Duszpasterstwo migrantów ze Wschodu.

W nawiązaniu do prośby Biskupa Opolskiego prosimy o  odczytanie w niedzielnych ogłoszeniach parafialnych informacji o punktach duszpasterskich dla migrantów ze Wschodu: Uczniów, studentów i pracowników, którzy przybyli do nas ze Wschodu i  stanowią częścią naszej społeczności, informujemy, iż na terenie diecezji opolskiej istnieją miejsca, w których mogą uczestniczyć w liturgii i być objęci opieką duszpasterską. Dla osób należących do Kościoła prawosławnego są nimi: Prawosławna Parafia pw. Ikony Bogurodzicy Wszystkich Strapionych Radości (Kędzierzyn Koźle, ul. Kościelna 11) oraz Rzymskokatolicka Parafia pw. św. Apostołów Piotra i Pawła (Opole, Plac Mickiewicza 1), a dla osób należących do Kościoła greckokatolickiego i Kościoła rzymskokatolickiego jest nim Rzymskokatolicka Parafia pw. Przemienienia Pańskiego (Opole,  ul. gen. Grota-Roweckiego 3).

O przekazanie tej informacji migrantom prosimy również ich pracodawców, przyjaciół i sąsiadów