Światowe Dni Młodzieży w Otmuchowie

Ocena użytkowników:  / 0

ŚDM 2016 w Otmuchowie

 

Jeśli zbliżasz się do wieku 14 lat a nie przekroczyłeś 30 to serdecznie zapraszamy Cię, do wzięcia udziału w przygotowaniach do owocnego przeżycia Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016. Tematem tego wielkiego wydarzenia, będzie jedno z błogosławieństw wygłoszonych przez Pana Jezusa: "Błogosławieni miłosierni albowiem oni miłosierdzia dostąpią" ((Mt 5,7). Spotkanie w Krakowie odbędzie się w Roku Miłosierdzia, który Papież Franciszek zainauguruje 8 grudnia. Jako młodzież będziemy spotykać się w pierwsze trzy soboty miesiąca o 19.15 w salkach. W pierwszą z sobót każdego miesiąca odkrywamy tajemnicę miłosierdzia w Biblii. W drugą poznawać będziemy świadków miłosierdzia, w trzecią rozważać będziemy Dzienniczek św. Siostry Faustyny oraz dokumenty Kościoła o Bożym Miłosierdziu. Czwarte spotkanie odbywać się będzie w ostatnie piątki miesiąca. Będą to spotkania z Jezusem Miłosiernym na Eucharystii i w Sakramencie pokuty, w kościele św. Anny. 

Poza tym, naszej formacji towarzyszyć będą rozmaite wyjazdy. Byliśmy już we wrześniu w Bardzie Śląskim, na spływie przełomem bardzkim, na czuwaniu w Nysie i Jarnołtowie. A przed nami kolejne projekty wyjazdowe i rekolekcyjne. W najbliższą sobotę każdy uczestnik spotkania otrzyma "Lednicki", "Dzienniczek" św. Siostry Faustyny. Serdecznie zatem zapraszamy. 
ks. Tomasz , S. Oliwia i młodzież Parafii Otmuchów.

Zapraszamy na film "Apartament"

Ocena użytkowników:  / 0

W 37 rocznicę wyboru na Papieża św. Jana Pawła II gorąco zapraszamy do kina "Podzamcze", na niezwykłe wydarzenie, jakim będzie projekcja filmu "Apartament" oraz spotkanie z ostatnim żyjącym kolegą z klasy gimnazjalnej Karola Wojtyły panem Eugeniuszem Mrozem.

Piątek, 16 października godz. 19.00 "Kino Podzamcze"

39 Opolska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

Ocena użytkowników:  / 0

Tegoroczna 39. Opolska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy 16 sierpnia z Nysy.  Przyświecać  jej będzie hasło: Metanoia – umysłu i serca. Ewangelicznymi ścieżkami nawrócenia – w kierunku Światowych Dni Młodych Kraków 2016. Tematyka tegorocznej pielgrzymki jest połączeniem myśli przewodniej programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce na rok 2015 „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” z przygotowaniami do Światowych Dni Młodych w Krakowie w roku 2016. W Roku Życia Konsekrowanego pamiętać chcemy o siostrach, braciach i ojcach zakonnych. Nawiązywać będziemy też do przyszłorocznego jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski. Na Górze Świętej Anny wspominać będziemy 50. rocznicę wysłania Listu Episkopatu Polski do Biskupów Niemieckich. W czasie pielgrzymki będziemy także szczególnie modlić się za rodziny w związku z poświęconym im synodem biskupów. Pielgrzymi dotrą do Częstochowy w sobotę 22 sierpnia. Msza Święta na zakończenie pielgrzymki będzie sprawowana na jasnogórskim szczycie o godzinie 11.00. Transmisji będzie można  posłuchać na falach diecezjalnego Radia Doxa.  

