Ogłoszenia parafialne 10-17.06.2018

O G Ł O S Z E N I A         D U S Z P A S T E R S K I E

10.06 – 17.06.2018

1. Dzisiaj o godz. 17.30  Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, na które serdecznie

parafian zapraszamy.

2. Miesiąc czerwiec poświęcony jest czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W naszych kościołach

odprawiane są nabożeństwa  czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa.

Uczestnicząc w tych nabożeństwach pragniemy wynagrodzić Bożemu Sercu za grzechy nasze, jak i za

grzechy naszych sióstr i braci.

Niech czerwiec stanie się dla nas wyjątkowym czasem przeżywania wielkiej tajemnicy Bożego

miłosierdzia. Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszym kościele codziennie przed

Mszą św. wieczorną o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy.

3. W środę  – 13 czerwca – po Mszy św. wieczornej odbędzie się Nabożeństwo Fatimskie z procesją

ulicami naszego miasta. Dlatego przed Mszą św. nie ma nabożeństwa.

Serdecznie zapraszamy wiernych do jak najliczniejszego udziału.

• W tym dniu przypada wspomnienie św. Antoniego z Padwy. Urodził się w 1195 roku w Lizbonie. Wstąpił do zakonu Kanoników Regularnych. Przebywał we Francji, Italii i Maroku. W Padwie dał się poznać jako wybitny kaznodzieja i egzegeta. W sposób szczególny poświęcił się walce z wyzyskiem, lichwą i więzieniem za długi, co było szczególnie praktykowane w tamtych czasach. Zmarł w 1231 roku u furty jednego  z klasztorów. Jest patronem ubogich, narzeczonych i małżeństw oraz orędownikiem w poszukiwaniu zagubionych rzeczy. Na obrazach zwykle przedstawia się go z Dzieciątkiem Jezus na ręku.

4.  Nieustanna Adoracja Najświętszego Sakramentu w Kaplicy św. Krzyża do godz. 16.00. Zapraszamy.

5. W niedzielę 17 czerwca w naszej parafii MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY oraz Festyn Rodzinny.

Jest to radosne, apolityczne spotkanie, które ma pokazać nasze przywiązanie do tradycyjnej wizji

rodziny i obrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Marsz rozpocznie się o godz. 14.00.

Przejdziemy w radosnym pochodzie przez ulice naszego miasta, a później spotkamy się na festynie

parafialnym na placu przy ul. Żeromskiego, którego celem będzie integracja naszej wspólnoty, a

także zbiórka na rzecz renowacji ołtarza Matki Bożej. Zapraszamy parafian i gości.

6. Spowiedź św. zawsze przed Mszą św.

7. W przyszłą sobotę i niedzielę na Górze św. Anny pielgrzymka przyjaciół misji i Ziemi Świętej.

8. W sobotę 23 czerwca V Piesza Pielgrzymka do Barda Śl. Po raz piąty zapraszamy na pieszą

pielgrzymkę do Barda Śląskiego pod hasłem: "Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym". Wyruszamy spod

kościoła św. Anny o 6.30. Msza święta w Bardzie Śląskim o godz. 19.00. Wracamy autobusem po Mszy

świętej. Koszt to 20 zł. Gorąco zapraszamy.

9. W niedzielę 24 czerwca na Górze św. Anny Pielgrzymka Mężczyzn i Młodzieńców oraz

tegorocznych neoprezbiterów. Zapraszamy z naszej parafii do udziału w tej uroczystości.

10. Mężczyźni św. Józefa z Nysy zapraszają wszystkich panów na ogólnopolskie spotkanie mężczyzn

pod hasłem „Oblężenie Jasnej Góry”. Wydarzenie będzie miało miejsce 23.06.2018 r. na Jasnej Górze

w Częstochowie. Szczegóły dotyczące wydarzenia i możliwości wyjazdu na plakacie i ulotkach.

Zachęcam mężczyzn z naszej parafii do udziału w tej pielgrzymce.

11. Wydział Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego oraz Wyższe Międzydiecezjalne Seminarium Duchowne

przyjmuje zapisy na studia teologii w roku akademickim 2018/2019. Informacje w dziekanacie: Opole,

ul Drzymały 1a,  tel. 77 4537255 oraz na plakacie w gablocie.

12.  Do nabycia najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”, „Mały Gość Niedzielny”, „Dzień Pański”.

Zapraszamy do korzystania z biblioteki parafialnej Caritas wtorki i piątki od godz. 17.00.

13. Dziękuję – Bóg zapłać za troskę o czystość naszego kościoła nowożeńcom za kwiaty.

Dziś miesięczna zbiórka do puszek na spłacenie renowacji ołtarza Matki Bożej. Bóg zapłać.

W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny w Opolu.

14. Życzymy parafianom i gościom w bieżącym tygodniu wiele Bożego błogosławieństwa!

15. Do wieczności w minionym tygodniu odeszła Maria Ludwa. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a

światłość wiekuista niechaj jej świeci, niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.