Pielgrzymka do Bazyliki św. Jakuba i św. Agnieszki w Nysie

Ocena użytkowników:  / 0

W związku z przeżywanym w Kościele Nadzwyczajnym Jubileuszem Roku Miłosierdzia, bazylika św. Jakuba i św. Agnieszki w Nysie otrzymała przywilej Kościoła Jubileuszowego, przejścia przez Bramę Miłosierdzia i uzyskania ODPUSTU Roku Świętego.

      Dlatego w niedzielę 9 października 2016r. organizujemy pielgrzymkę z naszej parafii, aby uczestniczyć w okolicznościowym nabożeństwie tylko dla naszej parafii. Początek uroczystości o godz. 15.00 – przejście przez Bramę Miłosierdzia, Msza św. z okolicznościowym kazaniem, adoracja  Najświętszego Sakramentu, modlitwa Roku Jubileuszowego, Błogosławieństwo, zakończenie pielgrzymki.  Dojazd do Nysy własnym środkiem lokomocji lub zamówionym autokarem o godz. 14.30. Serdecznie zapraszamy i prosimy o zgłoszenia.

Seminarium Odnowy Wiary

Ocena użytkowników:  / 0

Gorąco zapraszamy do udziału w stacjonarnych rekolekcjach Seminarium Odnowy Wiary. Będzie to cykl co tygodniowych, siedmiu spotkań, z ciekawymi konferencjami, modlitwą i okazją do nawiązania relacji. Spotkania będą miały miejsce w domu parafialnym, który na tę okazję specjalnie przygotowujemy. Na pierwsze spotkanie zapraszamy już w środę 28 września, na godz. 19.00 właśnie do Domu Parafialnego. Będziemy wchodzić wejściem od strony Rynku.

 

Jeśli szukasz nowej jakości życia duchowego przyjdź!

 

Kontakt, zapisy: tel. 504 602 636 lub 602 173 784

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zaproszenie

Ocena użytkowników:  / 0

"W dniu 18 września 2016 o godz. 11.00 w grocie lurdzkiej na Górze św. Anny odbędą się Diecezjalne Dożynki oraz podziękowanie za dar Światowych Dni Młodzieży. Ks. biskup Andrzej Czaja zaprasza do wspólnej modlitwy wszystkich zaangażowanych w przygotowania i przebieg Dni w Diecezjach, a szczególnie młodzież i rodziny, które gościły pielgrzymów w swoich domach".

Razem damy Radę

Ocena użytkowników:  / 0

Na Placu Partnerstwa w Otmuchowie (stawek) w dniu 11.09.2016r.(niedziela) w godzinach 15.00-20.00 odbędzie się festyn rodzinny pod nazwą „Razem damy Radę”. Festyn dedykowany jest Kamilowi Brykowi z Otmuchowa- na ratowanie jego życia!

W programie festynu będzie koncert zespołu country z Czech- „Stará Tráva”  , koncert zespołu rockowego z Otmuchowa- „CZTERY AMPERY”, pokaz motocyklowy, animacje dla dzieci prowadzone przez profesjonalnych animatorów z Mikilandii, zabawa dla dzieci i dorosłych przy zespole muzycznym MAXXX z Otmuchowa, zamki dmuchane, malowanie twarzy, wata cukrowa, bańki mydlane, kawa, herbata, napoje oraz ciasto.

Serdecznie zapraszamy!

Wystawa Europejskich Dni Dziedzitwa

Ocena użytkowników:  / 0

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Goście z Kamieńca Podolskiego

Ocena użytkowników:  / 0

24 sierpnia w środę będziemy mieli radość gościć polski chór „Sursum Corda” z Kamieńca Podolskiego wraz z Teatralnym Zespołem Dziecięcym „Kwiat na Kamieniu”, który zaprezentuje dwa krótki spektakle „Pan Wołodyjowski” oraz „O świętym Janie Pawle II”. Chór „Sursum Corda” wykona pieśni kresowe, patriotyczne i religijne. Goście przyjadą do Otmuchowa w godzinach południowych a wystąpią po wieczornej Mszy świętej. 

