Artykuły

Intencje

Intencje mszalne 9-16.12.2018

PORZĄDEK    NABOŻEŃSTW   PARAFII   OTMUCHÓW – 09.12. – 16.12.2018

 

Poniedziałek – 10.12.2018

 

 7.00 –  za + wnuka Michała Sawczuk – od dziadków 

 

17.00 – za ++ Janinę, Piotra i Franciszka Goraj, Mariannę, Antoniego Ruse        

          – o bł. Boże, zdr., opiekę Matki Bożej w rodzinie Surmów

 

Wtorek – 11.12.2018 

 

 7.00 – za ++ Irenę i Kazimierza Misiewicz – od Weroniki i Tadeusza Kaczyńskich   

 

17.00 – za ++ Marię i Fryderyka Kardaś, Teresę Raróg, Franciszkę, Czesława, Tomasza, Annę,

             Mieczysława

          – za + męża Janusza Wandzel w 3 r. śm. 

                    

Środa –  12.12.2018

 

 7.00 –  za + Stanisława Obrzud – od Stanisławy Koszyk z rodziną      

 

17.00 –  za + Mieczysława Hnatyszyn 

 

Czwartek – 13.12.2018 – Św. Łucji, Dz. i M.

 

 7.00 – za + Bartosza Suchan – od Sylwka Pawlik z rodziną

 

17.00 – w 18 r. ur. Zuzanny Mielnickiej, z podz. za otrzym. łaski, z prośbą o bł. Boże, dary Ducha

            Świętego zdr., opiekę M.B.

          –  za + Zofię Będkowską w 30 dz. śm.  

 

Piątek  – 14.12.2018 – Św. Jana od Krzyża, Prezbitera i Dra K.

 

 7.00 – za + Władysława Szendoł – od Grażyny i Stanisława Furman z rodziną

 

17.00 – za ++ rodziców Jana i Helenę Bryk oraz brata Krzysztofa 

          – za ++ rodziców Cecylię i Henryka Bojanowskich

 

19.30 – kościół św. Anny – WIECZÓR  UWIELBIENIA

           

Sobota – 15.12.2018 

 

 7.00 – za ++ Irenę i Kazimierza Misiewicz – od koleżanek i kolegów

17.30 –  I Nieszpory Niedzielne 

18.00 – z podz. za otrzym. łaski, z prośbą o bł. Boże, zdr., opiekę M.B. w rodzinie z ok. urodzin babci i

             wnuka Tomasza

          – w 80 r.ur. Ireny Szkudlarek, w 30 r. ur. Marcina Konieczny, o bł. Boże, zdr., opiekę M.B. w

              rodzinie     

      

Niedziela III Adwentu – Gaudete – 16.12.2018

 

 7.00 – w 65 r. ur. Zofii Gad, z podz. za otrzym. łaski, z prośbą o bł. Boże, zdr., opiekę M.B. w rodzinie

 8.30 –  za ++ Anielę Gagatek w 13 r. śm., Jana i Ewę Gagatek, Helenę Drygier w 14 r. śm. i Jana Drygier

10.00 – za ++ rodziców Elżbietę i Jana Szumlas

11.30 – za ++ z rodziców Jana i Helenę Wojnarowskich

 

17.30 –  II Nieszpory Niedzielne

18.00 – za ++ Bronisława Sidzińskiego i rodziców z obu stron

 

 

 

Intencje mszalne 2-9.12.2018

PORZĄDEK    NABOŻEŃSTW   PARAFII   OTMUCHÓW – 02.12. – 09.12.2018

 

Poniedziałek – 03.12.2018 – Św. Franciszka Ksawerego, Prezbitera

 

 7.00 – za ++ Irenę i Kazimierza Misiewicz – od Elżbiety i Iwony Sputowskich 

17.00 – za + Janusza Cop w 7 r. śm.

          – za ++ rodziców Marię i Bronisława Drobny, ich syna Mariana i dziadków z obu stron

      

Wtorek – 04.12.2018 

 
  7.00 – za + Stanisława Obrzud – od Moniki i Jana Jamrozowicz     

17.00w intencjach Wspólnoty Maryjnej Kobiet

          – w r. ur. Dagmary Kalfas, z podz. za otrzym. łaski, z prośbą  o bł. Boże, dary Ducha Świętego, zdr.,

            opiekę M.B.w rodzinie  

    

Środa – 05.12.2018

 

 7.00 –  za + Romanę Chmura w 15 r. śm.  

