Marsz dla życia

Ocena użytkowników:  / 0

Już po raz drugi zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta, okolicznych miejscowości i wszystkich chętnych, na Święto Rodzin – MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY. Odbędzie się on  31 maja 2015 (niedziela) . Rozpoczęcie marszu godzina 13.00 – Rynek w Otmuchowie, zakończenie – boisko dawnej Szkoły Podstawowej nr 3 (ul. Żeromskiego). Finałem marszu będzie festyn rodzinny, w którym organizatorzy zapewnili moc zabawy i rekreacji dla dzieci i rodziców przy obficie zaopatrzonych stoiskach gastronomicznych,  a wszystko to przy muzyce naszych miejscowych zespołów muzycznych.  Jednym z punktów programu jest licytacja oryginalnej piłki BVB Borussi Dortmund z autografem Kuby Błaszczykowskiego.  Na zakończenie koncert zespołu New Day. Całkowity dochód z festynu przeznaczony będzie na organizację światowych Dni Młodzieży w naszej parafii.

 

ZAPRASZAMY

Nowi diakoni diecezji

Ocena użytkowników:  / 0

9 maja 2015  w kościele seminaryjno-akademickim w Opolu, 14 klerykom opolskiego seminarium święceń diakonatu  udzielił biskup pomocniczy Paweł Stobrawa.

Diakonami zostali alumni z piątego roku teologii:
Paweł Chyla z parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Niemodlinie, Daniel Jaszczyszyn - par. św. Antoniego w Zdzieszowicach; Mateusz Kandzia - par. św. Trójcy w Gorzowie Śląskim, Łukasz Kauf - par. św. Jana Chrzciciela w Dobrej, Michał Kowalski - par. św. Michała Archanioła w Prudniku, Michał Ludewicz - par. św. Apostołów Piotra i Pawła w Opolu, Łukasz Michalik - par. św. Andrzeja w Wójcicach, Mateusz Mytnik - par. św. Mikołaja i św. Franciszka Ksawerego w Otmuchowie, Jan Pander - par. św. Anny w Golczowicach, Marcin Patycki - par. Narodzenia NMP w Głubczycach, Jacek Pietruszka - par. Przemienienia Pańskiego w Opolu, Dawid Sichma - par. św. Augustyna w Borucinie, Kamil Sowada - par. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Kluczborku, Łukasz Waligóra - par. św. Mikołaja i św. Franciszka Ksawerego w Otmuchowie.

- Będziecie głosicielami Ewangelii, ale przede wszystkim będziecie jej świadkami - mówił w kazaniu bp Stobrawa. - Dzisiejszy świat potrzebuje nauczycieli, ale jeszcze bardziej potrzebuje świadków Chrystusa. Uczyńcie swój diakonat radosnym darem dla innych w służbie Kościoła opolskiego (por. NTO Opole)

Dyspensa na dzień 1 maja 2015

Ocena użytkowników:  / 0

Biskupi diecezjalni obecni na 368. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski, które odbyło się w Warszawie w dniach 11-12 marca 2015 r. na podstawie art. 9 Statutu KEP, w związku z kan. 87$ 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego z 1983 r., podjęli decyzję o udzieleniu dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 1 maja 2015 r. Decyzja wchodzi w życie z dniem podjęcia.

Wydarzenia w naszej diecezji

Ocena użytkowników:  / 1

 

Biskup Opolski Opole, dnia 17 kwietnia 2015 r.

Zaproszenie Biskupa Opolskiego

Drodzy Diecezjanie!

Za pośrednictwem Waszych duszpasterzy kieruję do Was serdeczne zaproszenie do modlitewnego i rodzinnego spędzenia tzw. weekendu majowego. W tym roku po raz czwarty 1 maja, w drugą rocznicę kanonizacji św. Jana Pawła II, w Jemielnicy chcemy modlić się wspólnie z rodzinami i za rodziny o ich świętość i gotowość do apostolstwa. Uroczystą Mszę św. w ich intencji rozpoczniemy o godz. 11.00 procesją z kościoła pw. Wszystkich Świętych do kościoła parafialnego. O 14.30 będziemy się modlić podczas nabożeństwa wzywając wstawiennictwa Matki Bożej i św. Józefa dla uproszenia pokoju dla świata i ludzkich serc. Poza liturgią będzie można spędzić czas z rodziną, uczestnicząc popołudniu w licznych atrakcjach dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz korzystając z oferty gastronomicznej w ramach V Jarmarku Cysterskiego, przygotowanego przez gminę Jemielnica.

