Odszedł śp. ks. Alojzy Marcol

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Dnia 25 marca 2017 r. odszedł do Domu Ojca ks. prof. dr hab. Alojzy Marcol, lat 85, długoletni profesor w Wyższym Seminarium Duchownym w Nysie oraz na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego.

Eksportacja odbędzie się we wtorek 28 marca 2017 r. o godz. 16.00 w kościele pw. św. Piotra i Pawła w Nysie. Pogrzeb odbędzie się w środę 29 marca 2017 r. o godz. 11.00 w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Nędzy.

Miłosierny Boże, spraw, aby Twój sługa, kapłan Alojzy, którego w ziemskim życiu zaszczyciłeś świętym posłannictwem, radował się wiecznie w niebieskiej chwale. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Śp. ks. prof. dr hab. Alojzy Marcol urodził się 4 czerwca 1931 r. w Nędzy. Święcenia kapłańskie przyjął 23 czerwca 1957 r.  Opolu. Bezpośrednio po święceniach został skierowany na studia specjalistyczne w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim (1957–1960). Po studiach został wykładowcą w Wyższym Seminarium Duchownym w Nysie. Równocześnie w latach 1962-1964 oraz 1969-1977 był rektorem kościoła pw. św. Franciszka w Nysie, a także w latach 1962/1977 pełnił funkcję ekonoma w seminarium. Od 1977 do 1983 r. był rektorem nyskiego seminarium. Obok pracy dydaktycznej w seminarium był również pracownikiem naukowym Akademii Teologii Katolickiej (1983-1994), a od 1994 do 2002 r. profesorem na Wydziale Teologicznym w Opolu. Po przejściu na emeryturę w 2002 r. nadał był aktywny naukowo prowadząc m.in. zajęcia zlecone w na cysterskiej  uczelni teologicznej w Heiligenkreuz w Austrii (do 2007 r.). Obok pracy naukowej chętnie włączał się również w posługę duszpasterską w parafii pw. św. Dominika w Nysie, na terenie której mieszkał. Odszedł do Pana 25 marca 2017 r.

* * *

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Ogłoszenia

 

OBRAZ Z WNĘTRZA KOŚCIOŁA

 

 

Posłuchaj niedzielnego kazania

Opolskie dla Rodziny

Strona Domu Miłosierdzia

Modlitwa wstawiennicza

Wycieczki parafialne

 

 

Siostry Boromeuszki

Minuta ze Słowem

Obraz z kamery

Odpusty jako wielki dar

Nauka o odpustach łączy się z tajemnicą Bożego Miłosierdzia. Odpust jest to darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy.

Czytaj więcej...

Sakramenty święte

Sakramenty święte - co wiedzieć należy...

Czytaj więcej...

Malowidła Dankwarta

Rozkład malowideł K. Dankwarta na sklepieniu kościoła parafialnego

Czytaj więcej

Joomla templates by Joomlashine