Najświętszy Sakrament

Formacja dzieci mających przyjąć I Komunię Świętą dokonuje się (oprócz domu i szkoły) również w parafii – przez comiesięczne spotkania (szczegółowe informacje na temat miejsca i czasu tych spotkań dostępne w odpowiednich ogłoszeniach duszpasterskich). Uroczystość przyjęcia I Komunii Świętej zwyczajowo odbywa się w naszej Parafii w trzecią niedzielę miesiąca maja, podczas mszy o godz. 10:00.

Eucharystia udzielana jest podczas każdej Mszy świętej, a także chorym – podczas comiesięcznych odwiedzin chorych przez duszpasterzy, w niedziele Komunia chorym udzielana jest przez nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej. Osobom umierającym udzielana jest w formie wiatyku.

Do godziwego przyjęcia Eucharystii należy być w stanie łaski uświęcającej tzn. po spowiedzi św. / bez grzechu ciężkiego.