W wieczór poprzedzający pierwszomajowe uroczystości zapraszam do Jemielnicy na godz. 18.30 młodzież, by we wspólnej modlitwie umocniła się na duchowej drodze do Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. Z myślą o młodzieży przygotowującej się do zawodu w naszym regionie objąłem swym patronatem Wojewódzkie Święto Szkolnictwa Zawodowego, które pod hasłem „Żyj i pracuj z pasją” odbędzie się 1 maja o godz. 17.00 w Amfiteatrze Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w Opolu. Organizatorzy święta chcą tego dnia promować szkolnictwo zawodowe i zapewnić przybyłym gościom dobrą zabawę m.in. koncert Natalii Niemen i innych gwiazd. Darmowe wejściówki będą do odbioru w kasie Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w Opolu.

 

Czytaj więcej: Wydarzenia w naszej diecezji

Zapraszamy na film do Kina Podzamcze

Ocena użytkowników:  / 0

Gorąco zapraszamy do Otmuchowa na projekcję z cyklu comiesięcznych spotkań filmowych pod hasłem Pro live Cinema. Tym razem chcemy oprzeć nasze spotkanie o analizę filmu "Drzewo życia". Gościem specjalnym spotkania będzie ks. Janusz Rył. Kino "Podzamcze", piątek, 24 kwietnia  godz. 19.00.

Spotkania filmowe z cyklu Pro live Cinema nieprzerwanie mają już miejsce od dwóch lat. Wśród zaproszonych gości byli między innymi ks. prof Piotr Morciniec, ks. prof Marek Lis, ks. dr Krzysztof Grzywocz, Pani dr. Emilia Lichtemberg - Kokoszka, ks. Krzysztof Trembecki i wielu innych. Spotkania gromadzą sporą widownie jak na otmuchowskie warunki. 

Życzenia wielkanocne od s. Miriam Długosz

Ocena użytkowników:  / 1

Życzenia wielkanocne od s. Marii Długosz

 

 

 

List od s.Miriam z Papui Nowej Gwinei

Ocena użytkowników:  / 4

Otrzymaliśmy od naszej drogiej Parafianki s. Miriam list i życzenia na Święta Wielkanocne. Z radością je Wam przekazujemy.   W galerii kilka zdjęć przesłanych przez siostrę. 

 

 

Madang, PNG – 3 Kwietnia, 2015 r

 

Przewielebny Ks. Proboszczu Eugeniuszu!

Przewielebny Ks. Wikary Tomaszu!

Kochani Parafianie!

 

Pozdrawiam Was wszystkich serdecznie z dalekiej, ale jakże pięknej i słonecznej Papui Nowej Gwinei! Minęło już dziesięć miesięcy odkąd opuściłam moją  rodzinną parafię i wylądowałam w kraju mojej misji. 

 

Czytaj więcej: List od s.Miriam z Papui Nowej Gwinei

Fotorelacja z Triduum Paschalnego

Ocena użytkowników:  / 0

Zapraszamy do galerii zdjęć. W niej zdjęcia z Triduum Paschalnego dzięki RedCamera Paweł Pierzak

Strona 17 z 26

Ogłoszenia

 

OBRAZ Z WNĘTRZA KOŚCIOŁA

 

 

Posłuchaj niedzielnego kazania

Opolskie dla Rodziny

Strona Domu Miłosierdzia

Modlitwa wstawiennicza

Wycieczki parafialne

 

 

Siostry Boromeuszki

Minuta ze Słowem

Obraz z kamery

Odpusty jako wielki dar

Nauka o odpustach łączy się z tajemnicą Bożego Miłosierdzia. Odpust jest to darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy.

Czytaj więcej...

Sakramenty święte

Sakramenty święte - co wiedzieć należy...

Czytaj więcej...

Malowidła Dankwarta

Rozkład malowideł K. Dankwarta na sklepieniu kościoła parafialnego

Czytaj więcej

Joomla templates by Joomlashine