Ogłoszenia parafialne 28.03.-04.042021

28.03. – 04.04.2021

1. Przeżywamy dziś radosne chwile wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Zbawiciel wiedział, że wiwatujący na Jego cześć tłum już wkrótce będzie wołał: „UKRZYŻUJ  GO!”. Miłość ku nam każe Mu jednak iść dalej do końca, aby dokonać ofiary naszego odkupienia.

Zapraszamy dzisiaj na ostatnie już nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15.

1. W liturgii rozpoczyna się WIELKI  TYDZIEŃ. Przeżyjmy go tak, jak powinien przeżywać człowiek wierzący tzn. godnie po chrześcijańsku. Zwłaszcza te święte, najważniejsze dni powszednie roku: Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielka Sobota – niech będą dla nas dniami szczególnego przeżywania Misterium Paschalnego. Te dni nazywamy Triduum Paschalnym, są największym świętem kościelnym i stanowią szczyt całego roku liturgicznego. Rozpoczynają się Mszą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek, punktem kulminacyjnym jest obchód Wigilii Paschalnej w Wielką Noc, a kończą się Nieszporami Niedzieli Zmartwychwstania. W te dni święte liczniej przyjdziemy do naszych świątyń na wspólne przeżywanie tak pięknej i wymownej liturgii.
    1. zachęcamy wiernych, aby przez całe Triduum Paschalne przystępowali do Komunii św., aby wyspowiadali się przed Wielkim Czwartkiem
    2. w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i abstynencja. Zaleca się zachowanie postu jakościowego do Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę
    3. w Wielki Piątek o godz. 15.00  i 16.00 - DROGA KRZYŻOWA
    4. na obchód Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę wierni powinni przynieść ze sobą świece.

Za odnowienie przyrzeczeń chrztu można dostąpić odpustu zupełnego.

1. w Wielki Czwartek po Mszy św. Wieczerzy Pańskiej – Adoracja w Ciemnicy do 22.00.
  2. w Wielki Piątek po Liturgii Męki Pańskiej – Adoracja całonocna przy Bożym Grobie. Za pobożny udział w adoracji i ucałowanie krzyża podczas liturgii można zyskać odpust zupełny.
  3. w Wielką Sobotę – całodzienna Adoracja przy Bożym Grobie. Porządek Adoracji podany jest w gablocie.
  4. W Wielką Sobotę święcenie pokarmów wielkanocnych:

Otmuchów          -  godz.   13.00  ; 14.00  ; 15.00  ;  16.00

Frydrychów        -  godz.   14.00

Śliwice               -   godz.   14.15

Nieradowice       -   godz.   14.45

1. SPOWIEDŹ  ŚWIĘTA:  zawsze przed mszą św., niedziela od  16.00

oraz:   PONIEDZIAŁEK, WTOREK,  ŚRODA :    6.30  -  10.00    ;

15.00  -  19.00

czwartek, piątek, sobota   -  od 16.00  dla nadzwyczajnych sytuacji

w Wielki Piątek: od 20.00 do 24.00

1. Ofiary złożone przy Bożym Grobie przeznaczone są na Boży Grób w Ziemi Świętej.

1. Adoracja Najświętszego Sakramentu odbywa się w kościele parafialnym do środy. Rozpoczęcie o

godz. 15.00 koronką do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy wiernych.

Ks. Biskup Andrzej Czaja udziela dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy świętej osobom

podeszłym wieku i innym poważnie zagrożonym z uwagi na tzw. choroby towarzyszące  czy stan błogosławiony, osobom z

objawami infekcji, przebywającym w kwarantannie i samoizolacji,  odczuwającym wzmożoną obawę przed zakażeniem

oraz tym wszystkim, którzy nie z własnej winy nie  mogą uczestniczyć w Eucharystii (np. ze względu na ustanowione ograniczenia nie dostaną się do kościoła).

1. Troszczmy się o bezpieczeństwo swoje i bliźnich zakładając maseczki ochronne, zachowując między   sobą odległości 1,5 m, dezynfekując dłonie. W naszym kościele może przebywać ok. 60 osób.

1. Do nabycia „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”. „Dzień Pański”, „Gazetka Parafialna”.

1. Dziękuję – Bóg zapłać za troskę o czystość naszego kościoła; za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
  2. Życzymy parafianom i gościom w bieżącym tygodniu wiele Bożego błogosławieństwa!

11. Do wieczności w minionym tygodniu odeszli: Karolina Żyrek, Irena Świerczek. Wieczny odpoczynek

racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci, niech odpoczywają w pokoju wiecznym.

Modlitwa wstawiennicza

Wycieczki parafialne