Lutowy wieczór uwielbienia

Ocena użytkowników:  / 0

Serdecznie zapraszamy wszystkich którzy chcą uwielbiać naszego Pana do kościoła św. Anny w piątek 13 lutego o godzinie 19.30. Chcemy razem z Raciborzem (14 lutego) i Opolem ( 15 lutego) -  przeżywać ten szczególny wieczór -  być razem z naszym Panem - dziękować prosić a przede wszystkim uwielbiać.

List bpa Andrzeja Czai na święta Bożego Narodzenia

Ocena użytkowników:  / 0

Zapraszamy do zapoznania się z czytanym w IV Niedzielę Adwentu Listem bpa czai na Święta Bożego Narodzenia

http://www.diecezja.opole.pl/wiadomosci/listy-pasterskie/biskupa-opolskiego-andrzeja-czai/2937-list-pasterski-biskupa-opolskiego-na-swieta-bozego-narodzenia

Grudniowy Wieczór Uwielbienia

Ocena użytkowników:  / 0

Zapraszamy w najbliższy 12 grudnia w piątek na wieczór uwielbienia. Tym razem będziemy chcieli uwielbić Boga wchodząc w postawę oczekiwania na przyjście Pana. Wejdziemy w ewangeliczną scenę Nawiedzenia świętej Elżbiety, po której wybrzmiał najpiękniejszy hymn uwielbienia z ust Maryi. Chcemy rozbudzić w swoich sercach to samo oczekiwanie, jakim żył Izrael czekając na przyjście Mesjasza. Gorąco zapraszamy.

 

Kiermasz bożonarodzeniowy

Ocena użytkowników:  / 0

W najbliższą niedzielę 14 grudnia zapraszamy na kiermasz świąteczny. Będą na nim wspaniałe pierniki, ozdoby świąteczne wykonane przez naszych parafian. Dochód będzie przeznaczony na wsparcie dzieł ewangelizacyjnych podejmowanych przez naszą parafię

Kiermasz adwentowy

Ocena użytkowników:  / 0

Już w najbliższą sobotę 28 listopada wieczorem rozpocznie się nasz niedzielny kiermasz adwentowy. Dochód przeznaczony będzie na cele ewangelizacyjne w naszej parafii. Dzięki zgromadzonym w ten sposób środkom udało nam się realizować comiesięczne spotkania filmowe i zapraszać ciekawych gości, zorganizować koncerty i zakupić, dla parafii kilka sprzętów używanych przez Zespół Muzyczny na Wieczorach Uwielbienia i innych wydarzeniach ewangelizacyjnych przez nas podejmowanych. Gorąco zapraszamy do straganu, otwarcie już o 17.15 w sobotę. 

Zapraszamy na film "Niebo istnieje naprawdę"

Ocena użytkowników:  / 0

Listopad to czas zadumy nad przemijaniem i przyszłym życiem, dlatego w tym miesiącu chcemy zaproponować refleksję na temat życia po życiu a konkretnie "Nieba". Pomóc ma nam w tym film "Niebo istnieje naprawdę", który jest ekranizacją słynnej książki o tym samym tytule. 

Zapraszamy zatem w najbliższy piątek, 28 listopada na spotkanie do kina "Podzamcze" na godz. 18.50 na prelekcję i film.

Gościem specjalnym będzie: ks. Krzysztof Trembecki diecezjalny rekolekcjonista, pomocnik egzorcysty.  

Strona Bractwa św. Józefa

Ocena użytkowników:  / 0

Z radością pragnę poinformować o uruchomieniu nowej strony internetowej Bractwa św. Józefa, która ma być źródłem, informacji i formacji dla Braci wszystkich zainteresowanych wspólnotą. Jej adres to: www.bractwoswietegojozefa.pl Będzie nam miło gościć Księdza oraz parafian na naszej stronie.  Być może strona zainspiruje ich do zainwestowania w sferę ducha.Spotkania formacyjne Bractwa w 11 rejonach naszej diecezji odbędą się w następujących terminach i miejscach:

- 7 listopada o g. 17.30 we Wrzoskach (rejon Wrzoski)

- 8 listopada o g. 17.00 w Jemielnicy (rejon Jemielnica)

- 12 listopada o g. 17.00 w Prudniku-Lesie (rejon Prudnik)

- 14 listopada o g. 18.00 w Starym Koźlu (rejon Kędzierzyn)

- 19 listopada o g. 18.00 w Głogówku (rejon Głogówek)

- 20 listopada o g. 18.00 w Braciszowie (rejon Głubczyce)

- 21 listopada o g. 17.00 w Raciborzu-Markowicach (rejon Racibórz)

- 28 listopada o g. 17.30 w Jasionej (rejon Krapkowice)

- 3 grudnia o g.17.00 w Jełowej (rejon Jełowa)

- 12 grudnia o g. 18.00 w Opolu-Szczepanowicach (rejon Opole).

W programie spotkania przewiduje się: Mszę św., konferencję formacyjną, nabożeństwo do św. Józefa lub adorację Najświętszego Sakramentu i braterskie spotkanie z wyborami Delegata Rejonowego do Kapituły Bractwa.

W imieniu całej wspólnoty łączę zapewnienie o modlitwie Braci za swoich duszpasterzy podczas każdego spotkania oraz w modlitwach indywidualnych.

Szczęść Boże!

Ks. Waldemar Musioł, rektor Bractwa św. Józefa

Zapraszamy na spotkanie

Ocena użytkowników:  / 0

 

Zapraszamy na spotkanie z Panem Hani Hayek urodzonym w Nazarecie katolikiem obrządku melchickiego. Pan Hani Hayek jest znawcą archeologii i przewodnikiem po ziemi świętej, będzie mówił o sytuacji chrześcijan w Ziemi Świętej. Spotkanie odbędzie się 7 listopada w piątek o godz. 19.00 w „Kinie Podzamcze”.    

 

Strona 19 z 26

Ogłoszenia

 

OBRAZ Z WNĘTRZA KOŚCIOŁA

 

 

Posłuchaj niedzielnego kazania

Opolskie dla Rodziny

Strona Domu Miłosierdzia

Modlitwa wstawiennicza

Wycieczki parafialne

 

 

Siostry Boromeuszki

Minuta ze Słowem

Obraz z kamery

Odpusty jako wielki dar

Nauka o odpustach łączy się z tajemnicą Bożego Miłosierdzia. Odpust jest to darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy.

Czytaj więcej...

Sakramenty święte

Sakramenty święte - co wiedzieć należy...

Czytaj więcej...

Malowidła Dankwarta

Rozkład malowideł K. Dankwarta na sklepieniu kościoła parafialnego

Czytaj więcej

Joomla templates by Joomlashine