i-kongresy/xix-czuwanie-odnowy.html

Misje Świete rozpoczęte

Ocena użytkowników:  / 1

W Imię Boże w niedzielę 4 maja w naszej parafii rozpoczęliśmy Misje  Święte, które trwać będą do niedzieli 11 maja. Misje święte to czas szczególnej obecności pośród nas Chrystusa Odkupiciela, który będzie kierować swoje wezwanie: ”Czas się wypełnił i bliskie jest Królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”(Mk 1.14). Misjom przewodniczą Ojcowie Redemptoryści z Krakowa: O. Mirosław Lipowicz i O. Piotr Koźlak.  Zapraszamy do modlitwy w intencji misji i udziału w misjach świętych

Program Misji Świętych

Życzenia wielkanocne 2016

Ocena użytkowników:  / 0

Wielu łask od Zmartwychwstałego Pana

dla wszystkich Parafian

życzą

ks. proboszcz i ks. wikariusz

Zapraszamy na Koncert Pasyjny Piotra Płechy.

Ocena użytkowników:  / 0

Wydarzenie będzie miało miejsce w poniedziałek 14 kwietnia 2014 r. Ostatni  Bożonarodzeniowy koncert Piotra w naszym kościele, był niezwykłym przeżyciem estetycznym i duchowym. Gorąco zapraszamy tym razem. Prosimy jednak wszystkich. którzy zechcą przybyć na to niezwykłe wydarzenie o w miarę możliwości wsparcie finansowe tego koncertu. Będzie można złożyć przed i po koncercie dobrowolną ofiarę na rzecz organizacji koncertu. Zachęcamy do przybycia.

Zaproszenie na kazania pasyjne

Ocena użytkowników:  / 0

Trwa jeszcze Okres Wielkiego Postu, zapraszamy na nabożeństwa "Gorzkich Żali" w kolejne niedziele. 

Gorzkie Żale to popularne w Polsce nabożeństwo pasyjne, połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym. Pochodzi ono z początków XVIII w. - po raz pierwszy odprawiono je w 1707 r. Jego tekst zachował oryginalne, staropolskie brzmienie.

Co ciekawe, struktura tego nabożeństwa opiera się na strukturze dawnej Jutrzni. Składają się z trzech części, rozpoczynają się Zachętą (lub Pobudką - analogia do współczesnego Wezwania) i wzbudzeniem intencji (czytanie). W każdej części znajduje się hymn i dwie pieśni (dziś w Jutrzni są dwa psalmy i pieśń ze Starego Testamentu).

Rekolekcje z o.Bashabora

Ocena użytkowników:  / 0

Obecny rok w Kościele w Polsce odbywamy pod hasłem "Wierzę w Syna Bożego". W w swoim liście pasterskim biskupi polscy napisali: „Wierzymy i wyznajemy, że Jezus z Nazaretu, (…) jest odwiecznym Synem Bożym, który stał się człowiekiem” (KKK 423). Wyznanie to jest fundamentem naszej wiary. Wierzymy Jezusowi, gdy przyjmujemy Jego Słowo i spotykamy się z Nim w sakramentach. Wierzymy w Jezusa, gdy przyjmujemy Go osobiście w naszym życiu, w naszych rodzinach i w naszych środowiskach. Pozwólmy Mu przemawiać do naszych serc i budzić w nich tęsknotę za tym, co prawdziwe, dobre i piękne. A zatem pozwólmy Mu, by nas prowadził drogą życia. (…) Dlatego zapraszamy chętnych do zapisywania się na jednodniowy wyjazd do Lichenia 23 sierpnia. Szczegóły podamy niebawem. Jesteśmy już zgłoszeni jako parafia. Zapisy u ks. wikarego Tomasza Szczecińskiego lub w kancelarii parafialnej. Koszt to 70 zł. Jest to koszt miejscówki i przejazdu autokarem. Będzie można zakupić obiad na miejscu. Gorąco zapraszamy pozostało 40 miejsc wolnych. Poniżej podaje link do strony wydarzenia.

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 602 192 749

http://www.slowostalosiecialem.pl/

 

Zapraszamy na film Cristiada

Ocena użytkowników:  / 0

W piątek 21 marca na godz. 19.00. Zapraszamy do naszego kościoła parafialnego na film „Cristiada”
Cristiada to oparta na faktach historia ludzi, którzy decydują się na podjęcie największego ryzyka dla dobra swoich rodzin, wiary i przyszłości swojego kraju. Fabuła filmu przybliża skrywane przez lata prawdziwe wydarzenia powstania cristeros, które w latach 1926-1929 wstrząsnęło Meksykiem.

Strona 22 z 26

Ogłoszenia

 

OBRAZ Z WNĘTRZA KOŚCIOŁA

 

 

Posłuchaj niedzielnego kazania

Opolskie dla Rodziny

Strona Domu Miłosierdzia

Modlitwa wstawiennicza

Wycieczki parafialne

 

 

Siostry Boromeuszki

Minuta ze Słowem

Obraz z kamery

Odpusty jako wielki dar

Nauka o odpustach łączy się z tajemnicą Bożego Miłosierdzia. Odpust jest to darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy.

Czytaj więcej...

Sakramenty święte

Sakramenty święte - co wiedzieć należy...

Czytaj więcej...

Malowidła Dankwarta

Rozkład malowideł K. Dankwarta na sklepieniu kościoła parafialnego

Czytaj więcej

Joomla templates by Joomlashine