Komunikat nr 2.

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

W związku z nowymi wskazaniami władz państwowych i Biskupa Opolskiego chcemy poinformować w jaki sposób będzie funkcjonowało duszpasterstwo w naszej parafii.

1. Do osób umierających należy ZAWSZE wezwać kapłana (telefonicznie bądź osobiście) 2. Nie odbędą się przedświąteczne odwiedziny chorych.

3. Msza święte będą odprawiane normalnie, jednak będzie w niej mogło uczestniczyć tylko pięć osób. Dlatego do kościoła będą w pierwszej kolejności wpuszczane tylko osoby, które zamówiły intencję Mszy św. Każda osoba powyżej pięciu będzie musiała opuścić świątynię.

4. Od niedzieli nie będzie Mszy świętych w kościele św. Anny. Zamówione intencje będą odprawione w kościele parafialnym.

5. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali będą się odbywały bez udziału wiernych (będzie tylko kapłan i usługujący).

6. Transmisje on-line: Msza święta: niedziela, godz. 10.00 i 11.30; Droga Krzyżowa: piątek 17.30; Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym: niedziela 17.15; różaniec kapłanów za parafian: codziennie 20.30; Koronka do Bożego Miłosierdzia: codziennie 15.00. Będziemy rozwijać transmisje Mszy świętych, tak aby były codziennie, ale wymaga to jeszcze czasu.

7. Od czwartku 26 marca będzie adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele parafialnym od godziny 15.00 do 18.00 z możliwością skorzystania z sakramentu pokuty. Jednak w tym samym czasie nie może być w kościele więcej niż 5 osób (nie licząc kapłana). Do odwołania nie będzie adoracji w kaplicy św. Krzyża.

 

Drodzy Parafianie, w tym trudnym dla nas czasie chcemy być do Waszej dyspozycji. Jeśli ktoś z Was będzie się chciał spotkać z kapłanem na spowiedź poza konfesjonałem lub rozmowę duchową to proszę się umówić telefonicznie.Prosimy się włączać w transmisje internetowe nabożeństw z naszego kościoła. Pamiętamy o Was w modlitwie i zawsze służymy wszelką pomocą. Wasi duszpasterze.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Ogłoszenia

 

OBRAZ Z WNĘTRZA KOŚCIOŁA

 

 

Posłuchaj niedzielnego kazania

Opolskie dla Rodziny

Strona Domu Miłosierdzia

Modlitwa wstawiennicza

Wycieczki parafialne

 

 

Siostry Boromeuszki

Minuta ze Słowem

Obraz z kamery

Odpusty jako wielki dar

Nauka o odpustach łączy się z tajemnicą Bożego Miłosierdzia. Odpust jest to darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy.

Czytaj więcej...

Sakramenty święte

Sakramenty święte - co wiedzieć należy...

Czytaj więcej...

Malowidła Dankwarta

Rozkład malowideł K. Dankwarta na sklepieniu kościoła parafialnego

Czytaj więcej

Joomla templates by Joomlashine