Czytaj więcej: Goście z Kamieńca Podolskiego

Wielkie dzięki !!!

Ocena użytkowników:  / 0

Wszystko co wielkie jest wielkie przez serce….. C.K Norwid

 Dziś nadszedł czas aby złożyć serdeczne podziękowania wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tych wielkich dzieł Bożych które odbyły się w naszej parafii w minionym czasie a były to  Wizyta młodych z Reggiolo, Marsz dla życia i Festyn Rodzinny.

W pierwszej kolejności dziękujemy Najwyższemu Trójjedynemu Bogu za pogodę, za sponsorów i darczyńców i za Waszą obecność i manifestację wiary.

Dziękujemy Księdzu Proboszczowi, Księdzu Tomaszowi i wszystkim księżom dekanalnym.

Dziękujemy wszystkim którzy zaangażowali się w organizację pobytu młodzieży z Włoch: rodzinom goszczącym młodych, paniom które upiekły ciasta (ponad 20), nalepiły pierogi (ponad 1000), , Panu Burmistrzowi za sponsorowanie obiadów, sponsorom którzy ofiarowali wodę inne napoje, osobom które uprzątnęły ogród za plebanią, panu który wykonał stoły i ławki drewniane i każdemu który sprawił że pobyt młodych był niezapomniany nie tylko dla nich ale również dla nas.

Dziękujemy  również osobom które zaangażowały się w organizację Marszu dla Życia i Festynu Rodzinnego – sponsorom i darczyńcom którzy wsparli nas finansowo, Paniom które upiekły ciasta (ponad 30), nalepiły pierogów – ponad 1500, ofiarowali inne produkty., dziękujemy Kołu Łowieckiemu za ofiarowanie dziczyzny, wszystkim którzy użyczyli różnych przyrządów i urządzeń niezbędnych do gastronomii, ławek i stołów, parasoli, dziękujemy Panu Burmistrzowi za użyczeniesceny, toalet oraz za możliwość wykorzystania przyłacza prądowego. Serdeczne dzięki dla wszystkich którzy posługiwali na festynie – przy gastronomii, w strefie dzieci,loterii, dziękujemy wszystkim ofiarodawcom fantów na loterię (szczególnie p. Szczecińskiemu – bratu ks. Wikarego za ofiarowanie głównych nagród w loterii), dziękujemy orkiestrze otmuchowskiej, policji za zabezpieczenie Marszu dla życia.

 

Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek nawet najdrobniejszy sposób przyczynili się do realizację tych dzieł , dobre słowo czy uśmiech a nie zostali wymienieni powyżej. Niech dobry Bóg odwdzięczy się stokrotnie Bóg zapłać !!!

                                                                                                          ORGANIZATORZY

Fotoalbumy z pobytu młodych z Włoch w Otmuchowie

Ocena użytkowników:  / 1

Przedstawiamy Państwu fotorelację z pobytu grupy młodzieży z Reggiolo.

1. Środa - przywitanie, Msza Święta, integracja - LINK 

2. Czwartek - zwiedzanie Otmuchowa, rozgrywki sportowe, pobyt w Nysie - LINK

3. Piątek - Msza Święta, integracja, Droga Krzyżowa, Wieczór Uwielbienia - LINK

4. Sobota - Pobyt na Górze Św. Anny i w Opolu- LINK

5. Niedziela - Msza Święta, Marsz dla Życia i Rodziny oraz Festyn Rodzinny - LINK

Strona 9 z 23

Modlitwa wstawiennicza

Ogłoszenia

 

 

Posłuchaj niedzielnego kazania

Opolskie dla Rodziny

Strona Domu Miłosierdzia

Siostry Boromeuszki

Minuta ze Słowem

Obraz z kamery

Odpusty jako wielki dar

Nauka o odpustach łączy się z tajemnicą Bożego Miłosierdzia. Odpust jest to darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy.

Czytaj więcej...

Sakramenty święte

Sakramenty święte - co wiedzieć należy...

Czytaj więcej...

Malowidła Dankwarta

Rozkład malowideł K. Dankwarta na sklepieniu kościoła parafialnego

Czytaj więcej

Joomla templates by Joomlashine