Artykuły

Intencje

Intencje parafialne 10.11-17.11

 PORZĄDEK    NABOŻEŃSTW   PARAFII   OTMUCHÓW –  10.11. – 17.11.2019

 

Poniedziałek – 11.11.2019 – Św. Marcina z Tours, Bpa – Święto Niepodległości

 

 7.00 – o szczęśliwe rozwiązanie dla córki Aleksandry oraz o bł. Boże, zdr., opiekę M.B. w rodzinie – od

            rodziców Miske

 8.30 – za + Józefa Majda i ++ z rodziny

10.00 – w Święto Niepodległości: Msza św. w intencji Ojczyzny oraz Miasta i Gminy Otmuchów

 

18.00 – w 40 r. ur. córki Agnieszki, z podz. za otrzym. łaski, z prośbą o bł. Boże, dary Ducha Świętego,

             zdr., opiekę M.B. w rodzinie          

 

Wtorek – 12.11.2019 – Św. Jozafata, Bpa i M.   

 

  7.00 – za ++ Annę Dara w r. śm. jej męża Bronisława i syna Stanisława

17.30 – Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

18.00 – za + Władysława Połutrenko

          – za ++ Marię i Józefa Resiak oraz rodziców z obu stron    

       

 Środa – 13.11.2019  – Św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, Mm.

 

 7.00 – za ++ Stanisława Majda i jego żonę Janinę, Józefa Majda i jego żonę Zofię – od brata Władysława z

            żoną 

17.30 – Różaniec Fatimski w intencji Młodzieży

18.00 – za ++ Mariana Łagowskiego i rodziców z obu stron

          – za ++ Józefa Dędys, Stanisława Sieprawskiego i wnuczkę Monikę Dyndor               

    

Czwartek – 14.11.2019 – Bł. Marii Luizy Merkert, Dz.

 

 7.00 – za ++ wspominanych w wypominkach

18.00 – za + Mariana Kokurewicz w 2 r. śm.

          – w r. ur. i im. Renaty Wierzbickiej, z podz. za otrzym. łaski, z prośbą o bł. Boże, dary Ducha

              Świętego, zdr., opiekę M.B. w rodzinie        

                                             

Piątek – 15.11.2019

 
 7.00 –  za + Jana Pasoń – od Andrzeja Szabla z rodziną z Moszczenicy    

17.30 – Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego      

18.00 – za ++ Walerię w r. śm., Antoniego, Jadwigę Kilian

          – za ++ z rodziny Stepek i Blecha oraz dusze w czyśćcu cierp.    

                     

Sobota – 16.11.2019 – Święto Rocznicy Poświęcenia Katedry w Opolu

 

 7.00 –za + Annę Pietrzyk, ++ z rodziny i dusze w czyśćcu cierp.

17.30 – I Nieszpory Niedzielne 

18.00 –  o bł. Boże, zdr., opiekę M.B. i Anioła Stróża dla syna i prawnuczki z ok. ur.  

          – za ++ Józefę i Mikołaja Poźniak, ich rodziców i rodzeństwo z obu stron, Stanisława Wójcik  i

             dusze w czyśćcu cierp.  

      

Niedziela XXXIII Zwykła –  17.11.2019

 

 7.00 –  w r. ur. Nadii Kalfas, z podz. i prośbą o bł. Boże, zdr., opiekę M.B. i Anioła Stróża oraz o powrót

            do zdr. dla dziadka Dariusza

 8.30 – za + Stanisława Grychowskiego w r. śm.

