Roraty 2019

Przeżywany czas ADWENTU (oczekiwania), na półmetku. Już blisko Święta Bożego Narodzenia.

Czy do przeżywania ich prawdziwie w duchu chrześcijańskim odpowiednio się przygotowujemy? Adwent ma być czasem naszej wewnętrznej, duchowej mobilizacji. Czekamy bowiem i przygotowujemy się na spotkanie z Panem. Wykorzystajmy więc ten wielki dar, jaki nam w tym okresie daje Kościół przez sprawowanie sakramentów świętych, głoszenie Słowa Bożego. Z naszej strony: udział w rekolekcjach, dobre postanowienia, umartwienia, obfitsza lektura Pisma Świętego, udział w nabożeństwach adwentowych.

Narodzenie Pana świętujemy czystym sercem. W ten sposób ukażemy nie tylko sobie, ale i innym właściwy wymiar i sens świętowania Bożego Narodzenia. Niech wyrazi się ono nie tylko przez upominki, zastawiony stół, ustrojone zielone drzewko, ale przede wszystkim przez ukazanie sensu znaczenia faktu, że Bóg wkroczył w nasze życie, w historię ludzkości i w ten sposób temu życiu nadał Boży wymiar.

DZIECI  WYTRWAJCIE  W  RORATACH!!!   GODZ.  17.00.

Roraty dla dorosłych w sobotę o godz. 7.00. Zapraszamy.