Kremówki Papieskie w Otmuchowie

Ocena użytkowników:  / 0

 

 W najbliższą niedzielę zapraszamy do zakupu kremówek papieskich. 

Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na rozwój inicjatywy wieczorów uwielbienia - plakaty, potrzebny sprzęt, byślmy jeszcze piękniej uwielbili naszego Stwórcę i Pana. Chcemy w ten sposób przybliżyć także postać błogosławionego Jana Pawła II, który już niedługo, bo 27 kwietnia 2013 roku ma zostać kanonizowany. Cieszymy się tym wydarzeniem już teraz.

Październikowy Wieczór Uwielbienia

Ocena użytkowników:  / 1

Zapraszamy na kolejny wieczór uwielbienia, tym razem będziemy się zbliżali do światła którym jest Chrystus. On rozświetla nasze ciemności, jednoczy nas ze sobą i pokonuje wszelkie zło. 
Serdecznie wszystkich Was zapraszamy.

 

Zachęcamy również, do obejrzenia galerii z ostatniego wieczoru oraz krótkiej prezentacji.

Październikowy Różaniec

Ocena użytkowników:  / 0

Ojciec Święty Bł. Jan Paweł II podczas jednej ze swoich apostolskich pielgrzymek powiedział:  „Miesiąc październik jest czasem, w którym poświęcamy każdego dnia choćby chwilę modlitwie różańcowej, a poprzez nią Kościołowi, więcej, Maryi Matce Chrystusa, która za pośrednictwem Kościoła opowiada nam o swojej tajemnicy. W ten sposób wchodzimy w tajemnice Jezusa Chrystusa, naszego Pana i Odkupiciela”.

Przez Różaniec chcemy czcić Matkę Syna Bożego i za Jej przyczyną prosimy Boga o opiekę nad naszymi rodzinami i ojczyzną. Bierzemy udział w tych pięknych i jakże wymownych nabożeństwach okresu jesiennego.

 W naszej parafii nabożeństwa różańcowe są przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30. W sposób szczególny na te nabożeństwa zapraszamy dzieci, młodzież i starszych.

Procesja Fatimska

Ocena użytkowników:  / 0

W piątek - 13 dnia miesiąca, po Mszy św. wieczornej procesja fatimska ze świecami, ulicami naszego miasta. Serdecznie zapraszamy parafian do licznego udziału w procesji.

 

Dziękujemy ks. Mateuszowi

Ocena użytkowników:  / 0

Jutro (w niedzielę) uroczystą Mszą św. o godz. 11.30 w intencji Ks. Mateusza, dziękujemy Bożej Opatrzności za jego trzyletnią posługę duszpasterską w naszej parafii.

Czytaj więcej: Dziękujemy ks. Mateuszowi

Śp. ks. prałat Jan Byszkiewicz

Ocena użytkowników:  / 0
Dnia 13 sierpnia br. zmarł ks. prałat Jan Byszkiewicz, lat 83, emerytowany proboszcz parafii pw. Narodzenia NMP w Kałkowie.
  • Eksporta – 16 sierpnia (piątek), godz. 16.00 w kościele pw. Narodzenia NMP w Kałkowie.
  • Pogrzeb – 17 sierpnia (sobota), godz. 10.30 również w parafii pw. Narodzenia NMP w Kałkowie.
Ks. prałat Jan Byszkiewicz urodził się 8 kwietnia 1930 r. w Kańczakach Starych (diec. tarnowska). Święcenia kapłańskie przyjął z rąk bpa Franciszka Jopa 23 czerwca 1957 r. w Opolu. Był wikariuszem w parafiach: Kluczbork (1957–1962), Bytom, pw. Trójcy Świętej (1962), Gliwice-Łabędy, pw. św. Jerzego (1962) oraz Zabrze-Biskupice (1962–1963). W 1963 r. został mianowany proboszczem parafii Kałków, gdzie posługiwał przez 42 lata, W tym czasie pełnił też funkcje dziekana i wicedziekana dekanatu otmuchowskiego. W 1991 r. został uhonorowany papieskim odznaczeniem kapelana Jego Świątobliwości. Ostatnie 8 lat życia, będąc na emeryturze, mieszkał w Diecezjalnym Domu Księży Emerytów w Nysie.
 
*  *  *
Miłosierny Boże, spraw, aby Twój sługa, kapłan Jan, którego w ziemskim życiu zaszczyciłeś świętym posłannictwem, radował się wiecznie w niebieskiej chwale. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.
(www.diecezja.opole.pl)

Zmiana wikarego

Ocena użytkowników:  / 0

Biskup Opolski mianował wikarym otmuchowskiej parafii ks. Tomasza Szczecińskiego, dotychczasowego wikarego Parafii św. Wawrzyńca w Strzelcach Opolskich. Dekret wchodzi w życie 28 sierpnia 2013 roku. Ks. Mateusz Buczma, posługujący w Otmuchowie od 2010 roku, został skierowany do pracy w Wydziale Duszpasterskim Kurii Diecezjalnej, gdzie ma się zająć m.in. koordynacją ruchów i wspólnot.

Diakon stały

Ocena użytkowników:  / 0

Dnia 30 czerwca 2013 r. w sanktuarium na Górze Świętej Anny podczas pielgrzymki mężczyzn i młodzieńców biskup opolski Andrzej Czaja udzielił święceń diakonatu trzem żonatym mężczyznom: mgr. inż. Czesławowi Cebulli z parafii Dąbrowa, mgr. inż. Ryszardowi Kłosiowi z parafii Polska Nowa Wieś i mgr. Rudolfowi Sydze z parafii Otmuchów. Wyświęceni diakoni ukończyli pięcioletnie studia teologiczne oraz odbyli dwuletnie studia uzupełniające.

 

Strona 24 z 24

Ogłoszenia

 

 

Posłuchaj niedzielnego kazania

Opolskie dla Rodziny

Strona Domu Miłosierdzia

Modlitwa wstawiennicza

Wycieczki parafialne

 

 

Siostry Boromeuszki

Minuta ze Słowem

Obraz z kamery

Odpusty jako wielki dar

Nauka o odpustach łączy się z tajemnicą Bożego Miłosierdzia. Odpust jest to darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy.

Czytaj więcej...

Sakramenty święte

Sakramenty święte - co wiedzieć należy...

Czytaj więcej...

Malowidła Dankwarta

Rozkład malowideł K. Dankwarta na sklepieniu kościoła parafialnego

Czytaj więcej

Joomla templates by Joomlashine