Porządek Mszy Świętych w Okresie świąt i oktawy Bożego Narodzenia

Ocena użytkowników:  / 1
SłabyŚwietny 

 

Porządek Mszy Świętych i nabożeństw w okresie świąt Bożego Narodzenia i oktawy.

Wigilia Bożego Narodzenia.

     Słowo więc o tym jedynym, jakże pięknym i wymownym w swej bogatej tradycji dniu. Przede wszystkim zadbajmy o tradycyjną chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. To przecież wspaniała jedyna może już dla nas niepowtarzalna w ciągu roku okazja do pojednania, scalenia naszych tak często powaśnionych i skłóconych ze sobą rodzin. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura Pisma Świętego o narodzenia Zbawiciela Świata; zwyczajowo abstynencja od pokarmów mięsnych, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Stanowczo usuńmy zwyczaj podawania na stół wigilijny napojów alkoholowych. Wieczerza wigilijna z alkoholem na stole nie jest wieczerzą chrześcijańskiej rodziny. Również w ciągu dnia należy zachować trzeźwość, aby nie daj Boże zepsuć wigilijny wieczór swoim dzieciom i rodzinie. Przy wigilijnym stole wspominamy tych, którzy już od nas odeszli do wieczności. Pamiętajmy o narodach, które na skutek wojen nie zaznają spokojnych i radosnych świąt  – myślimy tu zwłaszcza o dzieciach.  Program wigilii podany jest w książeczce „Droga  do Nieba” oraz w dodatku „Gościa Niedzielnego”.

     O godz. 23.30 - nabożeństwo czuwania przed pasterką.

     O godz. 24.00 uroczysta Pasterka w intencji Parafian. Serdecznie zapraszamy.

W środę Uroczystość Bożego Narodzenia.

    O godz. 17.30 Uroczyste Nieszpory Świąteczne,

W czwartek święto Św. Szczepana, Pierwszego Męczennika. Porządek Mszy św. świąteczny.

W piątek święto Św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Po Mszach św. poświęcenie wina.

Na ten dzień Biskup opolski udziela dyspensy od obowiązku zachowania piątkowej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych dla wszystkich wiernych przebywających na terenie Diecezji opolskiej. 

W sobotę święto Św. Młodzianków, męczenników betlejemskich, patronów dzieci. Zapraszamy dzieci i rodziców naszej parafii na godz. 9.00 na Mszę św. z okolicznościowym błogosławieństwem.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Ogłoszenia

 

OBRAZ Z WNĘTRZA KOŚCIOŁA

 

 

Posłuchaj niedzielnego kazania

Opolskie dla Rodziny

Strona Domu Miłosierdzia

Modlitwa wstawiennicza

Wycieczki parafialne

 

 

Siostry Boromeuszki

Minuta ze Słowem

Obraz z kamery

Odpusty jako wielki dar

Nauka o odpustach łączy się z tajemnicą Bożego Miłosierdzia. Odpust jest to darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy.

Czytaj więcej...

Sakramenty święte

Sakramenty święte - co wiedzieć należy...

Czytaj więcej...

Malowidła Dankwarta

Rozkład malowideł K. Dankwarta na sklepieniu kościoła parafialnego

Czytaj więcej

Joomla templates by Joomlashine