Kremówki w Niedzielę Papieską

Ocena użytkowników:  / 0

W Niedzielę Papieską w przyszłym tygodniu 9 października, od soboty wieczora będzie można nabywać kremówki Papieskie. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na remont i funkcjonowanie Domu Parafialnego. Za włączenie się w akcję serdecznie dziękujemy.

Wielka Pokuta

Ocena użytkowników:  / 0

   Powstań, podejmij wysiłek i z odwagą rusz pod prąd.

 

 


 

Pokuta to potężne narzędzie do walki ze złem.
Dzięki niej tworzy się nowa jakość zniszczonej przez grzech relacji między Stwórcą, a stworzeniem. Pokuta jest kluczem do Bożego Miłosierdzia. A dzisiaj tak bardzo potrzebujemy Miłosierdzia. Miłosierdzia, które może odwrócić bieg historii i całego całego świata.

15 października, na Jasnej Górze odbędzie się „Wielka Pokuta”.
...bo, jak mówił u tronu Matki Jasnogórskiej św. Jan Paweł II „Przychodzimy tutaj, gdzie od wieków ludzie przychodzili do Ciebie po wolność i przy Tobie – nawet w niewoli – czuli się wolnymi”.

 

 

„Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj"

Św. Paweł

Czy przyszło Ci na myśl, aby modlić się za swój kraj? Czy prosiłeś kiedyś Boga o wsparcie dla swojej Ojczyzny? Teraz możemy zrobić to wspólnie na Jasnej Górze!

Podejmijmy modlitwę przebłagania
- przez wstawiennictwo wszystkich chórów i mocy anielskich, wszystkich polskich świętych oraz dusze naszych rodaków w czyśćcu cierpiących. Wezwij na pomoc Naszą Królową - Maryję! Przyjedź na Jasną Górę w sobotę, 15 października.

Trwa walka cywilizacji życia z cywilizacją śmierci.
Potrzebujemy interwencji Boga w poważnych problemach, których sami nie rozwiążemy. Polski naród jest podzielony. Coraz więcej w nas zniechęcenia, złości, zawiści, zazdrości i nieczystości. Coraz więcej rodzin jest poranionych. Wzrasta liczba rozwodów. Wielu ludzi żyje w lęku, depresji, niepewności. Są to skutki grzechów, które popełniliśmy my i nasi przodkowie.

Bądźmy tam razem, by prosić także za tymi, którzy nie mogą zrobić tego sami!

Zaczynamy o godz. 11:00. W pierwszej części spotkania będziemy dziękować Bogu, modlić się o dary Ducha Świętego i przygotowywać nasze serca do popołudniowej Eucharystii i modlitwy pokutnej, która została rozeznana i przygotowana specjalnie na to wydarzenie.

Katechezy i modlitwy poprowadzą: ks. Antonello Cadeddu, ks. Henrique Porcu oraz ks. Piotr Glas, egzorcysta, a Mszę Świętą będą celebrować księża biskupi na czele z abp Stanisławem Gądeckim, przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski.

Szczegóły na stronie WielkaPokuta.pl oraz na profilu facebook.

Zaproś najbliższych, znajomych, swoją wspólnotę.

Przez stronę WielkaPokuta.pl można zamawiać plakaty i ulotki do rozwieszenia w parafii, szkole, bloku i całej okolicy.

Włącz się do walki duchowej.

Prześlij to zaproszenie kolejnym osobom.

 

Niech Bóg Wam błogosławi, a Maryja chroni w swoim Niepokalanym Sercu!
Pozdrawiamy,
Zespół organizacyjny

 

Pielgrzymka do Bazyliki św. Jakuba i św. Agnieszki w Nysie

Ocena użytkowników:  / 0

W związku z przeżywanym w Kościele Nadzwyczajnym Jubileuszem Roku Miłosierdzia, bazylika św. Jakuba i św. Agnieszki w Nysie otrzymała przywilej Kościoła Jubileuszowego, przejścia przez Bramę Miłosierdzia i uzyskania ODPUSTU Roku Świętego.

