Ogłoszenia parafialne 25.03-01.04.2018

25.03. – 01.04.2018

1. Przeżywamy dziś radosne chwile wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Zbawiciel wiedział, że wiwatujący na Jego cześć tłum już wkrótce będzie wołał: „UKRZYŻUJ  GO!”. Miłość ku nam każe Mu jednak iść dalej do końca, aby dokonać ofiary naszego odkupienia.

Serdecznie zapraszamy dzisiaj na ostatnie już nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15.

1. W liturgii rozpoczyna się WIELKI  TYDZIEŃ. Przeżyjmy go tak, jak powinien przeżywać człowiek wierzący tzn. godnie po chrześcijańsku. Zwłaszcza te święte, najważniejsze dni powszednie roku: Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielka Sobota – niech będą dla nas dniami szczególnego przeżywania Misterium Paschalnego. Te dni nazywamy Triduum Paschalnym, są największym świętem kościelnym i stanowią szczyt całego roku liturgicznego. Rozpoczynają się Mszą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek, punktem kulminacyjnym jest obchód Wigilii Paschalnej w Wielką Noc, a kończą się Nieszporami Niedzieli Zmartwychwstania. W te dni święte liczniej przyjdziemy do naszych świątyń na wspólne przeżywanie tak pięknej i wymownej liturgii.
    1. zachęcamy wiernych, aby przez całe Triduum Paschalne przystępowali do Komunii św., aby wyspowiadali się przed Wielkim Czwartkiem
    2. w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i abstynencja. Zaleca się zachowanie postu jakościowego do Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę
    3. w Wielki Piątek o godz. 15.00 - DROGA KRZYŻOWA
    4. na obchód Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę wierni powinni przynieść ze sobą świece.

Za odnowienie przyrzeczeń chrztu można dostąpić odpustu zupełnego.

1. w Wielki Czwartek po Mszy św. Wieczerzy Pańskiej – Adoracja w Ciemnicy do 22.00.
    2. w Wielki Piątek po Liturgii Męki Pańskiej – Adoracja całonocna przy Bożym Grobie. Za pobożny udział w adoracji i ucałowanie krzyża podczas liturgii można zyskać odpust zupełny.
    3. w Wielką Sobotę – całodzienna Adoracja przy Bożym Grobie. Porządek Adoracji podany jest w gablocie.

1. W Wielką Sobotę święcenie pokarmów wielkanocnych:
  • Otmuchów          -  godz.   13.00  ;  15.00  ;  17.00
  • Frydrychów        -  godz.   14.00
  • Śliwice               -   godz.   14.15
  • Nieradowice       -   godz.   14.45

1. SPOWIEDŹ  ŚWIĘTA:  zawsze przed mszą św., niedziela od  16.00

oraz:   PONIEDZIAŁEK, WTOREK,  ŚRODA :    6.30  -  10.00    ;

15.00  -  19.00

czwartek, piątek, sobota   -  od 16.00  dla nadzwyczajnych sytuacji

w Wielki Piątek: od 21.00 do 24.00

1. Ofiary złożone przy Bożym Grobie przeznaczone są na Boży Grób w Ziemi Świętej.

1. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Krzyża w tym tygodniu do Wielkiej Środy włącznie, a następnie od Poniedziałku Wielkanocnego w zwyczajnych godzinach.

1. Do nabycia „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Chrystus i Ty”, „Dzień Pański”.

1. Dziękuję – Bóg zapłać za troskę o czystość naszego kościoła; za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

We wtorek na godz. 9.00 zapraszamy panów do przygotowania Bożego Grobu.

9.  Życzymy parafianom i gościom w bieżącym tygodniu wiele Bożego błogosławieństwa!

10. Do wieczności w minionym tygodniu odeszli: Janina Głowacka, Franciszek Szelwicki. Wieczny

odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci, niech odpoczywają w pokoju

wiecznym. Amen.