10.00 – w 50 r. ur. Małgorzaty Piotrowskiej, z podz. za otrzym. łaski, z prośbą o bł. Boże, dary Ducha

             Świętego,  zdr., opiekę M.B. w rodzinie 

11.30 – za + Helenę Burską w 30 dz. śm. oraz ++ rodziców Burskich, Bargieł i Podhoreckich

 

17.30 – II Nieszpory Niedzielne

18.00 – Bronisława Sidzińskiego i rodziców z obu stron

 

 

 

 

 

     

 

Intencje parafialne 03-10.11

PORZĄDEK    NABOŻEŃSTW   PARAFII   OTMUCHÓW – 03.11. – 10.11.2019

 

Poniedziałek – 04.11.2019 – Św. Karola Boromeusza, Bpa

 

 7.00 – za ++ Zygmunta Kamińskiego, Janinę, Stanisława, Feliksa, Jana, Helenę, Józefę, Mieczysława,

           Piotra Józefę oraz Hildegardę i jej rodziców  

17.30 – Nabożeństwo Różańcowe za zmarłych

18.00 –  za ++ Marię i Rudolfa Druszke, braci Andrzeja i Romana, siostrę Irenę oraz z rodz. Bobrowskich i

              Druszke 

          – za ++ Adama Drozdowskiego w r. śm., córkę Teresę Białobrzeską i ++ z rodziny

             

Wtorek – 05.11.2019 

 
 7.00 –  za + Stanisława Gocek w 20 r. śm. 

17.30 – Nabożeństwo Różańcowe za zmarłych

18.00 – w intencjach Wspólnoty Maryjnej Kobiet

         – za + Karola Kabaj w 9 r. śm.  

          

Środa – 06.11.2019

 

 7.00 –  za + Annę Golenia w 7 miesiąc po śmierci

17.30 – Nabożeństwo Różańcowe za zmarłych   

18.00 – za ++ z rodziny Wysopal, Jawor i dusze w czyśćcu cierp.  

          – za ++ Wiesława Kurp, rodziców i rodzeństwo z obu stron oraz ++ z rodziny    

                                      

I Czwartek – 07.11.2019

 

 7.00 – za ++ Lesława Graj oraz rodziców z obu stron

17.30 – Nabożeństwo Różańcowe za zmarłych

18.00 –  za ++ Monikę Dyndor, Bolesława Dyndor, Stanisława Sieprawskiego i Józefa Dędys

          –  za ++ Stanisławę i Jana Bordziuk, ich córkę Teresę, rodzeństwo i rodziców oraz Eleonorę i Jana

              Pierz, Julię i Romana Adamczyk

                       

Piątek – 08.11.2019 

 

 7.00 – za + Jana Pasoń – od rodziny Kozików z Lachowic  

17.30 – Nabożeństwo Różańcowe za zmarłych

18.00 – za ++ Jana Tabor oraz ++ z rodziny Tabor, Pasoń i Fułat 

          – za ++ księży Emila Ojczyka i Stefana Ufryjewicza

   

Sobota – 09.11.2019 – Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej 

 

 7.00 – za ++ Bronisławę i Stanisława Zawierucha, syna Stanisława, Janinę Giera, Zofię i Wiesława

            Bojarskich, Julię, Bronisława, Władysława, Józefa Wiatr, Bronisławę Godek, Stanisława Bednarz

17.30 – Nabożeństwo Różańcowe za zmarłych

18.00 – w 48 r. śl. Zofii i Eugeniusza Łaptas, podz. za otrzym. łaski, z prośbą o bł. Boże, zdr., opiekę M.B.

             w rodzinie

          – za ++ Zofię Tworkowską w 5 r. śm., męża Kazimierza oraz rodziców i rodzeństwo z obu stron          

                                    

Niedziela XXXII Zwykła –  10.11.2019

 

 7.00 – za ++ Krystynę i Stanisława Grzech, Marię i Kazimierza Ludwa, Józefa Szpara i ++ z rodziny

 8.30 –  za ++ Franciszka Trybuła, rodziców, teściów, braci i ++ z rodziny

10.00 – za ++ Stanisława Krecz, Stanisława, Eugenię, Władysławę Juzyk, Bronisławę i Piotra Zatylny oraz          

             rodziców z obu stron i z rodziny Piurów   

11.30 – z podz. za otrzym. łaski, z prośbą o bł. Boże, dary Ducha  Świętego, zdr., opiekę M.B. dla

            Krzysztofa

17.30 – II Nieszpory Niedzielne             

18.00 – w 30 r. ur. Ilony, w 40 r. ur. Przemysława, z podz. za otrzym. łaski, z prośbą o bł. Boże, dary Ducha

