Drugi dzień rekolekcji szkolnych

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Drugi dzień rekolekcji był wyjątkowym czasem spotkania z Jezusem. Zielone maty położone na parkiet hali gimnastycznej przypominały trawę, na której rozsiadali się słuchający Jezusa ludzie na górze błogosławieństw. To skojarzenie było tym bardziej trafne, że Siostry ze Wspólnoty Błogosławieństw wciąż z nami były, prowadząc nas duchowo na górę błogosławieństw. Siedzieliśmy więc na zielonych matach i mogliśmy się poczuć jak tłumy słuchające Jezusa.

 

Po ósmej zgromadziliśmy się na hali i rozpoczęliśmy spotkanie pieśnią do Ducha Świętego. Ks. Łukasz Knieć, duszpasterz młodzieży i koordynator ŚDM w naszej diecezji, opowiadał nam o spotkaniu Papieża Franciszka i Zacheusza z miłosiernym Jezusem. Na hali było wtedy cicho, chłonęliśmy treści w żywy sposób przekazywane przez ks. Łukasza. Po przerwie głos zabrały Siostry, szczególnie Siostra Aneta, która zachęciła nas do decyzji podjęcia trudu konkretnego uczynku miłosierdzia, można było złożyć swoją deklarację w koszyku pod sceną. Później ofiarowaliśmy je Bogu na Mszy świętej.

Najbardziej przejmującym przeżyciem była Msza święta na hali. Ks. Łukasz opowiadał z wielkim przejęciem o dialogu Boga Ojca z Synem Bożym, o tym jak Bóg Ojciec opowiadał Synowi o swoim pomyśle posłania Go do ludzi i o potrzebie oddania za nich życia, kiedy to mówił na Sali panowała przejmująca cisza. Później liturgia eucharystii i piękna modlitwa dziękczynienia, wszyscy wznosiliśmy ręce. To było niezwykłe patrzeć na wielu młodych ludzi sławiących Pana Jezusa swoim śpiewem i gestami. Wierzę, że ten czas będzie owocował w nas i będziemy mogli się cieszyć owocami obecności i działania Pan Jezusa w naszej szkole.   

                                                                        ks. Tomasz Szczeciński

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Ogłoszenia

 

OBRAZ Z WNĘTRZA KOŚCIOŁA

 

 

Posłuchaj niedzielnego kazania

Opolskie dla Rodziny

Strona Domu Miłosierdzia

Modlitwa wstawiennicza

Wycieczki parafialne

 

 

Siostry Boromeuszki

Minuta ze Słowem

Obraz z kamery

Odpusty jako wielki dar

Nauka o odpustach łączy się z tajemnicą Bożego Miłosierdzia. Odpust jest to darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy.

Czytaj więcej...

Sakramenty święte

Sakramenty święte - co wiedzieć należy...

Czytaj więcej...

Malowidła Dankwarta

Rozkład malowideł K. Dankwarta na sklepieniu kościoła parafialnego

Czytaj więcej

Joomla templates by Joomlashine