Rada parafialna

Protokół nr 3

Z dnia 6.03.2016 r.

Ze spotkania Parafialnej Rady Duszpasterskiej przy Parafii św. Mikołaja i Franciszka Ksawerego

w Otmuchowie

1. Przywitanie i modlitwa
  2. Przedstawienie tematyki spotkania przez ks. Proboszcza
  3. Sprawy bieżące

Po krótkiej modlitwie, ks. Proboszcz przywitał nową siostrę przełożoną – s. Albertę, przedstawił tematykę spotkania  PRD z plany duszpasterskie na najbliższe miesiące :

• Rekolekcje wielkopostne :

– prowadzić będzie o Paulin Adamowski OFM;

- dzieci szkolne będą miały swoje spotkania rano na pierwszych lekcjach;

- wieczorem będzie nauka stanowa dla małżonków oraz starszej młodzieży.

• Droga Krzyżowa ulicami miasta (trasa jak w ubiegłym roku)
  • Triduum Paschalne
  • „Marsz dla życia i rodziny”

- ustalono termin marszu na niedzielę 24 lipca (podczas obchodów ŚDM w parafii)

- ustalono, że szczegółami organizacji „Marszu dla życia i rodziny ” PRD zajmie się na spotkaniu rady dnia 24.04.2016 r.

• Msza rodzinna

-prośba o zaangażowanie większej liczby rodzin

• Prymicje dk. Łukasza Waligóry i dk. Mateusza Mytnika

W sprawach bieżących Ks. Proboszcz przedstawił swoje plany dotyczące remontu kaplicy Św. Krzyża oraz ołtarzy w kościele parafialnym. Poinformował DRP o swoich staraniach w celu pozyskania dotacji na ten cel.

Protokół nr 2

PROTOKÓŁ  Nr 2 z dnia 4 stycznia 2016 r.

Z POSIEDZENIA PARAFIALNEJ RADY DUSZPASTERSKIEJ                                                                                              przy PARAFII ŚW. MIKOŁAJA I FRANCISZKA KSAWEREGO W OTMUCHOWIE

1. Wspólna modlitwa
  2. Omówienie zadań związanych z pożegnaniem i organizacją uroczystości  żałobnych                      i pogrzebowych  ks. Radcy Emila Ojczyka
  3. Przybliżenie sylwetki  Ks. Radcy Emila Ojczyka
  • Ks. Proboszcz w kilku zdaniach przypomniał Radzie sylwetkę ks. Radcy Emila Ojczyka – długoletniego Proboszcza naszej parafii , omówił zadania związane z organizacją pogrzebu i uroczystości żałobnych i poprosił Radę o pomoc.
  • Rada rozdzielenia zadania dla poszczególnych członków Duszpasterskiej Rady Parafialnej

- zakup wieńca (Andrzej Rogalski)

- mowa pożegnalna w imieniu parafian (Andrzej Łukasiewicz)

- pomoc w organizacji poczęstunku dla gości (Beata Ziomek, Marta Łuszcz, Andrzej Łukasiewicz)

4. Wspólna modlitwa

Protokół nr 1

PROTOKÓŁ  Nr 1 z dnia 12.12.2015 r.

Z INAUGURACYJNEGO POSIEDZENIA PARAFIALNEJ RADY DUSZPASTERSKIEJ

przy PARAFII ŚW. MIKOŁAJA I FRANCISZKA KSAWEREGO W OTMUCHOWIE

1. 1.       Złożenie przez wszystkich członków nowej Parafialnej Rady Duszpasterskiej uroczystego ślubowania w obecności parafian i Księdza proboszcza w Kościele Parafialnym.
  2. 2.       Odczytanie i omówienie poszczególnych punktów Statutu Rady Duszpasterskiej oraz zapoznanie z zadaniami, kadencją i kompetencjami  Rady Duszpasterskiej.
  3. Sprawozdanie Ks. Proboszcza z działalności Parafii. Omówienie podjętych  inicjatyw                        i działań duszpasterskich. Sprawozdanie ze spotkania Proboszczów z Biskupem Ordynariuszem.
  4. 4.       Podział członków Parafialnej Rady duszpasterskiej na poszczególne sekcje :
  • katechetyczno-młodzieżowa  - Renata Kolanko, ks. Tomasz Szczeciński, Andrzej Łukasiewicz, Rafał Łukasiewicz, Dariusz Dolinkiewicz, Beata Ziomek;
  • liturgiczna – ks. Tomasz Szczeciński, Jacek Makowiecki, Rafał Łukasiewicz, Piotr Storoż, Paweł Pierzak;
  • charytatywna – S. Maksymiliana, Krystyna Fułat, Maria Milewska, diakon Rudolf Syga, Beata Ziomek;
  • gospodarczo-ekonomiczna – Andrzej Rogalski, Henryk Kendik, Ryszard Ziółkowski , Piotr Storoż, Marek Wysopal, Marek Kilian;
  • duszpasterstwo rodzin – Marta Łuszcz, Maria Milewska, Paweł Pierzak;
  1. 5.       Sprawy bieżące i organizacyjne.
  • Członkowie Duszpasterskiej  Rady Parafialna omówili sprawy  organizacyjne związane                               z bieżącymi i nadchodzącymi wydarzeniami z życia Kościoła :

- Święta Bożego Narodzenia

- prymicje (15, 22 maja)

- I Komunia św. (8 maja)

- Bierzmowanie ( 19 maja)

- Światowe Dni Młodzieży (Andrzej Łukasiewicz oraz Dariusz Dolinkiewicz przedstawili Radzie sprawozdanie ze spotkania w Opolu z osobami koordynującymi działania w ramach ŚDM na poziomie diecezjalnym)

- Marsz dla Życia i Rodziny (P. Beata Ziomek i Andrzej Łukasiewicz w imieniu organizatorów przybliżyli Radzie temat tegorocznego Marszu dla Życia i Rodziny oraz organizację festynu parafialnego)

- Rok Miłosierdzia (inauguracja diecezjalna w Opolu, wyjazdy do 12 kościołów, pielgrzymka do Rzymu lub Łagiewnik )

- całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu

- rekolekcje parafialne

Sprawy różne :

• Pani Marta Łuszcz zwróciła uwagę Rady na sprawę toalet przy plebanii oraz większe zaangażowanie rodzin w liturgię Mszy św. niedzielnej o godz. 10.00 (czytania, procesję z darami ofiarnymi itp.)
  • Ks. Proboszcz omówił sprawę dotyczącą niezbędnych prac konserwatorsko-remontowych min. kaplicy Św. Krzyża , organów w kościele Św. Anny oraz poinformował o złożeniu wniosku o dofinansowanie konserwacji ołtarzy w kościele parafialnym
  • Ks. Proboszcz poprosił P. Henryka Kendik o koordynację działań związanych z przygotowaniem  szopki bożonarodzeniowej
  • P. Beata  Ziomek przybliżyła  Radzie pomysł organizacji kawiarenki parafialnej
  • P. Ryszard Ziółkowski, Piotr Storoż, Dariusz Dolinkiewicz  zaproponowali przygotowanie folderów informacyjnych przedstawiających historię naszej parafii  oraz kościoła Parafialnego.
  1. 6.       Wspólna modlitwa.

……………………………………………….