             Świętego, zdr., opiekę M.B. w rodzinie

 

 

 

 

 

     

 

Intencje parafialne 27.10 - 03.11

 PORZĄDEK    NABOŻEŃSTW   PARAFII   OTMUCHÓW – 27.10. – 03.11.2019

 

Poniedziałek – 28.10.2019 – Święto Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza

  7.00 – za ++ rodziców Zofię i Bolesława Pater  –  od wnuka

17.30 – Nabożeństwo Różańcowe 

18.00 – rodziców Tadeusza i Marię Posadowskich, ich rodziców Posadowskich i Czarneckich oraz

             wszystkich krewnych

          – za + Tadeusza Górskiego i ++ z rodziny z obu stron 

 

Wtorek – 29.10.2019  

  7.00 – za + Jana Pasoń – od chrześniaka Adama z rodziną

17.30 – Nabożeństwo Różańcowe

18.00 – za + Karola Łopuszańskiego w 10 r. śm. w intencjach Wspólnoty Maryjnej Kobiet  

          – za + Henryka Kaiser w 30 dz. śm.

     

 Środa – 30.10.2019 

  7.00 – za ++ Helenę Burską i jej syna Tomasza – od pracowników BS Otmuchów  

17.30 – Nabożeństwo Różańcowe w intencji Młodzieży

18.00 – za ++ żonę Zuzannę Babiak, jej rodziców i rodzeństwo  

          – za + Katarzynę Dzikiewicz w 22 r. śm.   

    

Czwartek – 31.10.2019

 

 7.00 – w 20 r. ur. Karoliny Kędra, z podz. za otrzym. łaski, z prośbą o bł. Boże, dary Ducha Świętego, zdr.,

            opiekę M.B.  

17.30 – Nabożeństwo Różańcowe 

18.00 – za ++ Mariana Marek, synów Krzysztofa i Jerzego oraz ++ z rodziny 

          – za + Jerzego Werner w 1 r. śm. i dusze w czyśćcu cierp.  

                                     

I Piątek – 01.11.2019 – Uroczystość Wszystkich Świętych

 
 7.00 –  za + Pawła Frolow i ++ z rodziny
 8.30 – za ++ z rodziny Klag, Wolf, Cop, Tomczak oraz córkę Annę
10.00 – za ++ Helenę Gronkiewicz, Barbarę Kotwa, Mieczysława Olesiak, z rodz. Gallę, Gronkiewicz,
             Gładkowskich, Piątkowskich, Storoż, Stryczyńskich i dusze w czyśćcu cierp.

11.30 – za ++ wspominanych w wypominkach

14.00 – Nabożeństwo i procesja na cmentarzu

17.30 – Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa       

18.00 – o bł. Boże, zdr., opiekę M.B. dla członkiń XXX Róży Różańcowej i za ++ z tej Róży

              ZMIANA  TAJEMNIC  RÓŻAŃCOWYCH 

           

I Sobota – 02.11. 2019 – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych

 

 7.00 –za ++ rodziców Helenę i Stanisława Plichta. Ks. Jana Plichta, Annę i Jana Ciurej, męża Tadeusza

            Ciurej i ++ z tych rodzin

 8.30 – za ++ Anielę i Franciszka Łakomy, ++ z rodziny i Ks. Jana Byszkiewicza

10.00 – za ++ Józefa Miśtura, rodziców z obu stron i ++ z tych rodzin

17.30 – Nabożeństwo Różańcowe za zmarłych

18.00 –  za ++ wspominanych w wypominkach

          –  za + Kamila Bryk w 3 r. śm.

 

Niedziela XXXI Zwykła –  03.11.2019

 

 7.00 –  za + Wojciecha Flek w r. śm. 

 8.30 –  za ++ Zofię Zoń w 2 r. śm. i dusze w czyśćcu cierp.

