Msze święte niedzielne w czasie wakacji odprawiane są w godz.:

7.00; 9.30; 11.30; 18.00

Ogłoszenia parafialne 16-23.09.2018

16.09. – 23.09.2018

1. Dzisiaj o godz. 17.30 w naszym kościele II Nieszpory Niedzielne, na które serdecznie zapraszamy.

2. We wtorek – 18 wrześniaświęto Św. Stanisława Kostki, patrona polskich dzieci i młodzieży.

W tym roku przypada 450. rocznica śmierci św. Stanisława Kostki. Pomimo upływu przeszło czterech

stuleci święty Stanisław nadal pozostaje czytelnym i wyraźnym wzorcem  życia dla młodego pokolenia.

Jest więc specjalna okazja do szczególnego zamyślenia i modlitwy w tych dniach w intencji dzieci,

młodzieży i wychowawców.

W naszej parafii chcemy uczcić  św. Stanisława z dziećmi i młodzieżą w piątek 21 września.

Zapraszamy dzieci na Mszę św. o godz. 16.00.

Zapraszamy młodzież od VI kl., gimnazjum, szkół średnich i studentów na modlitewne czuwanie

o godz. 19.00.

3. W przyszłą niedzielę na Górze św. Anny dożynki diecezjalne. Msza św. dziękczynna za tegoroczne

plony o godz. 11.00. Zapraszamy rolników naszej parafii do udziału.

4. Okazja do spowiedzi świętej zawsze przed Mszą św.

5. Nieustanna adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Św. Krzyża do godz.16.00.

Zapraszamy.

7. W przyszłą sobotę i niedzielę na Jasnej Górze Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin.

Zachęcam parafian do udziału w pielgrzymce.

8. Organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej Izraela w terminie 29.01 – 05.02.2019 r. Szczegółowe

informacje w gablocie i w kancelarii parafialnej.

9. W poniedziałek 17 września w Katedrze Opolskiej oraz na Placu przed Ratuszem na Rynku Opolu

odbędą się uroczyste obchody Dnia Sybiraka i 79. Rocznicy Napaści Rosji Sowieckiej na Polskę.

Obchody rozpocznie Msza św. w katedrze o godz. 12.00. Po niej nastąpi przemarsz na Rynek i dalsze

uroczystości rocznicowe z udziałem władz państwowych i samorządowych.

10. W sobotę 22.09. o godzinie 12.00 rozpocznie się rodzinny rajd rowerowy do Wójcic, zakończony

wspólnym grillowaniem. Zapraszamy wszystkich chętnych.

11. Do nabycia najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”, „Mały Gość Niedzielny”, „Dzień Pański”.

Zapraszamy do korzystania z parafialnej biblioteki Caritas – wtorki i piątki od godz. 17.00.

Prosimy także o zwrot dłużej wypożyczonych książek.

12. Dziękuję – Bóg zapłać za troskę o czystość naszego kościoła, nowożeńcom za kwiaty i opiekę nad

kwiatami.

W przyszłą niedzielę miesięczna zbiórka do puszek na renowację ołtarzy naszego kościoła.

Bóg zapłać.

W przyszłą niedzielę kolekta na budowę kościołów w diecezji.

13. Życzymy parafianom i gościom w bieżącym tygodniu wiele Bożego błogosławieństwa!