Spowiedź przedświątecznia

Ocena użytkowników:  / 0

PRZEDŚWIĄTECZNA  SPOWIEDŹ  ŚWIĘTA: 

 

    Niedziela :   16.00 – 19.00 

    Poniedziałek:   6.30 – 10.00      15.00 – 19.00

    Wtorek:   6.30 – 10.00       15.00 – 19.00

            Środa:   6.30 – 10.00       15.00 – 19.00

            Czwartek:         6.30 – 12.00         

Kiermasz bożonarodzeniowy

Ocena użytkowników:  / 0

Zapraszamy Was serdecznie na nasz kiermasz Bożonarodzeniowy. Będzie można nabywać przede wszystkim pierniczki, pieczone między innymi przez Siostry Boromeuszki ale też przez inne mistrzynie słodkich arcydzieł. Będą do nabycia ozdoby, świece świąteczne, małe choinki wykonane przez młodzież i podopiecznych Siostry Oliwii. Będą ciekawe i tanie książki. A także inne niecodzienne rzeczy, więc przyjdźcie. Coś dla ciała i coś dla ducha. Nie wolno nam przegapić tej wyjątkowej chwili. Dochód przeznaczamy głównie na pomoc naszej młodzieży w wyjeździe do Krakowa i w przygotowaniu się do niego. Do zobaczenia

O.Jan Góra z pozdrowieniami

Ocena użytkowników:  / 0

8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia rozpoczęliśmy w Kościele Nadzwyczajny Rok Miłosierdzia. Z przeżywaniem tego roku zbiega się w naszej Ojczyźnie obchód 1050 lecia chrztu Polski. W związku z tym wyruszyliśmy we wtorek 8 grudnia do Poznania i Lednicy źródeł chrzcielnych Polski. Spotkaliśmy się tam z o. Janem Górą, który chciał przekazać nam swoje pozdrowienia i skierował do nas ważne zaproszenie. Posłuchajcie i obejrzycie co nam powiedział.

_

Kiermasz 2017

Ocena użytkowników:  / 0

Czas adwentu to czas oczekiwania na przyjście Chrystusa w chwale a bezpośrednio na Święta Bożego Narodzenia. To oczekiwanie odmierzamy zapalając świeczki na wieńcach adwentowych. Dlatego już dziś i jutro (niedzielę) 3 grudnia, zachęcamy do nabywania wieńców adwentowych na naszym parafialnym kiermaszu. Dochód z kiermaszu przeznaczymy na szczytny cel - DOM MIŁOSIERDZIA.

Koncert ku pamęci J. Kilian

Ocena użytkowników:  / 0

Zapraszamy na godz. 19.00, 27 listopada, do Kina „Podzamcze” na koncert „W poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi”. Wydarzenie będzie poświęcone pamięci Pani Jadwigi Kilian, byłej dyrektor Miejsko – Gminnego Domu Kultury w Otmuchowie. Szczegóły na plakatach.

Zapraszamy na film "Czy naprawdę wierzysz?"

Ocena użytkowników:  / 0

Zapraszamy do naszego kościoła na profesjonalną projekcję filmu "Czy naprawdę wierzysz". W naszym kościele postawiony będzie ogromny ekran i profesjonalne nagłośnienie. Ze względu na wysokie koszty projekcji młodzież będzie rozprowadzała cegiełki uprawniające do wejścia na projekcję w najbliższą i kolejną niedzielę oraz przed samą projekcją. Będzie można w ten sposób złożyć dobrowolną ofiarę na ten cel i pomoc naszej młodzieży przygotowującej się do ŚDM w Krakowie. Gościem specjalnym będzie felietonistka, misjonarka, członek Zespołu do Spraw Nowej Ewangelizacji s. Dolores Zok. Projekcja odbędzie się w kościele parafialnym 20 listopada o godzinie 19.00.

Światowe Dni Młodzieży w Otmuchowie

Ocena użytkowników:  / 0

ŚDM 2016 w Otmuchowie

 

Jeśli zbliżasz się do wieku 14 lat a nie przekroczyłeś 30 to serdecznie zapraszamy Cię, do wzięcia udziału w przygotowaniach do owocnego przeżycia Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016. Tematem tego wielkiego wydarzenia, będzie jedno z błogosławieństw wygłoszonych przez Pana Jezusa: "Błogosławieni miłosierni albowiem oni miłosierdzia dostąpią" ((Mt 5,7). Spotkanie w Krakowie odbędzie się w Roku Miłosierdzia, który Papież Franciszek zainauguruje 8 grudnia. Jako młodzież będziemy spotykać się w pierwsze trzy soboty miesiąca o 19.15 w salkach. W pierwszą z sobót każdego miesiąca odkrywamy tajemnicę miłosierdzia w Biblii. W drugą poznawać będziemy świadków miłosierdzia, w trzecią rozważać będziemy Dzienniczek św. Siostry Faustyny oraz dokumenty Kościoła o Bożym Miłosierdziu. Czwarte spotkanie odbywać się będzie w ostatnie piątki miesiąca. Będą to spotkania z Jezusem Miłosiernym na Eucharystii i w Sakramencie pokuty, w kościele św. Anny. 

Poza tym, naszej formacji towarzyszyć będą rozmaite wyjazdy. Byliśmy już we wrześniu w Bardzie Śląskim, na spływie przełomem bardzkim, na czuwaniu w Nysie i Jarnołtowie. A przed nami kolejne projekty wyjazdowe i rekolekcyjne. W najbliższą sobotę każdy uczestnik spotkania otrzyma "Lednicki", "Dzienniczek" św. Siostry Faustyny. Serdecznie zatem zapraszamy. 
ks. Tomasz , S. Oliwia i młodzież Parafii Otmuchów.

Zapraszamy na film "Apartament"

Ocena użytkowników:  / 0

W 37 rocznicę wyboru na Papieża św. Jana Pawła II gorąco zapraszamy do kina "Podzamcze", na niezwykłe wydarzenie, jakim będzie projekcja filmu "Apartament" oraz spotkanie z ostatnim żyjącym kolegą z klasy gimnazjalnej Karola Wojtyły panem Eugeniuszem Mrozem.

Piątek, 16 października godz. 19.00 "Kino Podzamcze"

Strona 15 z 26

Ogłoszenia

 

OBRAZ Z WNĘTRZA KOŚCIOŁA

 

 

Posłuchaj niedzielnego kazania

Opolskie dla Rodziny

Strona Domu Miłosierdzia

Modlitwa wstawiennicza

Wycieczki parafialne

 

 

Siostry Boromeuszki

Minuta ze Słowem

Obraz z kamery

Odpusty jako wielki dar

Nauka o odpustach łączy się z tajemnicą Bożego Miłosierdzia. Odpust jest to darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy.

Czytaj więcej...

Sakramenty święte

Sakramenty święte - co wiedzieć należy...

Czytaj więcej...

Malowidła Dankwarta

Rozkład malowideł K. Dankwarta na sklepieniu kościoła parafialnego

Czytaj więcej

Joomla templates by Joomlashine