17.00 –  za ++ Genadija Nejmasz w  12 r. śm., rodziców z obu stron i dusze w czyśćcu cierp.

                                        

I Czwartek – 06.12.2018  - Św. Mikołaja, Bpa

 

 7.00 – za + Bartosza Suchan – od Moniki Pawlik z rodziną 

17.00 – za + męża Władysława Trzaska w 2 r. śm.

          – o bł. Boże, zdr., opiekę M.B. i Anioła Stróża dla Katarzyny i Stanisława Sendeckich oraz dla dzieci

              i wnuków

        

I Piątek – 07.12.2018 – Św. Ambrożego, Bpa i Dra K.

 

 7.00 – za + Marię Zdonek w 30 dz. śm.

 

16.00 – Msza św. szkolna roratnia: za + Małgorzatę Adamską – od wnuczki Anny z mężem

17.30 – Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Miłosierdzia Bożego 

18.00 – o bł. Boże, zdr., opiekę M.B. dla członkiń XIII i XVIII Róży Różańcowej oraz ++ członkinie

          – za ++ Irenę i Kazimierza Misiewicz – od koleżanek i kolegów

             ZMIANA  TAJEMNIC  RÓŻAŃCOWYCH     

 

Sobota – 08.12.2018 – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

 

 7.00 – za + Kazimierza Podpora – od rodziny Chodynieckich z Nysy

10.00 – za ++ rodziców Łukasza i Mariannę Krzystanek, rodzeństwo i męża Bronisława

17.30 – I Nieszpory Niedzielne

18.00 – za ++ Bronisława Pabisek w 3 r. śm. i syna Zbigniewa   

                            

Niedziela II Adwentu – 09.12.2018

 

 7.00 – za ++ Janinę i Tomasza Gawlik oraz dusze w czyśćcu cierp.

 8.30 – za ++ Andrzeja Porębskiego, rodziców i dziadków z obu stron

10.00 za ++ Stanisława Krecz, Stanisława, Eugenię, Władysławę Juzyk, Bronisławę i Piotra Zatylny oraz

             rodziców z obu stron i z rodziny Piurów

         – w 18 r. ur. Anny Stępkowskiej, z podz. za otrzym. łaski, z prośbą  o bł. Boże, dary Ducha Świętego,

             zdr., opiekę M.B.

12.00 – Suma odpustowa ku czci św. Mikołaja w intencji Parafian      

          – za ++ rodziców Janinę i Mieczysława Jarka

          – za ++ Karolinę i Władysława Białas oraz Jana Polak

17.00 – Adwentowy Koncert Organowy 

18.00 – z ok. ur i im. Marii Wójtowicz, z podz. za otrzym. łaski, z prośbą  o bł. Boże,, zdr., opiekę M.B.

             w rodzinie  

 

 

 

Intencje mszalne 25.11-2.12.2018

 PORZĄDEK    NABOŻEŃSTW   PARAFII   OTMUCHÓW –  25.11. – 02.12.2018

 

Poniedziałek – 26.11.2018

 

 7.00 – za + Irenę Misiewicz – od rodziny Knapów i Barczyków  

 

18.00 – za ++ Antoniego i Kazimierę Grabara oraz ++ z rodziny z obu stron

          – za ++ Mariana i Edwarda Rusek oraz Janinę Goraj

                      

Wtorek – 27.11.2018  

 

 7.00 –  za ++ Stanisławę Szmytka, Aleksandrę i Stanisława Szmytka oraz rodziców z obu stron

 

17.30 – Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

18.00 –  w intencjach Apostolatu Maryjnego Kobiet

          – za + Marię Jarmowicz w r . śm.

