Wieczór poetycko muzyczny

Ocena użytkowników:  / 1

Pierwszego listopada to dzień, w którym przybliżamy się do tajemnicy ostatecznego celu ludzkiego życia i jego spełnienia. Wpatrujemy się w postacie świętych, także tych, których nie widzimy w ołtarzach naszych kościołów ale którzy przez święte zjednoczone z Bogiem życie osiągnęli chwałę nieba i cieszą się oglądaniem Boga w wieczności.

Czytaj więcej: Wieczór poetycko muzyczny

Spotkanie z kulturami krajów misyjnych

Ocena użytkowników:  / 0

Od 20 do 26 października przeżywaliśmy w Kościele tydzień misyjny. Czas ten miał nam pomóc uświadomić sobie posłannictwo całego Kościoła, jako że z natury jest on misyjny, powołany do głoszenia Ewangelii wszystkim narodom na całym świecie.

Czytaj więcej: Spotkanie z kulturami krajów misyjnych

Listopad miesiącem pamięci zmarłych

Ocena użytkowników:  / 0

W piątek - 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych – myśli nasze kierujemy ku Bogu, który jest celem ostatecznym i sensem naszego życia, jak również ku rzeszom świętych, którzy ten cel osiągnęli. Świętość jest także udziałem każdego z nas.Gromadzimy się również przy grobach naszych zmarłych, aby się modlić i polecać ich dusze miłosierdziu Bożemu. O godz. 14.00 nabożeństwo za zmarłych z kazaniem w kościele św. Anny, następnie procesja na cmentarz

  1. Czytaj więcej: Listopad miesiącem pamięci zmarłych

Święto konsekracji

Ocena użytkowników:  / 0

W dzisiejszą niedzielę w kościołach, które już zostały konsekrowane, obchodzona jest rocznica poświęcenia kościoła. Każda świątynia obchodzi w ciągu roku szczególnie dwa święta: dzień swojego patrona i dzień swojej konsekracji. Dzień patrona to także dzień imienin kościoła – odpust parafialny. Dzień poświęcenia kościoła jest natomiast dniem jego oddania na wyłączną własność Boga, aby był on miejscem sprawowania kultu. Dziękujemy dziś Bożej Opatrzności za swój kościół. Konsekracja naszego kościoła odbyła się w 1695 r. a konsekratorem był ówczesny biskup Księstwa Nyskiego Franciszek Ludwik von Pfalz-Rhein Neuburg. Rycina przedstawia widok na kościół i zamek z roku 1738 roku ( źródło:"Scenographia Urbium Silesiae", Nürnberg 1738)

Światowy Dzień Misyjny

Ocena użytkowników:  / 0

Dzisiejsza niedziela poświęcona jest w Kościele sprawom misji – Światowy Dzień Misyjny. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy. Prosimy Boga, aby mogli skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły, albo dotąd Boga nie poznały. Jest to stosowny czas, abyśmy przypomnieli sobie, że do istoty życia Kościoła należy misyjność. Przez cały tydzień swoją myśl i serce kierujemy w stronę misjonarzy duchownych i świeckich wspierając ich modlitwą i ofiarą – w bieżącym tygodniu szczególnie różańcową. Serdecznie zapraszam parafian do modlitwy.

Nabożeństwo fatimskie

Ocena użytkowników:  / 0

W niedzielę zapraszamy na ostatnie już nabożeństwo fatimskie z procesją światła. Rozpoczynamy po mszy świętej po koło godz. 19.00. Chcemy modlić się o pokój i o nawrócenie tych, którzy nie poznali Bożej miłości.

Tak jak zachęcała do tego Maryja w Fatimie. Przynieśmy ze sobą świece i serca otwarte na łaskę Bożą gotowe nieść światu orędzie Ewangelii.

Kremówki Papieskie w Otmuchowie

Ocena użytkowników:  / 0

 

 W najbliższą niedzielę zapraszamy do zakupu kremówek papieskich. 

Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na rozwój inicjatywy wieczorów uwielbienia - plakaty, potrzebny sprzęt, byślmy jeszcze piękniej uwielbili naszego Stwórcę i Pana. Chcemy w ten sposób przybliżyć także postać błogosławionego Jana Pawła II, który już niedługo, bo 27 kwietnia 2013 roku ma zostać kanonizowany. Cieszymy się tym wydarzeniem już teraz.

Październikowy Wieczór Uwielbienia

Ocena użytkowników:  / 1

Zapraszamy na kolejny wieczór uwielbienia, tym razem będziemy się zbliżali do światła którym jest Chrystus. On rozświetla nasze ciemności, jednoczy nas ze sobą i pokonuje wszelkie zło. 
Serdecznie wszystkich Was zapraszamy.

 

Zachęcamy również, do obejrzenia galerii z ostatniego wieczoru oraz krótkiej prezentacji.

Strona 20 z 21

Strona Domu Miłosierdzia

Ogłoszenia

 

 

Posłuchaj niedzielnego kazania

Opolskie dla Rodziny

Siostry Boromeuszki

Minuta ze Słowem

Obraz z kamery

Odpusty jako wielki dar

Nauka o odpustach łączy się z tajemnicą Bożego Miłosierdzia. Odpust jest to darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy.

Czytaj więcej...

Sakramenty święte

Sakramenty święte - co wiedzieć należy...

Czytaj więcej...

Malowidła Dankwarta

Rozkład malowideł K. Dankwarta na sklepieniu kościoła parafialnego

Czytaj więcej

Joomla templates by Joomlashine