Ogłoszenia parafialne 22-29.04.2018

O G Ł O S Z E N I A         D U S Z P A S T E R S K I E

22.04 – 29.04.2018

1. Dziś   IV Niedziela Wielkanocna, zwana Niedzielą Dobrego Pasterza obchodzimy Światowy

Dzień Modlitw o Powołania. W dniach od 22 do 29 kwietnia Kościół powszechny przeżywa 55. Światowy

Tydzień Modlitw o Powołania. Hasłem tego tygodnia będą słowa „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.

O godz. 17.30 –  okolicznościowe nabożeństwo o powołania. Zapraszamy szczególnie młodzież naszej

parafii do udziału w tym nabożeństwie.

Kapłaństwo, to jedyne – obok małżeństwa i rodziny – powołanie, które nie przestanie być aktualne.

Jest to powołanie, które ludziom tej ziemi przypomina o tym, że są dziećmi Bożymi i że sensem ich

życia jest miłość nie z tej ziemi. Wspierajmy Kościół naszą modlitwą o powołania do kapłaństwa,

również i z naszej parafii. Zapraszamy wiernych do udziału w modlitwie.

2. Trwa czas wielkanocny. Kościół przypomina nam, że to stosowny czas na odbycie spowiedzi świętej i

przyjęcie Komunii wielkanocnej. Spowiedź św. zawsze przed Mszą św.

3. W poniedziałek – 23 kwietnia - obchodzimy uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika.

Postać św.  Wojciecha pojawia się u samych początków naszej chrześcijańskiej historii, stąd jego tytuł

– głównego patrona Polski. Jego męczeńska śmierć przyczyniła się do rozkwitu chrześcijaństwa. Jego

krew leży u fundamentów Kościoła i państwa na ziemiach piastowskich, a jako apostoł pogan głosząc

ewangeliczną wizję człowieka urósł do rangi symbolu duchowej jedności tworzącej się wówczas

Europy. Niech i dziś o nieprzemijalności świadectwa jego męczeńskiej śmierci świadczy

umiejętność harmonijnego łączenia różnych kultur w jednoczącej się Europie. Niech to

liturgiczne wspomnienie jednoczy wszystkich Polaków w modlitwie za naszą Ojczyznę, o zgodę

i pomyślny jej rozwój.

4. W środę  – 25 kwietnia – przypada Święto Św. Marka Ewangelisty. O godz. 17.30

nabożeństwo i procesja błagalna o dobre urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy. Serdecznie

zapraszamy do udziału w tej modlitwie nie tylko rolników i działkowiczów ale wszystkich parafian,

ponieważ  bł. Boże jest nam wszystkim potrzebne, by nikomu nie brakowało chleba.

We Frydrychowie o godz. 17.00 Msza św. w intencji parafian o dobre urodzaje

i błogosławieństwo w pracy, oraz procesja błagalna do krzyża. Zapraszamy parafian do licznego

udziału w tej modlitwie.

5. W piątek o godz. 19.00 w kościele św. Anny – Msza św. młodzieżowa. Zapraszamy młodzież,

szczególnie przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

6. W piątek o godz. 19.00 w Domu Miłosierdzia „Spotkanie dla mężczyzn”. Serdecznie zapraszamy.

7. Diecezjalne Centrum Światowych Dni Młodzieży zapraszają młodych całej diecezji w poniedziałek 30 kwietnia br. o godz. 19.00 do  kościoła pw. Wniebowzięcia NMP w Jemielnicy na  Wielkanocne Czuwanie Młodzieży Diecezji Opolskiej. Tym razem tematem będą słowa: Słodkie orzeźwienie! W programie spotkania: konferencja, poczęstunek, nabożeństwo i Msza św.

8. Biskup Opolski serdecznie zaprasza rodziny całej diecezji do udziału w 7. Diecezjalnym Święcie Rodziny, które odbędzie się we wtorek 1 maja w Jemielnicy. Jest ono od kilku lat okazją do wspólnej modlitwy w intencji rodzin i z rodzinami naszej diecezji oraz do promocji Bractwa św. Józefa, które przyjmie w tym dniu nowych członków. Centralnym punktem Święta będzie Eucharystia sprawowana o godz. 11.00 w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Jemielnicy, poprzedzona procesją z kościoła Wszystkich Świętych. O godz. 14.30 odprawione zostanie nabożeństwo majowe i do św. Józefa, a o 17.30 wokół jemielnickiego stawu odbędzie się tradycyjny «Bieg po dyszke dla Rodziny». Święto będzie połączone z 8. Jarmarkiem Cysterskim, który oferuje rokrocznie bogatą gastronomię i liczne atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

9. Do nabycia najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”, „Mały Gość Niedzielny”, „Dzień Pański”, a w

sklepika Caritas flagi.

10. Dziękuję – Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła, nowożeńcom za kwiaty i opiekującym się kwiatami.

11. Dziś miesięczna  zbiórka do puszek na renowację ołtarza Matki Bożej. Bóg zapłać.

Rozpoczęliśmy naprawę krzyża na wieży kościoła. Módlmy się o szczęśliwy przebieg prac.

We wtorek na godz. 9.00 zapraszamy panów do rozbiórki Bożego Grobu. Bóg zapłać.

12. W poniedziałek kancelaria parafialna czynna do godz.9.30 z względu na wyjazd na pogrzeb

Ks. Jana Bogackiego.

13. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie dla rodziców młodzieży III klas Gimnazjum przygotowujących się do bierzmowania.

13. Życzymy parafianom i gościom w bieżącym tygodniu wiele Bożego błogosławieństwa!