                 

 Środa – 28.11.2018

 

 7.00 – za + Zdzisława Sutkowskiego

 

17.30 – Różaniec w intencji młodzieży

18.00 – za ++ rodziców Agnieszkę i Wawrzyńca Węglarz w r. śm. oraz Helenę i Piotra Bronowickich

          –  za ++ Marię i Jana Łotoszyńskich – od syna z rodziną          

    

Czwartek – 29.11.2018

 

 7.00 –  za + Bartosza Suchan – od Lucjana Serafin z rodziną

 

18.00 –  za ++ Jana i Mariannę Staszowskich, ich rodziców, córki, zięciów

          –  za + Jerzego Werner w 30 dz. śm.   

                                

Piątek – 30.11.2018 – Święto Św. Andrzeja, Apostoła

 
 7.00 –  za ++ Tadeusza Bazan oraz jego żonę Klotyldę

 

17.30 – Nabożeństwo  do Miłosierdzia Bożego      

18.00 –  za ++ Walerię Kilian w r. śm., jej męża Antoniego i rodziców z obu stron

          –  w 50 r. ur. Andrzeja Łukasiewicz, z podz. za otrzym. łaski, z prośbą o bł. Boże, dary Ducha

             Świętego, zdr., opiekę M.B. w rodzinie 

            

I Sobota – 01.12.2018

 

 7.00 –za ++ Monikę Dyndor w 2 r. śm. i dusze w czyśćcu cierp.

 

17.30 – I Nieszpory Niedzielne

18.00 – za ++ Rozalię Mytnik w 12 r. śm i jej męża Jana

          – za ++ Janinę Brandys w 15 r. śm. oraz Danutę i Jerzego

      

Niedziela I Adwentu –  02.12.2018

 

 7.00 –  za ++ Marię i Michała Bych oraz Artura Majka 

 8.30 –  za + Marcina Wach w r. śm.

10.00 – za + Jana Brzeżańskiego w r. śm.

        

11.30 –  Chrzty: Kasjan Jan Czaja; Roczki: 5 r. ur. Mikołaj Gałata, o bł. Boże, dary Ducha

             Świętego, zdr., opiekę M.B. i Aniołów Stróżów

 

17.30 – II Nieszpory Niedzielne

18.00 – za + Franciszka Wachowskiego w 4 r. śm.

 

 

 

Intencje mszalne 18-25.11.2018

PORZĄDEK    NABOŻEŃSTW  PARAFII   OTMUCHÓW – 18.11. – 25.11.2018

 

Poniedziałek – 19.11.2018

 

 7.00 – za ++ z rodziny Borowiec, Pikulskich i Kozubek

18.00 – za + siostrę Marię Prońską w r. śm.  

          – za + Irenę Misiewicz w 30 dz. śm.

     

Wtorek – 20.11.2018 – Św. Rafała Kalinowskiego, Prezbitera

 

 7.00 – za + Bartosza Suchan – od Ilony Paież z rodziną        

17.30 – Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy       

18.00 – za + Stanisławę Lasota w 10 r. śm., ++ rodziców  i brata Mieczysława 

          – za ++ Marię Kręcidło w 3 r. śm. i jej męża Jana w 18 r. śm.                         

 

Środa – 21.11.2018  - Wspomnienie Ofiarowania NMP

 

 7.00 –  za + Stanisława Obrzud – od Danuty Jamrozowicz  

17.30 – Różaniec w intencji młodzieży

18.00 – za ++ Monikę Dyndor i dusze w czyśćcu cierp. 

          – za ++ rodziców Cecylię i Henryka Bojanowskich

               

Czwartek – 22.11.2018  - Św. Cecylii, Dz. i M.

 

 7.00 –  za ++ Kryspina Mostowiak i Cecylię Pieczyrak oraz ++ z rodziny  

 

18.00 – ku czci św. Cecylii – w intencji Chóru Talis Cantus, organistów, scholi, zespołów i muzyków

             naszej Parafii 

          – za ++ Krystynę Suchańczuk-Krówka, Krystynę Ryś, Irenę i Kazimierza Misiewicz – od koleżanek

                          

Piątek – 23.11.2018

 

 7.00 –  za ++ Henryka Kisiel, syna, rodziców, teściów i siostrę Helenę   

17.30 – Nabożeństwo  do Miłosierdzia Bożego      

18.00 –  za ++ ojców Ryszarda Seferynowicz i Bronisława Mazurek 

          – za ++ Irenę i Kazimierza Misiewicz – od Elżbiety, Danuty, Marii z rodzinami

          – za + Stanisława Tokarek w 1 r. śm.

