Peregrynacja obrazu i relikwi bł. Karoliny Kózkówny

Ocena użytkowników:  / 0

W przyszłą sobotę i niedzielę w naszej parafii przypada peregrynacja obrazu i relikwii  Bł. Karoliny Kózkówny, patronki polskich dzieci i młodzieży. Przywitanie obrazu i relikwii w sobotę o godz. 17.30, a pożegnanie w niedzielę nabożeństwem o godz. 16.30. Prosimy całą naszą parafię o pełną mobilizację do pięknego przeżycia tego szczególnego wydarzenia duszpasterskiego w Roku Rodziny. Zapraszamy więc dzieci, młodzież gimnazjalną, szkół średnich, studentów i młodzież pracującą oraz rodziców.


PROGRAM PRERGRYNACJI

Adoracja Najświętszego Sakramentu

Ocena użytkowników:  / 0

             A D O R A C J A    N A J Ś W I E T S Z E G O  

                   S A K R A M E N T U

     

                   

         KAPLICA  ŚWIĘTEGO  KRZYŻA

 

Czytaj więcej: Adoracja Najświętszego Sakramentu

Zapraszamy na film

Ocena użytkowników:  / 0

W piątek  24 stycznia 2014 zapraszamy na kolejne spotkanie w kinie „Podzamcze” na projekcję filmu „Ognioodporny”.

      Tym razem temat dotyczyć będzie małżeństwa. Będziemy szukać odpowiedzi jak kształtować życie małżeńskie tak, by było szczęśliwe i zgadzało się z planem Bożym. Gościem specjalnym będzie O. Dr Henryk Kałuża, Werbista z Nysy, Znany rekolekcjonista, ojciec duchowny kapłanów oraz duszpasterz wspierający rodziny.

 

Zbiórka zużytego sprzętu

Ocena użytkowników:  / 0

28 stycznia (wtorek) w godzinach 13-16 obok kościoła parafialnego Stowarzyszenie Kościoła Katolickiego "Pomoc Kościołom w Potrzebie" organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Pozyskane środki są przekazywane na potrzeby Kościoła Misyjnego na całym świecie (budowa studni, szkół, i szpitali).

Istnieje możliwość otrzymania karty przekazania odpadu.

 

Koncert

Ocena użytkowników:  / 0

Zapraszamy Parafian

 

 

Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie w naszej parafii, w sobotę 11 stycznia o godzinie 19.05 po Mszy świętej wieczornej. Będzie to bożonarodzeniowy koncert Piotra Płechy, zatytułowany "Bóg się rodzi, moc truchleje". Piotr Płecha jest muzykiem i wokalistą związanym z zespołem Trzecia Godzina Dnia, kiedyś basistą grupy "Budka Suflera". Będzie to wydarzenie artystyczne i duchowe zarazem.   Wstęp Wolny. Kto będzie chciał będzie mógł po koncercie, przy wyjściu z kościoła złożyć dobrowolną ofiarę na opłacenie kosztów organizacji koncertu. Gorąco wszystkich zapraszamy

 

Słowo Biskupów Metropolii Górnośląskiej na Niedzielę Świętej Rodziny 2013 r.

Ocena użytkowników:  / 0

Słowo Biskupów Metropolii Górnośląskiej na Niedzielę Świętej Rodziny 2013 r.

Drogie Rodziny, Bracia i Siostry!

Każdego roku w Oktawie Narodzenia Pańskiego przeżywamy Niedzielę Świętej Rodziny. Dzisiejsza Ewangelia opowiada o tym, że Rodzina z Nazaretu w trudnej sytuacji życiowej starała się odczytać i wypełnić wolę Bożą. Dzięki temu ocaliła swoje istnienie i wyszła z tych doświadczeń umocniona i ubogacona. Takie zachowanie stanowi dla nas ważną wskazówkę: posłuszeństwo słowu Bożemu jest gwarantem szczęścia w rodzinie.

Czytaj więcej: Słowo Biskupów Metropolii Górnośląskiej na Niedzielę Świętej Rodziny 2013 r.

Nowy biskup pomocniczy diecezji

Ocena użytkowników:  / 0

Ojciec Święty Franciszek mianował 7 grudnia 2013 r. ks. Rudolfa Pierskałę nowym biskupem pomocniczym diecezji opolskiej, przydzielając mu stolicę tytularną Semina. Biskup Nominat przyjmie święcenia biskupie 11 stycznia 2014 r. w katedrze opolskiej o godz. 10.00. Jako hasło biskupie obrał sobie wezwanie „Głosić radość Ewangelii”. (więcej:www.diecezja.opole.pl)

Kiermasz adwentowy

Ocena użytkowników:  / 2

Adwent to czas radosnego oczekiwania, nie tylko na dobre przeżycie Świąt Bożego Narodzenia, ale także jest to szkoła oczekiwania na przyjście Chrystusa w chwale. Tym co pomaga nam dobrze przeżyć ten czas, to modlitwa.

Czytaj więcej: Kiermasz adwentowy

Strona 21 z 23

Wycieczki parafialne

Ogłoszenia

 

 

Posłuchaj niedzielnego kazania

Opolskie dla Rodziny

Strona Domu Miłosierdzia

Modlitwa wstawiennicza

Siostry Boromeuszki

Minuta ze Słowem

Obraz z kamery

Odpusty jako wielki dar

Nauka o odpustach łączy się z tajemnicą Bożego Miłosierdzia. Odpust jest to darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy.

Czytaj więcej...

Sakramenty święte

Sakramenty święte - co wiedzieć należy...

Czytaj więcej...

Malowidła Dankwarta

Rozkład malowideł K. Dankwarta na sklepieniu kościoła parafialnego

Czytaj więcej

Joomla templates by Joomlashine