10.00 –  za ++ z rodziny Sukiennik, Żelasko, Majka, Nowak, Rakint, Rudkowskich, Wenc

11.30 – Chrzty: Karol Kula; Roczki: Kasjan Czaja, Julia Szumlas, Alicja Filipek; 5 r. ur. Aleksander

             Filipek, o bł. Boże, , zdr., opiekę M.B. i Anioła Stróża

17.30 – Nabożeństwo Różańcowe za zmarłych

18.00 – za + Artura Majka oraz wszystkich ++ z rodziny Majka i Bych

 

 

 

 

 

     

 

Intencje parafialne 20-27.10

PORZĄDEK    NABOŻEŃSTW   PARAFII   OTMUCHÓW – 20.10. – 27.10.2019

 

Poniedziałek – 21.10.2019

 

 7.00 – za ++ Zygmunta Kamińskiego, Janinę, Stanisława, Feliksa, Jana, Helenę, Józefę, Mieczysława,

            Piotra, Józefę oraz Hildegardę i jej rodziców  

17.30 – Nabożeństwo Różańcowe

18.00 – za + Bolesława Stysiak 

          – za ++ Irenę Misiewicz w 1 r. śm. i jej męża Kazimierza – od przyjaciół

 

Wtorek – 22.10.2019  - Św. Jana Pawła II, Pap.

 
 7.00 –  za ++ rodziców Annę i Józefa Łukasiewicz, ich rodziców i rodzeństwo  

17.30 – Nabożeństwo Różańcowe

18.00 – w 40 r. ur. Marcina Rudkowskiego, z podz. za otrzym. łaski, z prośbą o bł. Boże, dary Ducha

              Świętego, zdr., opiekę M.B. w rodzinie 

          – za ++ Franciszka, Władysławę Wysopal i ++ z rodziny

          – za + Marię Wąchała w 30 dz. śm.  

          

Środa – 23.10.2019

 

 7.00 –  za + Jana Pasoń – od Aliny Wicherek z rodziną

17.30 – Nabożeństwo Różańcowe w intencji Młodzieży   

18.00 – za ++ Agnieszkę Buśko oraz jej rodziców Janinę i Izydora Wawryk  

          – za ++ Danutę Polak, Kazimierę Trzaska, Kazimierza Stachowicz, Mieczysława Lasota 

                                      

Czwartek – 24.10.2019 

 

7.00 – za + Danutę Zychowicz w 5 r. śm.

17.30 – Nabożeństwo Różańcowe

18.00 – za ++ Marię, Kazimierza, Franciszkę Koziuk i siostrę Weronikę Zakrzewską  

          – za ++ Danutę Polak w 9 r. śm., Mariusza Wróblewskiego, Kazimierę Trzaska, Mieczysława Lasota

             oraz ++ z rodziny Trzaska i Lasota

          – za + Jana Pasoń w 30 dz. śm.

                       

Piątek – 25.10.2019  

 

 7.00 – za ++ Lesława Goraj i rodziców z obu stron  

17.30 – Nabożeństwo Różańcowe   

18.00 – za ++ Jana i Franciszkę Ziółkowskich oraz wnuczkę Teresę

          – za ++ mamę Annę Gruszka 13 r. śm., ojca Władysława, syna Tomasza i męża Ireneusza

             Mizerskich, Bogumiłę, Jana i Włodzimierza Mizerskich     

   

Sobota – 26.10.2019

 

 7.00 – za ++ Ewę, Marię i Juliana Czarnik, Stanisławę i Stanisława Kaczmarczyk, Eleonorę i Jana Rolka

            oraz z rodziny Ból i Weber

17.30 – Nabożeństwo Różańcowe

18.00 – za ++ Grzegorza Ból, rodziców Stanisławę i Mariana oraz babcię Józefę

          – za Halinę Kania, jej męża Stanisława i córkę Bożenę                   

                                    

Niedziela XXX Zwykła –  27.10.2019

 

 7.00 – za ++ Józefa, Irenę i Wacława Kusek

 8.30 – za ++ Józefa Janczura, Jacka Rybczyńskiego, ++ z rodz. Janczura i Łysik oraz dusze w czyśćcu cier

10.00 – za ++ Stanisława, Aleksandrę i Jana Szmytka oraz ++ z rodziny z obu stron

11.30 – w 25 r. śl. Haliny i Krzysztofa Magierowskich, z podz. za otrzym. łaski, z prośbą o bł. Boże, dary

             Ducha Świętego, zdr., opiekę M.B. w rodzinie            

17.30 – Nabożeństwo Różańcowe  

18.00 – w intencjach Apostolatu Maryjnego Kobiet

 

 

 

 

 

     

 

Intencje parafialne 13-20.10

 PORZĄDEK    NABOŻEŃSTW   PARAFII   OTMUCHÓW –  13.10. – 20.10.2019

 

Poniedziałek – 14.10.2019

 

 7.00 – za + Danutę Wycisk w 30 dz. śm.

