Ogłoszenia parafialne 16-23.12.2018

16.12. – 23.12.2018

1. Dzisiaj III Niedziela Adwentu – Niedziela Radości (Gaudete) , bo Pan jest blisko.

O godz. 17.30 II Nieszpory. Zapraszamy.

2. Od 17 grudnia czas Adwentu w sposób bardziej bezpośredni przygotowuje nas do Bożego

Narodzenia. Szczególnie IV Niedziela Adwentu poprzez czytania mszalne ukazana jest jako

dzień oczekiwania przez Ojców Starego Testamentu i Najświętszą Maryję Pannę.

3. Przeżywany czas ADWENTU (oczekiwania), na półmetku. Już blisko Święta Bożego Narodzenia.

Czy do przeżywania ich prawdziwie w duchu chrześcijańskim odpowiednio się przygotowujemy? Adwent ma być czasem naszej wewnętrznej, duchowej mobilizacji. Czekamy bowiem i przygotowujemy się na spotkanie z Panem. Wykorzystajmy więc ten wielki dar, jaki nam w tym okresie daje Kościół przez sprawowanie sakramentów świętych, głoszenie Słowa Bożego. Z naszej strony: udział w rekolekcjach, dobre postanowienia, umartwienia, obfitsza lektura Pisma Świętego, udział w nabożeństwach adwentowych.

Narodzenie Pana świętujemy czystym sercem. W ten sposób ukażemy nie tylko sobie, ale i innym właściwy wymiar i sens świętowania Bożego Narodzenia. Niech wyrazi się ono nie tylko przez upominki, zastawiony stół, ustrojone zielone drzewko, ale przede wszystkim przez ukazanie sensu znaczenia faktu, że Bóg wkroczył w nasze życie, w historię ludzkości i w ten sposób temu życiu nadał Boży wymiar.

DZIECI  WYTRWAJCIE  W  RORATACH!!!   GODZ.  17.00.

Roraty dla dorosłych w sobotę o godz. 7.00. Zapraszamy.

4.  Spowiedź św. zawsze przed Mszą św.

5. W tym tygodniu przypadają kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.

6.  W sobotę po Mszy św. wieczornej i w niedzielę po każdej Mszy św. błogosławieństwo opłatków na

stół wigilijny, stajenek i figurek Dzieciątka Jezus, a także będzie można zabrać do domu

betlejemskie światło pokoju.

7. Do nabycia najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” z płytą CD z kolędami, „Mały Gość Niedzielny”,

„Chrystus i Ty”. Opłatki nabywamy w sklepiku Caritas. Świece „Wigilijne Dzieło Pomocy

Dzieciom” nabywamy w sklepiku Caritas – cena świecy 5zł.

8.W okresie Adwentu w kościele parafialnym wspólnota neokatechumenalna zaprasza wszystkich

parafian do wspólnego odmawiania modlitwy Jutrzni od poniedziałku do piątku o godz. 5.30.

9. W czwartek o godz. 19.00 spotkanie Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św. Zapraszam.

10. W piątek o godz. 19.00 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Zapraszam.

11. W niedzielę w Domu Miłosierdzia o godz. 14.00 spotkanie wigilijne dla osób starszych,

samotnych oraz ubogich organizowane przez Caritas naszej parafii i Ośrodek Pomocy

Społecznej w Otmuchowie. Zapisy w sklepiku Caritas. Zapraszamy.

12.  Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Św. Krzyża do godz. 16.00. Zapraszamy!

13.  PRZEDŚWIĄTECZNA  SPOWIEDŹ  ŚWIĘTA:

Czwartek:   6.30 – 10.00      15.00 – 19.00

Piątek:        6.30 – 10.00      15.00 – 19.00

Sobota:       6.30 – 10.00      15.00  - 19.00

Niedziela:    6.30 – 12.30      15.00 – 19.00

Poniedziałek od 9.00 do 12.00

14. Dnia 9 grudnia 2018 z rąk ks. biskupa Andrzeja Czai nasz parafianin pan Dariusz Dolinkiewicz otrzymał upoważnienie do pełnienia posługi nadzwyczajnego szafarza Komunii świętej.  Życzymy wielu łask bożych i wytrwałości w posłudze pomocnika  udzielania wiernym Komunii świętej .

14. Biskup Opolski Andrzej Czaja zaprasza osoby żyjące w związkach niesakramentalnych na

nabożeństwo adwentowe, które odbędzie się w 4. Niedzielę Adwentu 23 grudnia br. o godz. 14.00

w katedrze opolskiej.

15. Dziękuję – Bóg zapłać za troskę o czystość naszego kościoła.

Dziś zbiórka do puszek na renowację ołtarzy. Bóg zapłać.

W piątek na godz. 9.00 zapraszamy mężczyzn do budowy szopki i ustawiania choinek, a

młodzież do przyozdobienia szopki i choinek.

16.  Życzymy parafianom i gościom w bieżącym tygodniu wiele  Bożego błogosławieństwa!

17. Do wieczności w minionym tygodniu odeszli: Edward Wojda, Zofia Wołkowicz, Agnieszka Stopa.

Wieczny odpoczynek racz im    dać Panie, a  światłość wiekuista niechaj im świeci, niech odpoczywają

w pokoju wiecznym. Amen.