 

Sobota – 24.11.2018 – Św. Andrzeja Dung-Lac, Prezbitera i Towarzyszy, Mm.

 

 7.00–  za ++ Stefana Sidorowicz, żonę Annę, syna Janusza, rodziców z obu stron, rodzeństwo, sąsiadów,

            ++ z rodziny Sidorowicz i Syjud

17.30 – I Nieszpory Niedzielne

18.00 – o bł. Boże, zdr., opiekę M.B. i Anioła Stróża z ok. ur. syna i wnuczki Mileny

        – za ++ Tadeusza Raba w 20 r. śm. oraz jego rodziców 

                   

Niedziela – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 25.11.2018

 

 7.00 – za + Adama Gorzkowskiego w 2 r. śm. i ++ z rodziny

 8.30 –  za + Józefa Węglarz w 5 r. śm. jego żonę Irenę oraz wszystkich ++ z rodziny Węglarz

10.00 – za ++ Katarzynę i Stanisława Majda w r. śm. oraz Bronisława i Zbigniewa Pabisek

11.30 –  ku czci Chrystusa Króla – o bł. Boże, dary Ducha Świętego, zdr., opiekę M.B. dla mężczyzn

              naszej Parafii

 

17.30 – II Nieszpory Niedzielne - nabożeństwo do Jezusa Chrystusa Króla

18.00 –  za ++ Marię i Leona Kresowatych

 

 

 

Intencje mszalne 11-18.11.2018

PORZĄDEK    NABOŻEŃSTW   PARAFII   OTMUCHÓW – 11.11. – 18.11.2018

 

Poniedziałek – 12.11.2018 – Św. Jozafata, Bpa i M.

 

 7.00 –  za ++ Kazimierza i Irenę Misiewicz – od Jadwigi i Wiesława Kwiatkowskich

 

18.00 – za ++ Jana Bobrowskiego, rodziców z obu stron oraz z rodziny Druszke i Butz        

          – za ++ Stanisława i Elżbietę Skołpa, Marka Rusek, Mariannę i Wojciecha Sulnickich

 

Wtorek – 13.11.2018 – Św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, Mm. 

 

 7.00 – za ++ Bolesława Klębowskiego i rodziców z obu stron  

17.30 – Różaniec Fatimski

18.00 – za ++ męża Mariana Łagowskiego w r. śm. i rodziców z obu stron

          – za + Teresę Białobrzeską w 1 r. śm. 

                    

Środa –  14.11.2018 – Bł. Marii Luizy Merkert, Dz.

 

 7.00 –  za ++ Dariusza Kubasiewicz i Norberta Frycz w 10 r. śm. oraz ++ z rodziny    

17.30 – Różaniec w intencji młodzieży  

18.00 –  za ++ Piotra Rybickiego w r. śm. oraz Adama Rybickiego 

          – za ++ koleżanki i kolegów, pracowników GS Otmuchów – od koleżanek

 

Czwartek – 15.11.2018

 

 7.00 – za + Stanisława Obrzud – od Janiny Jasik z rodziną

18.00 – za + Józefa Majda i ++ z rodziny

          –  za + Bartosza Suchan – od sąsiadów z Ogr. 15,17,19

 

Piątek  – 16.11.2018 – Święto Rocznicy Poświęcenia Katedry Opolskiej

 

 7.00 – za ++ męża Józefa Sopata i Antoniego Chmiel

 

17.30 – Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

18.00 – za + Annę Pietrzyk,  ++ z rodziny i dusze w czyśćcu cierp. 

          – za ++ Kazimierza Podpora w 30 dz. śm. oraz rodziców Józefę i Wojciecha Podpora

 

19.30 – kościół św. Anny – WIECZÓR  UWIELBIENIA

           

Sobota – 17.11.2018 – Św. Elżbiety Węgierskiej, Zak. 

 

 7.00 – za + Franciszka Zabłockiego – od rodziny

 

17.30 –  I Nieszpory Niedzielne 

18.00 – za ++ Stanisława Szybisy w 10 r. śm. , Irenę Łaskawską i ++ z rodziny

          – za ++ rodziców Alfredę i Antoniego Zaręba, Walerię Luty oraz ++ z rodziny     

      

Niedziela XXXIII Zwykła – 18.11.2018

 

 7.00 – za + Artura Majka

 8.30 –  za + Stanisława Grychowskiego w r. śm.