17.30 – Nabożeństwo Różańcowe

18.00 – za ++ Krzysztofa i Jerzego Marek, ojca Mariana i ++ z tych rodzin

          –  w 50 r. śl. Zofii i Bogumiła, z podz. za otrzym. łaski, z prośbą o bł. Boże, dary Ducha Świętego,

             zdr., opiekę M.B. w rodzinie – od dzieci i wnuków

          – za ++ nauczycieli z Zespołu Szkół w Otmuchowie

 

Wtorek – 15.10.2019 – Św. Teresy od Jezusa, Dz. i Dra K.   

 

 7.00 – za ++ Zofię, Władysława, Mariusza, Krzysztofa Dudek, Magdalenę, Mariana Gagatek,  ++ z rodz.

       Dudków, Gagatków, Hyców oraz Józefę i Tadeusza Płoskonka – od rodziny Tadeusza i Elżbiety Dudek

17.30 – Nabożeństwo Różańcowe

18.00 – za ++ Walerię, Antoniego, Jadwigę Kilian

          – za + Stanisława Czapskiego w 2 r. śm.    

       

 Środa – 16.10.2019  –  Uroczystość Św. Jadwigi Śląskiej, Głównej Patronki Śląska

 

 7.00 – za ++ Mieczysława Stokłosa w r. śm. oraz rodziców , teściów i rodzeństwo z obu stron 

17.30 – Nabożeństwo Różańcowe w intencji Młodzieży

18.00 – za + Jadwigę Kilian w 4 r. śm.

          – za ++ Stanisława i Janinę Majda oraz Pawła Król               

    

Czwartek – 17.10.2019 – Św. Ignacego Antiocheńskiego, Bpa i M.

 

 7.00 – za ++ rodziców z obu stron, Janinę, siostry Krystynę i Elżbietę, szwagrów oraz Oskara i dusze w

            czyśćcu cierp.

17.30 – Nabożeństwo Różańcowe 

18.00 – o bł. Boże, zdr., opiekę M.B. w rodzinie Stepek

          – za ++ Helenę i Georgi Zawiałow, Julię i Tomasza Wójcik – od dzieci

                                             

Piątek – 18.10.2019 – Święto Św. Łukasza, Ewangelisty

 
 7.00 –  za + Jana Pasoń – od Anny i Michała Sądaj z Lachowic  

17.30 – Nabożeństwo Różańcowe      

18.00 – z podz. za otrzym. łaski, z prośbą o bł. Boże, dary Ducha Świętego, zdr., opiekę M.B. w rodzinie

             Zawilak i Matejczyk    

          – za ++ Dorotę i Sławomira Wąchała w 5 r. śm. oraz dusze w czyśćcu cierp.

           

Sobota – 19.10.2019

 

 7.00 –za ++ Jana Stryczyńskiego w r. śm., rodziców, siostry Helenę i Barbarę, męża Mieczysława Olesiak

17.30 – Nabożeństwo Różańcowe 

18.00 –  za ++ Jana Bobrowskiego, rodziców i rodzeństwo z obu stron  

          – za + Kazimierza Tracz w 30 dz. śm.  

      

Niedziela XXIX Zwykła –  20.10.2019

 

 7.00 –  za + Józefa Łaptas w 17 r. śm. oraz ++ rodziców i rodzeństwo z obu stron

 8.30 – za ++ Janinę Zięba w r.śm., rodziców Klagów i Suchych, Stanisława, Wiktorię, Urszulę, szwagrów,

            Annę Wolf, dziadków i dusze w czyśćcu cierp.

