Odszedł do Domu Ojca

Ocena użytkowników:  / 9
SłabyŚwietny 

 

W dniu 4 stycznia 2016 r. odszedł do wieczności śp. ks. radca Emil Ojczyk, lat 86, emerytowany proboszcz parafii pw. św. Mikołaja i św. Franciszka Ksawerego w Otmuchowie. Ksiądz Emil zostanie pochowany na cmentarzu parafialnym w Otmuchowie

PLAN UROCZYSTOŚCI POGRZEBOWYCH

-  Eksportacja wraz z Mszą świętą – odbędzie się 6 stycznia 2016 r. o godz. 16.00 w kościele pw. św. Mikołaja i św. Franciszka Ksawerego w Otmuchowie;

- Czuwanie przy zmarłym  6 stycznia 2016 r.  w kościele pw. św. Mikołaja i św. Franciszka Ksawerego w Otmuchowie od godziny 17.30 do 21.00

- Pogrzeb – odbędzie się 7 stycznia 2016 r. o godz. 10.30 w kościele pw. św. Mikołaja i św. Franciszka Ksawerego w Otmuchowie.

Polecajmy śp. ks. Emila Bożemu Miłosierdziu.

Śp. ks. Emil Ojczyk urodził się 17 XII 1929 r. w Dzierżaninach (pow. Brzesko). Święcenia kapłańskie przyjął 19 VI 1955 r. w Nysie. Po święceniach pełnił posługę wikariusza w parafii w Głubczycach (1955-1959). W latach 1959-1969 był proboszczem parafii Szonów i ex currendo Klisino. W 1969 r. został mianowany proboszczem w Otmuchowie i pełnił tę posługę aż do przejścia na emeryturę w 2004 r. Zamieszkał wówczas jako rezydent na terenie parafii św. Dominika w Nysie. W latach 1969-1983 był dziekanem dekanatu otmuchowskiego. W 1983 r. otrzymał tytuł dziekana honorowego, a w 2002 r. radcy duchownego. Zmarł 4 I 2016 r. (źr. http://www.diecezja.opole.pl)

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Ogłoszenia

 

OBRAZ Z WNĘTRZA KOŚCIOŁA

 

 

Posłuchaj niedzielnego kazania

Opolskie dla Rodziny

Strona Domu Miłosierdzia

Modlitwa wstawiennicza

Wycieczki parafialne

 

 

Siostry Boromeuszki

Minuta ze Słowem

Obraz z kamery

Odpusty jako wielki dar

Nauka o odpustach łączy się z tajemnicą Bożego Miłosierdzia. Odpust jest to darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy.

Czytaj więcej...

Sakramenty święte

Sakramenty święte - co wiedzieć należy...

Czytaj więcej...

Malowidła Dankwarta

Rozkład malowideł K. Dankwarta na sklepieniu kościoła parafialnego

Czytaj więcej

Joomla templates by Joomlashine