Nowy biskup pomocniczy diecezji

Ocena użytkowników:  / 0

Ojciec Święty Franciszek mianował 7 grudnia 2013 r. ks. Rudolfa Pierskałę nowym biskupem pomocniczym diecezji opolskiej, przydzielając mu stolicę tytularną Semina. Biskup Nominat przyjmie święcenia biskupie 11 stycznia 2014 r. w katedrze opolskiej o godz. 10.00. Jako hasło biskupie obrał sobie wezwanie „Głosić radość Ewangelii”. (więcej:www.diecezja.opole.pl)

Kiermasz adwentowy

Ocena użytkowników:  / 2

Adwent to czas radosnego oczekiwania, nie tylko na dobre przeżycie Świąt Bożego Narodzenia, ale także jest to szkoła oczekiwania na przyjście Chrystusa w chwale. Tym co pomaga nam dobrze przeżyć ten czas, to modlitwa.

Czytaj więcej: Kiermasz adwentowy

Kanonizacja Jana Pawła II

Ocena użytkowników:  / 0

Ksiądz proboszcz Rudolf Nieszwiec z parafii w Strzelcach Opolskich zaprasza na wyjazd na kanonizację Jana Pawła II.

Plakat /pdf/

Prezentacja /pdf/

Kino Pro Live Cinema

Ocena użytkowników:  / 0

Z radością zapraszamy wszystkich na otwarcie cyklu filmów, dotykających palących problemów współczesności. Jednym z nich, jest kryzys rodziny a w nim kryzys ojcostwa a także macierzyństwa.  Chcemy szukać drogi uzdrowienia z trudnej sytuacji, w naszych rodzinach, jak również  w osobistym przeżywaniu siebie, swojego potencjału ale także swoich braków i strat.

Tym razem szukamy odpowiedzi na pytania jak kształtować swoją tożsamość mężczyzny jako męża i ojca. Jak stratę przekuć w dobro. Jeśli czujesz się odpowiedzialny za siebie i bliskich przyjdź. Gwarantujemy nie tylko dobre kino ale ogromny ładunek pozytywnej energii i nadziei, bez której nie można wyobrazić sobie życia.

Gościem specjalnym będzie ks. Marcin Marsolek wybitny specjalista terapii uzależnień, antropolog, i zaangażowany kapłan.

Ośrodek Kultury częstować będzie dobrą kawą.

Zapraszają:

Pparafia w Otmuchowie

Miejski Ośrodek Kultury i Zespół Szkół w Otmuchowie

Czekamy na Ciebie. 

Wieczór poetycko muzyczny

Ocena użytkowników:  / 1

Pierwszego listopada to dzień, w którym przybliżamy się do tajemnicy ostatecznego celu ludzkiego życia i jego spełnienia. Wpatrujemy się w postacie świętych, także tych, których nie widzimy w ołtarzach naszych kościołów ale którzy przez święte zjednoczone z Bogiem życie osiągnęli chwałę nieba i cieszą się oglądaniem Boga w wieczności.

Czytaj więcej: Wieczór poetycko muzyczny

Spotkanie z kulturami krajów misyjnych

Ocena użytkowników:  / 0

Od 20 do 26 października przeżywaliśmy w Kościele tydzień misyjny. Czas ten miał nam pomóc uświadomić sobie posłannictwo całego Kościoła, jako że z natury jest on misyjny, powołany do głoszenia Ewangelii wszystkim narodom na całym świecie.

Czytaj więcej: Spotkanie z kulturami krajów misyjnych

Listopad miesiącem pamięci zmarłych

Ocena użytkowników:  / 0

W piątek - 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych – myśli nasze kierujemy ku Bogu, który jest celem ostatecznym i sensem naszego życia, jak również ku rzeszom świętych, którzy ten cel osiągnęli. Świętość jest także udziałem każdego z nas.Gromadzimy się również przy grobach naszych zmarłych, aby się modlić i polecać ich dusze miłosierdziu Bożemu. O godz. 14.00 nabożeństwo za zmarłych z kazaniem w kościele św. Anny, następnie procesja na cmentarz

  1. Czytaj więcej: Listopad miesiącem pamięci zmarłych

Święto konsekracji

Ocena użytkowników:  / 0

W dzisiejszą niedzielę w kościołach, które już zostały konsekrowane, obchodzona jest rocznica poświęcenia kościoła. Każda świątynia obchodzi w ciągu roku szczególnie dwa święta: dzień swojego patrona i dzień swojej konsekracji. Dzień patrona to także dzień imienin kościoła – odpust parafialny. Dzień poświęcenia kościoła jest natomiast dniem jego oddania na wyłączną własność Boga, aby był on miejscem sprawowania kultu. Dziękujemy dziś Bożej Opatrzności za swój kościół. Konsekracja naszego kościoła odbyła się w 1695 r. a konsekratorem był ówczesny biskup Księstwa Nyskiego Franciszek Ludwik von Pfalz-Rhein Neuburg. Rycina przedstawia widok na kościół i zamek z roku 1738 roku ( źródło:"Scenographia Urbium Silesiae", Nürnberg 1738)

Strona 23 z 25

Ogłoszenia

 

 

Posłuchaj niedzielnego kazania

Opolskie dla Rodziny

Strona Domu Miłosierdzia

Modlitwa wstawiennicza

Wycieczki parafialne

 

 

Siostry Boromeuszki

Minuta ze Słowem

Obraz z kamery

Odpusty jako wielki dar

Nauka o odpustach łączy się z tajemnicą Bożego Miłosierdzia. Odpust jest to darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy.

Czytaj więcej...

Sakramenty święte

Sakramenty święte - co wiedzieć należy...

Czytaj więcej...

Malowidła Dankwarta

Rozkład malowideł K. Dankwarta na sklepieniu kościoła parafialnego

Czytaj więcej

Joomla templates by Joomlashine