   Bardzo serdecznie prosimy duszpasterzy o skierowanie do wiernych w parafiach zachęty do duchowego pielgrzymowania. Zaproszenie to skierujmy także do osób, które są dotknięte cierpieniem i chorobą.  „Akcenty piel grzymkowe” powinny być obecne także w liturgii parafialnej w poszczególne dni  pielgrzymki. Zapraszamy więc na codzienną Mszę św. i modlitwę wraz z pielgrzymami.

Blog naszej parafianki - misjonarki

Ocena użytkowników:  / 0

Nasza parafianka Katarzyna Ziomek wyjechała na 3 miesięczny posługę w ramach wolontariatu do Iquitos, miasta położonego w dżungli nad Amazonką w Peru. Będzie pomagać w jadłodajni i świetlicy środowiskowej świeckiej misjonarce Gabrieli Filonowicz. Miejsce do którego jedzie zaczyna się od 4:53min na filmie: https://www.youtube.com/watch?v=U2905q6_isM.

Natomiast pod tym  adresem :

http://wolontariatwperu.blogspot.com/

Kasia stworzyła blog, na którym dzieli się spostrzeżeniami ze swojej pracy misyjnej.

 

UWAGA ZMIANA

Ocena użytkowników:  / 0

W okresie wakacyjnym zmianie ulega porządek Mszy świętej niedzielnej.

Msze odprawiane będą o godz. 7.00; 9.30; 11.30; 18.00

Spotkanie z autorem

Ocena użytkowników:  / 0

Serdecznie zapraszamy na spotkanie.

II Pielgrzymka piesza do Barda

Ocena użytkowników:  / 0

Można zapisywać się na drugą pieszą pielgrzymkę do Barda Śląskiego, która odbędzie się w sobotę 13 czerwca. Koszt dla osób chcących wrócić autokarem do Otmuchowa to 20 zł. Pozostałe osoby płacą 5 zł. Każdy pielgrzym otrzyma pamiątkowy buton – znaczek -do wpięcia w ubranie. Wyjście o godz. 6.30 spod kościoła św. Anny. O 19.00 w Sanktuarium sprawowana będzie Msza święta w intencjach pielgrzymów oraz o odnowę życia konsekrowanego. Pielgrzymujemy w intencji odnowy życia konsekrowanego. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii. Serdecznie zapraszamy.

Koncert zespołu CZTERY AMPERY

Ocena użytkowników:  / 1

Cztery Ampery - zespół grający muzykę z pogranicza rocka i hard rocka.


W ich repertuarze można znaleźć zarówno autorskie piosenki, jak również covery znanych hitów o mocniejszym brzmieniu. Zespół powstał 11.12.2014 r. i działa przy ZS w Otmuchowie. W trakcie półrocznego stażu miał zaszczyt wystąpić m. in. na koncercie z okazji Walentynek organizowanym przez Dom Kultury w Otmuchowie, trzeciomajowym koncercie „Odzew Wolności” w Ziębicach oraz podczas Dni Otwartych w ZS w Otmuchowie. W kwietniu 2015 roku zespół zdobył I nagrodę w „Wojewódzkich Konfrontacjach Muzycznych” w Opolu.

Skład zespołu:

  • Kacper Trela – śpiew, gitara

  • Szymon Cytera – gitara prowadząca

  • Filip Bartkiewicz – perkusja

  • Kornel Cytera – gitara basowa


Strona 10 z 20

Strona Domu Miłosierdzia

Ogłoszenia

 

 

Posłuchaj niedzielnego kazania

Opolskie dla Rodziny

Siostry Boromeuszki

Minuta ze Słowem

Obraz z kamery

Odpusty jako wielki dar

Nauka o odpustach łączy się z tajemnicą Bożego Miłosierdzia. Odpust jest to darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy.

Czytaj więcej...

Sakramenty święte

Sakramenty święte - co wiedzieć należy...

Czytaj więcej...

Malowidła Dankwarta

Rozkład malowideł K. Dankwarta na sklepieniu kościoła parafialnego

Czytaj więcej

Joomla templates by Joomlashine