Rekolekcje "Szukam przyjaciela"

Zapraszamy młodzież na adwentowe rekolekcje pod hasłem „Szukam przyjaciela”. Rekolekcje odbędą się w terminie 2-4 grudnia w domu parafialnym. Nocujemy w swoich domach a w domu parafialnym przeżywamy rekolekcje. Koszt to 20 zł. Rozpoczynamy w piątek o godz. 18.00 a kończymy Mszą świętą w niedzielę o godz. 11.45. Zapisy w kancelarii parafialnej, w zakrystii jak i u katechetów. Gorąco was zapraszamy.  

Pielgrzymka rodzinna

Zapraszamy na rodzinną pielgrzymko wycieczkę do Wrocławia 10 grudnia. Wyjazd w sobotę o godz. 7.00 z Rynku w Otmuchowie. W programie Msza św. w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Patronki i Opiekunki Małżeństw i Rodzin, wizyta w Hydropolis -centrum wiedzy o wodzie, Spektakl w Teatrze lalek połączony z Mikołajem zatytułowany  „Yemaya - królowa mórz”, oraz czas wolny na rynku wrocławskim na Jarmarku Bożonarodzeniowym. Koszt to 70 zł. Zapisy w Kancelarii lub zakrystii

Odpusty za zmarłych

W listopadowe dni, częściej niż kiedykolwiek w ciągu roku pamiętamy o naszych zmarłych. Nasza modlitwa, ofiara, cierpienie a zwłaszcza możliwość zyskiwania w tych dniach odpustów, które są udziałem w duchowym skarbcu Kościoła, niech staną się rzeczywistym gestem wyciągniętej pomocnej dłoni i życzliwego serca. Niech przez to staną się też wyrazem odnowionej wiary w życie wieczne i  wdzięczności wobec zmarłych za wszelkie dobro, jakie w życiu od nich kiedyś otrzymaliśmy.

W Katechiźmie Kościoła Katolickiego czytamy:

„Kościół pielgrzymów od zarania religii chrześcijańskiej czcił z wielkim pietyzmem pamięć zmarłych, a ponieważ święta i zbawienna jest myśl modlić się za zmarłych, aby byli od grzechów uwolnieni (2 Mach 12,45), także modły za nich ofiarowywać. Nasza modlitwa za zmarłych nie tylko może im pomóc, lecz także sprawi, że staje się skutecznym ich wstawiennictwo za nami”.

Odpusty za zmarłych: od Uroczystości Wszystkich Świętych:

a)Wierni, którzy nawiedzą kościół, kaplicę dziś od południa i przez cały Dzień Zaduszny mogą dostąpić odpustu zupełnego, który można ofiarować za zmarłych. Według  obowiązujących przepisów można go uzyskać tylko jeden raz. W czasie nawiedzenia należy odmówić: Ojcze nasz, Wierzę oraz wypełnić inne warunki jak: spowiedź św., Komunia św. i modlitwa w int. Ojca Św. np. Pod Twoją obronę.

 b)Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za  zmarłych, mogą uzyskać odpust za dusze w czyśćcu cierpiące. Odpust ten jest zupełny w dniach od 1 – 8 listopada, a w inne dni roku jest cząstkowy.

 

 

 

 

Modlitwa do Modlitwa do Jezusa naszego Króla i Pana

 

Jezu Chryste, Królu Wszechświata, Panie nasz i Boże, Odkupicielu rodzaju ludzkiego, nasz Zbawicielu!

Ty, który mówiłeś, że Królestwo Twoje nie jest z tego świata, który wzywałeś nas do szukania Królestwa Bożego i nauczyłeś nas prosić w modlitwie do Ojca: „przyjdź Królestwo Twoje”, wejrzyj na nas stojących przed Twoim Majestatem.

Wywyższamy Cię, oddajemy Ci cześć i uwielbienie.

Pokornie poddajemy się Twemu Panowaniu i Twemu Prawu. Świadomi naszych win i zniewag zadanych Twemu Sercu przepraszamy za wszelkie nasze grzechy i zaniedbane dobro. Wyrażamy naszą skruchę i prosimy o zmiłowanie. Przyrzekamy zabiegać o pomnożenie Twojej Chwały, dziękować za nieskończone Miłosierdzie, które okazujesz z pokolenia na pokolenie, wiernością i posłuszeństwem odpowiadać na Twoją Miłość. Boski Królu naszych serc, niech Twój Święty Duch, wspiera nas w realizacji tych zobowiązań, chroni od zła i dokonuje naszego uświęcenia. Niech pomaga nam porządkować całe nasze życie i posłannictwo Kościoła. Króluj nam Chryste! Króluj w naszej Ojczyźnie, króluj w każdym narodzie, na większą chwałę Przenajświętszej Trójcy i dla zbawienia ludzi.

Spraw, aby nasze rodziny, wioski, miasta i świat cały objęło Twe Królestwo: królestwo prawdy i życia, królestwo świętości i łaski, królestwo sprawiedliwości, miłości i pokoju, teraz i na wieki wieków Amen.

Kremówki w Niedzielę Papieską

W Niedzielę Papieską w przyszłym tygodniu 9 października, od soboty wieczora będzie można nabywać kremówki Papieskie. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na remont i funkcjonowanie Domu Parafialnego. Za włączenie się w akcję serdecznie dziękujemy.

Strona 11 z 36

Modlitwa wstawiennicza

Opolskie dla Rodziny

Strona Domu Miłosierdzia

Joomla templates by Joomlashine