10.00 – za ++ Irenę Cieślak w 10 r. śm., Jana Dzik w 22 r. śm. - od dzieci, wnuków i prawnuków

11.30 – w 10 r. śl. Krystyny i Wojciecha Fułat, z podz. za otrzym. łaski, z prośbą o bł. Boże, dary Ducha

             Świętego,  zdr., opiekę M.B. w rodzinie 

 

17.30 – Nabożeństwo Różańcowe

18.00 – Bronisława Sidzińskiego i rodziców z obu stron

 

 

 

 

 

     

 

  • Intencje mszalne 24.11.-01.12.2013

    PORZĄDEK    NABOŻEŃSTW   PARAFII   OTMUCHÓW – 24.11 – 01.12.2013

     

    Poniedziałek – 25.11.2013

     

     7.00 –  za + Kazimierza Dąbrowskiego w r. śm.

     

    18.00 – za ++ Marię, Władysława, Annę, Antoniego, Daniela Wąchała, Emilię, Stanisława, Władysława

                Czaja, brata Stanisława i dziadków z obu stron 

              - za + Kazimierza Bułhak  w 30 dz. śm.

     

    Wtorek – 26.11.2013

     

     7.00 –  o bł. Boże, zdr., opiekę M.B. dla Heleny Mucha oraz dla brata i synów

     

    17.30 – Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy   

    18.00 –  za ++ Stanisławę Szmytka, Katarzynę i Michała Sopata    

     

    Środa – 27.11.2013  

     

     7.00 –  w 40 r. ur córki Beaty, z podz. za otrzym. łaski, z prośbą o bł. Boże, zdr., opiekę M.B.   

     

    17.30 – Różaniec w intencji młodzieży     

    18.00 –  w intencjach Apostolatu Maryjnego Kobiet 

                      

    Czwartek – 28.11.2013

     7.00 –  za + Annę Kurowską od sąsiadów

       

    18.00 – za ++ Zdzisława Sutkowskiego, rodziców z obu stron, rodzeństwo i dusze w czyśćcu cierp.  

    Piątek  – 29.11.2013     

     

     7.00 –  za ++ z rodziców Emilię i Mariana Domaradzkich, Zofię i Bazylego Sawczuk i brata Piotra

     

    17.30 – Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego  

    18.00 – za + Zofię Zarzycką w 40 r. śm. 

     

    Sobota – 30.11.2013 – Święto Św. Andrzeja, Apostoła

     7.00 – za ++ Józefa Janczura i rodziców z obu stron  

     

    17.30 – I Nieszpory Niedzielne

    18.00 – za ++ rodziców Kazimierę i Antoniego Grabara i ++ z rodziny z obu stron

          

    Niedziela I Adwentu – 01.12.2013

     

     7.00 –  za + Janinę Brandys w 10 r. śm.        

     

     8.30 –  za ++ rodziców Walerię w r. śm. i Antoniego Kilian oraz ++ z tych rodzin         

     

    10.00 –  za ++ Andrzeja Porębskiego i rodziców z obu stron  

    11.30 –  chrzty: Adam Barczuk; roczki: Lena Miske; 18 r.ur. Pauliny Mularczyk, o bł. Boże, zdr. Opiekę

                  M.B.

     

    17.30 – II Nieszpory Niedzielne  

    18.00 – za ++ Jana Kotara w 12 r. śm. i dusze w czyśćcu cierp.   

     

Modlitwa wstawiennicza

Ogłoszenia

 

 

Posłuchaj niedzielnego kazania

Opolskie dla Rodziny

Strona Domu Miłosierdzia

Siostry Boromeuszki

Minuta ze Słowem

Obraz z kamery

Odpusty jako wielki dar

Nauka o odpustach łączy się z tajemnicą Bożego Miłosierdzia. Odpust jest to darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy.

Czytaj więcej...

Sakramenty święte

Sakramenty święte - co wiedzieć należy...

Czytaj więcej...

Malowidła Dankwarta

Rozkład malowideł K. Dankwarta na sklepieniu kościoła parafialnego

Czytaj więcej

Joomla templates by Joomlashine