Diakon Mateusz Wieczorek na praktyce w naszej parafii.

Ocena użytkowników:  / 8
SłabyŚwietny 

Na czas praktyki przed święceniami kapłańskimi, mamy radość gościć w naszej parafii diakona Mateusza Wieczorka, serdecznie Go witamy i życzymy mu wiele Bożego błogosławieństwa oraz radości z pobytu i pracy w naszej parafialnej wspólnocie. Diakon Mateusz zgodził się coś nam o sobie opowiedzieć, zatem zachęcamy, by zaznajomić się z treścią naszej krótkiej rozmowy.  

 

  

1.       Mateusz serdecznie witamy cię w naszej parafii. Na pewno wszyscy chcielibyśmy abyś powiedział o sobie parę słów….

Witam serdecznie i na początku chce powiedzieć, że bardzo się cieszę iż jestem tutaj z wami w Parafii Otmuchów. Ja pochodzę z parafii Polska Nowa Wieś k Opola.  Mam czworo rodzeństwa pochodzę z tradycyjnej śląskiej rodziny.  Pasjonuję się literaturą i historią kościoła w wolnych chwilach biegam, jeżdżę na rowerze i gram w piłkę nożną.

 

2.       W jaki sposób zrodziło się w tobie powołanie do kapłaństwa? I jak je odkryłeś

Księdzem chciałem być od zawsze. Po pierwszej Komunii Świętej zostałem ministrantem potem w Liceum byłem kościelnym, zawsze blisko Ołtarza.  Pamiętam jak kiedyś w czasie mszy świętej pomyślałem sobie że może i ja kiedyś bym odprawił mszę świętą i czułem głębokie pragnienie bycia księdzem. Po maturze zgłosiłem się do seminarium w Opolu. Podjąłem formację i dziś jestem z wami….

 

3.       Jaki powinien być współczesny ksiądz?

Współczesny ksiądz moim zdaniem powinien być wrażliwy na drugiego człowieka. Okazywać ludziom miłość, którą czerpie od Jezusa. Papież Franciszek powiedział kiedyś, że Kapłan ma mieć na twarzy oblicze Jezusa, które zobaczy każdy wierny. Świat potrzebuje dobrych kapłanów, którzy pójdą do niego ze swoimi talentami i tym, co posiadają od Boga. Wtedy świat będzie piękniejszy.

 

4.       Co chciałbyś życzyć naszej wspólnocie parafialnej?

Otwarcia na Bożą miłość i dalszego świadczenia, że Pan jest wśród swego ludu i dziś działa cuda. Po kilku dniach pobyty miedzy wami już doświadczałem ogromu waszej serdeczności i dobra za które jestem bardzo wdzięczny proszę was módlcie się za mnie a ja będę modlił się za was

 

                               Dziękuję za rozmowę. 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Ogłoszenia

 

OBRAZ Z WNĘTRZA KOŚCIOŁA

 

 

Posłuchaj niedzielnego kazania

Opolskie dla Rodziny

Strona Domu Miłosierdzia

Modlitwa wstawiennicza

Wycieczki parafialne

 

 

Siostry Boromeuszki

Minuta ze Słowem

Obraz z kamery

Odpusty jako wielki dar

Nauka o odpustach łączy się z tajemnicą Bożego Miłosierdzia. Odpust jest to darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy.

Czytaj więcej...

Sakramenty święte

Sakramenty święte - co wiedzieć należy...

Czytaj więcej...

Malowidła Dankwarta

Rozkład malowideł K. Dankwarta na sklepieniu kościoła parafialnego

Czytaj więcej

Joomla templates by Joomlashine