      Dlatego w niedzielę 9 października 2016r. organizujemy pielgrzymkę z naszej parafii, aby uczestniczyć w okolicznościowym nabożeństwie tylko dla naszej parafii. Początek uroczystości o godz. 15.00 – przejście przez Bramę Miłosierdzia, Msza św. z okolicznościowym kazaniem, adoracja  Najświętszego Sakramentu, modlitwa Roku Jubileuszowego, Błogosławieństwo, zakończenie pielgrzymki.  Dojazd do Nysy własnym środkiem lokomocji lub zamówionym autokarem o godz. 14.30. Serdecznie zapraszamy i prosimy o zgłoszenia.

Seminarium Odnowy Wiary

Ocena użytkowników:  / 0

Gorąco zapraszamy do udziału w stacjonarnych rekolekcjach Seminarium Odnowy Wiary. Będzie to cykl co tygodniowych, siedmiu spotkań, z ciekawymi konferencjami, modlitwą i okazją do nawiązania relacji. Spotkania będą miały miejsce w domu parafialnym, który na tę okazję specjalnie przygotowujemy. Na pierwsze spotkanie zapraszamy już w środę 28 września, na godz. 19.00 właśnie do Domu Parafialnego. Będziemy wchodzić wejściem od strony Rynku.

 

Jeśli szukasz nowej jakości życia duchowego przyjdź!

 

Kontakt, zapisy: tel. 504 602 636 lub 602 173 784

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zaproszenie

Ocena użytkowników:  / 0

"W dniu 18 września 2016 o godz. 11.00 w grocie lurdzkiej na Górze św. Anny odbędą się Diecezjalne Dożynki oraz podziękowanie za dar Światowych Dni Młodzieży. Ks. biskup Andrzej Czaja zaprasza do wspólnej modlitwy wszystkich zaangażowanych w przygotowania i przebieg Dni w Diecezjach, a szczególnie młodzież i rodziny, które gościły pielgrzymów w swoich domach".

Razem damy Radę

Ocena użytkowników:  / 0

Na Placu Partnerstwa w Otmuchowie (stawek) w dniu 11.09.2016r.(niedziela) w godzinach 15.00-20.00 odbędzie się festyn rodzinny pod nazwą „Razem damy Radę”. Festyn dedykowany jest Kamilowi Brykowi z Otmuchowa- na ratowanie jego życia!

W programie festynu będzie koncert zespołu country z Czech- „Stará Tráva”  , koncert zespołu rockowego z Otmuchowa- „CZTERY AMPERY”, pokaz motocyklowy, animacje dla dzieci prowadzone przez profesjonalnych animatorów z Mikilandii, zabawa dla dzieci i dorosłych przy zespole muzycznym MAXXX z Otmuchowa, zamki dmuchane, malowanie twarzy, wata cukrowa, bańki mydlane, kawa, herbata, napoje oraz ciasto.

Serdecznie zapraszamy!

Wystawa Europejskich Dni Dziedzitwa

Ocena użytkowników:  / 0

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Goście z Kamieńca Podolskiego

Ocena użytkowników:  / 0

24 sierpnia w środę będziemy mieli radość gościć polski chór „Sursum Corda” z Kamieńca Podolskiego wraz z Teatralnym Zespołem Dziecięcym „Kwiat na Kamieniu”, który zaprezentuje dwa krótki spektakle „Pan Wołodyjowski” oraz „O świętym Janie Pawle II”. Chór „Sursum Corda” wykona pieśni kresowe, patriotyczne i religijne. Goście przyjadą do Otmuchowa w godzinach południowych a wystąpią po wieczornej Mszy świętej. 

Czytaj więcej: Goście z Kamieńca Podolskiego

Strona 8 z 22

Modlitwa wstawiennicza

Ogłoszenia

 

 

Posłuchaj niedzielnego kazania

Opolskie dla Rodziny

Strona Domu Miłosierdzia

Siostry Boromeuszki

Minuta ze Słowem

Obraz z kamery

Odpusty jako wielki dar

Nauka o odpustach łączy się z tajemnicą Bożego Miłosierdzia. Odpust jest to darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy.

Czytaj więcej...

Sakramenty święte

Sakramenty święte - co wiedzieć należy...

Czytaj więcej...

Malowidła Dankwarta

Rozkład malowideł K. Dankwarta na sklepieniu kościoła parafialnego

Czytaj więcej

Joomla templates by Joomlashine