Ogłoszenia parafialne 11-18.11.2018

11.11 – 18.11.2018

1. Dzisiaj 11 listopada przypada 100. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości.

W  naszej parafii uroczysta Msza św. dziękczynna o godz. 10.00 w intencji Ojczyzny oraz Miasta i

Gminy Otmuchów.

W Kaplicy Św. Krzyża od godz. 14.00 w łączności z modlitwą w całej Polsce zostaną odmówione

cztery części Różańca w intencji Ojczyzny. Zapraszamy.

O godz. 17.30  II Nieszpory Niedzielne – modlitwa w intencji Ojczyzny. Zapraszamy.

2. We wtorek – 13 listopada o godz. 17.30 Różaniec Fatimski. Zapraszamy.

3.  W piątek Święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego w Opolu. Modlimy się w intencji naszej

diecezji opolskiej.

4.  W listopadowe dni, częściej niż kiedykolwiek w ciągu roku pamiętamy o naszych zmarłych.

Nasza modlitwa, ofiara, cierpienie a zwłaszcza możliwość zyskiwania w tych dniach odpustów,

które są udziałem w duchowym skarbcu Kościoła, niech staną się rzeczywistym gestem

wyciągniętej pomocnej dłoni i życzliwego serca. Niech przez to staną się też wyrazem

odnowionej wiary w życie wieczne i wdzięczności wobec zmarłych za wszelkie dobro, jakie w

życiu od nich kiedyś otrzymaliśmy.

W Katechiźmie Kościoła Katolickiego czytamy:

„Kościół pielgrzymów od zarania religii chrześcijańskiej czcił z wielkim pietyzmem pamięć zmarłych, a ponieważ święta i zbawienna jest myśl modlić się za zmarłych, aby byli od grzechów uwolnieni (2 Mach 12,45), także modły za nich ofiarowywać. Nasza modlitwa za zmarłych nie tylko może im pomóc, lecz także sprawi, że staje się skutecznym ich wstawiennictwo za nami”.

5. Okazja do spowiedzi świętej zawsze przed Mszą św.

6. Nieustanna Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Krzyża do godz. 16.00.

7. W piątek o godz. 19.00 w Domu Miłosierdzia Seminarium Odnowy Wiary prowadzone przez

Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym. Zapraszamy.

8. W piątek w kościele św. Anny o godz. 19.30 WIECZÓR  UWIELBIENIAZapraszamy do tej

pięknej modlitwy dziękczynienia i uwielbienia Pana Boga.

9.  W tym tygodniu w salkach spotkania dla młodzieży trzecich klas gimnazjalnych

przygotowujące do przyjęcia sakramentu bierzmowania:  I grupa – poniedziałek g. 16.30;

II grupa wtorek g. 16.30;

10. W przyszłą niedzielę w Łące odpust ku czci św. Katarzyny – suma o godz. 12.00.

11. W piątek 16 listopada w Zespole Szkół w Otmuchowie odbędzie się otwarty pobór krwi.

Chętnych do oddania krwi zapraszamy w godz. 9.00 – 12.00.

12. Do nabycia „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Dzień Pański”. Czytajmy prasę katolicką.

Zapraszamy również do korzystania z biblioteki parafialnej Caritas: wtorek i piątek godz. 17.00.

13. Dziękuję – Bóg zapłać za troskę o czystość naszego kościoła, opiekę nad kwiatami.

W przyszłą niedzielę miesięczna zbiórka do puszek na renowację ołtarzy naszego kościoła. Bóg

zapłać.

Starajmy się zawsze troszczyć o piękny wygląd naszego cmentarza!

Jest to także wyrazem naszej wiary.

14.Życzymy parafianom i gościom w bieżącym tygodniu wiele Bożego błogosławieństwa!

15. Do wieczności w minionym tygodniu odeszła Janina Łagoda. Wieczny odpoczynek racz jej dać

Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci, niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.