Mary's Land. Ziemia Maryi

Ocena użytkowników:  / 0

Zapraszamy również do kościoła Parafialnego w Otmuchowie, na profesjonalną projekcję kinową filmu „Ziemia Maryi”, w piątek o godz. 19.00. Film ten jest zdumiewającym obrazem o silnym przesłaniu ewangelizacyjnym. Ukazuje wielką miłość Boga i Jego działanie w świecie, także przez Matkę Zbawiciela Maryję. Film łączy w sobie wątki fabularne i dokumentalne, w konwencji humorystycznej i poważnej. Niewątpliwie jest fenomenem w palecie propozycji filmowych ostatnich czasów.

Pokaz ma charakter profesjonalny, odbędzie się na dużym ekranie i z profesjonalnym nagłośnieniem.

Wstęp wolny, prosimy jednak o dobrowolną ofiarę na opłacenie kosztów projekcji

Koncert Full Power Spirit.

Ocena użytkowników:  / 0

Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie głównie dla młodzieży. Będzie nim koncert hip hopowego zespołu Full Pover Spirit zatytułowany „Znajdź pomysł na siebie”. Wydarzenie będzie miało miejsce 16 października o godz. 19.00 w kinie „Podzamcze” w Otmuchowie.  

„Znajdź pomysł na siebie” zespołu Full Pover Spirit to programu ewangelizacyjno - motywacyjno – profilaktyczny, który skierowany jest do uczniów gimnazjów, szkół średnich i studentów.

Program obejmuje m.in. konkursy, skecze, prezentacje oraz pokaz beat-boxu – w wykonaniu jednego z najlepszych polskich specjalistów w tej dziedzinie – prykONE, a także koncert członków zespołu Full Pover Spirit.

Projekt "Znajdź pomysł na siebie" jest skonstruowany w taki sposób, by zaktywizować wszystkich jego uczestników i zachęcić ich do aktywnego przeżywania młodości, w oparciu o wierność wartościom płynącym z Ewangelii i zasadom zawartym w dekalogu.

Program artystyczny podparty jest świadectwami z życia artystów. Zawiera on także elementy profilaktyki antyalkoholowej i antynarkotykowej oraz ukierunkowany jest na realizację przesłania: STOP PRZEMOCY. Słowo mówione, śpiewane czy też rapowane podpieramy obrazem wykorzystując do tego celu specjalnie przygotowane wizualizacje.

Czuwanie w naszym Kościele

Ocena użytkowników:  / 0

W bieżącym tygodniu z piątku na sobotę, z 3 na 4 października, rozpoczynamy w naszym kościele parafialnym całonocną adoracje, pod hasłem „Noc dla Jezusa” w intencji pokoju oraz w obronie życia, by Polski Parlament nie ratyfikował Genderowej Konwencji Rady Europy. Włączamy się w ten sposób w ogólnopolską akcję modlitewną. Zapraszamy do licznego udziału w modlitwie a szczególnie do zapisywania się na listę osób adorujących Pana Jezusa w zakrystii.

Idę za Jezusem - czuwanie dekanalne dla młodzieży!

Ocena użytkowników:  / 0

Zapraszamy na pierwsze w tym roku, dekanalne czuwanie dla młodzieży. Rozpocznie się ono w naszym parafialnym kościele w piątek 19 września, o godz. 19.00. Konferencję wygłosi ks. Jacek Chromniak z Ratnowic. Przyjedzie do nas także młodzież ze wspólnoty z Ozimka, by podzielić się swoim świadectwem życia z Jezusem. Będzie adoracja i możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania, spotkanie przy kawie i herbacie oraz Msza święta. Serdecznie zapraszamy.

Słowo Biskupów

Ocena użytkowników:  / 0

 

Słowo biskupów diecezjalnych z Jasnej Góry

w 75. rocznicę wybuchu II wojny światowej

Czytaj więcej: Słowo Biskupów

Spływ przełomem bardzkim dla młodzieży

Ocena użytkowników:  / 0

Serdecznie zapraszamy naszą młodzież na wycieczkę do Barda. W programie spływ przełomem Bardzkim, zwiedzanie Barda, wejście drogą krzyżową do górskiej kapliczki. Wszystko dzięki pomocy ludzi dobrej woli będzie za darmo. Wystarczy zapisać się w zakrystii lub w kancelarii parafialnej, lub bezpośrednio u ks. wikarego Tomasza Szczecińskiego. Chcemy przeżyć piękny czas i odrobinę wypocząć. Wyjazd 14 sierpnia o 8.30 z rynku.

Msza prymicyjna ks. Dominika Sygi

Ocena użytkowników:  / 0

W niedzielę 13 lipca w naszym Kościele parafialnym odbyło sie niecodzienne wydarzenie - msza prymicyjna ks. Dominika Sygi. Poniżej kilka zdjęć z uroczystości dzięki uprzejmości RedKamera - Paweł Pierzak

     
     

Prymicje ks. Dominika Sygi

Ocena użytkowników:  / 3

Za nami święcenia kapłańskie ks. Dominika Syga, a przed nami - 13 lipca - uroczystość Prymicji w kościele św. Mikołaja i Franciszka Ksawerego w Otmuchowie. Na stronie internetowej Archidiecezji Bamberg (Erzbistum Bamberg) nasz neoprezbiter ... Zobacz więcej

Strona 20 z 26

Ogłoszenia

 

OBRAZ Z WNĘTRZA KOŚCIOŁA

 

 

Posłuchaj niedzielnego kazania

Opolskie dla Rodziny

Strona Domu Miłosierdzia

Modlitwa wstawiennicza

Wycieczki parafialne

 

 

Siostry Boromeuszki

Minuta ze Słowem

Obraz z kamery

Odpusty jako wielki dar

Nauka o odpustach łączy się z tajemnicą Bożego Miłosierdzia. Odpust jest to darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy.

Czytaj więcej...

Sakramenty święte

Sakramenty święte - co wiedzieć należy...

Czytaj więcej...

Malowidła Dankwarta

Rozkład malowideł K. Dankwarta na sklepieniu kościoła parafialnego

Czytaj więcej

Joomla templates by Joomlashine