 

10.00 – za ++ Stanisława Krecz, Stanisława, Eugenię, Władysławę Juzyk, Bronisławę i Piotra Zatylny oraz

             rodziców z obu stron i z rodziny Piurów

11.30 – za ++ z rodziny Burskich, Bargieł i Podhoreckich

 

17.30 –  II Nieszpory Niedzielne

18.00 – za ++ Bronisława Sidzińskiego i rodziców z obu stron

 

  • Intencje mszalne 24.11.-01.12.2013

    PORZĄDEK    NABOŻEŃSTW   PARAFII   OTMUCHÓW – 24.11 – 01.12.2013

     

    Poniedziałek – 25.11.2013

     

     7.00 –  za + Kazimierza Dąbrowskiego w r. śm.

     

    18.00 – za ++ Marię, Władysława, Annę, Antoniego, Daniela Wąchała, Emilię, Stanisława, Władysława

                Czaja, brata Stanisława i dziadków z obu stron 

              - za + Kazimierza Bułhak  w 30 dz. śm.

     

    Wtorek – 26.11.2013

     

     7.00 –  o bł. Boże, zdr., opiekę M.B. dla Heleny Mucha oraz dla brata i synów

     

    17.30 – Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy   

    18.00 –  za ++ Stanisławę Szmytka, Katarzynę i Michała Sopata    

     

    Środa – 27.11.2013  

     

     7.00 –  w 40 r. ur córki Beaty, z podz. za otrzym. łaski, z prośbą o bł. Boże, zdr., opiekę M.B.   

     

    17.30 – Różaniec w intencji młodzieży     

    18.00 –  w intencjach Apostolatu Maryjnego Kobiet 

                      

    Czwartek – 28.11.2013

     7.00 –  za + Annę Kurowską od sąsiadów

       

    18.00 – za ++ Zdzisława Sutkowskiego, rodziców z obu stron, rodzeństwo i dusze w czyśćcu cierp.  

    Piątek  – 29.11.2013     

     

     7.00 –  za ++ z rodziców Emilię i Mariana Domaradzkich, Zofię i Bazylego Sawczuk i brata Piotra

     

    17.30 – Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego  

    18.00 – za + Zofię Zarzycką w 40 r. śm. 

     

    Sobota – 30.11.2013 – Święto Św. Andrzeja, Apostoła

     7.00 – za ++ Józefa Janczura i rodziców z obu stron  

     

    17.30 – I Nieszpory Niedzielne

    18.00 – za ++ rodziców Kazimierę i Antoniego Grabara i ++ z rodziny z obu stron

          

    Niedziela I Adwentu – 01.12.2013

     

     7.00 –  za + Janinę Brandys w 10 r. śm.        

     

     8.30 –  za ++ rodziców Walerię w r. śm. i Antoniego Kilian oraz ++ z tych rodzin         

     

    10.00 –  za ++ Andrzeja Porębskiego i rodziców z obu stron  

    11.30 –  chrzty: Adam Barczuk; roczki: Lena Miske; 18 r.ur. Pauliny Mularczyk, o bł. Boże, zdr. Opiekę

                  M.B.

     

    17.30 – II Nieszpory Niedzielne  

    18.00 – za ++ Jana Kotara w 12 r. śm. i dusze w czyśćcu cierp.   

     

Strona Domu Miłosierdzia

Ogłoszenia

 

 

Posłuchaj niedzielnego kazania

Opolskie dla Rodziny

Siostry Boromeuszki

Minuta ze Słowem

Obraz z kamery

Odpusty jako wielki dar

Nauka o odpustach łączy się z tajemnicą Bożego Miłosierdzia. Odpust jest to darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy.

Czytaj więcej...

Sakramenty święte

Sakramenty święte - co wiedzieć należy...

Czytaj więcej...

Malowidła Dankwarta

Rozkład malowideł K. Dankwarta na sklepieniu kościoła parafialnego

Czytaj więcej

Joomla templates by Joomlashine