Ogłoszenia parafialne 12-19.03.2018

11.03. – 18.03.2018

1. Dziś IV Niedziela Wielkiego Postu - Laetare.

W głębokim i należytym przeżyciu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne, zwłaszcza te, które głęboko zakorzeniły się w tradycji polskiej religijności.

W każdy więc piątek przychodzimy, by wraz z Chrystusem przebyć Drogę Krzyżową.

W niedzielne popołudnie gromadzimy się w naszych kościołach, aby wspólnie śpiewać

Gorzkie Żale i rozważać kazania pasyjne.

W naszej Parafii:

DROGA KRZYŻOWA:    - piątek   - godz. 16.00  - dzieci

- piątek   - godz. 17.30  - młodzież i dorośli

GORZKIE  ŻALE i Kazanie Pasyjne:  - niedziela  - godz. 17.15

Serdecznie zapraszamy do udziału w tym pięknych nabożeństwach pasyjnych dzieci, młodzież i starszych i wszystkich parafian. Może to być nasze postanowienie wielkopostne. W Polsce za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

1. Post byłby czymś małym i niegodnym, gdyby polegał tylko na powstrzymywaniu się od spożywania pokarmów mięsnych. Rdzeniem postu jest NAWRÓCENIE. Istotą postu wg. Izajasza – jest „uniżenie duszy przed Panem”(Iz 58.3,5).

Post jest wyrazem pokory, nadziei i miłości człowieka do Boga. Post zasługujący to tylko taki, który ożywiony jest szczerą intencją pokuty i uwielbienia Boga. Post jest więc nawróceniem serca i duszy do Boga. Nie oszukujmy się jednak, że nie potrzeba także umartwienia naszemu ciału.

3.  Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się od V Niedzieli Wielkiego Postu – 18 marca,

do środy 21 marca. Wygłosi je Ks. Paweł Dudowik, ogólnopolski duszpasterz rodzin SYCHAR.

Prosimy już dzisiaj o modlitwę w intencji  rekolekcjonisty i odpowiednią organizację czasu, by móc

aktywnie uczestniczyć w rekolekcjach.

4. Okazja do spowiedzi świętej zawsze przed Mszą św. Spowiadajmy się szczególnie teraz w tym

Wielkim Poście. To nam bardzo pomoże w wielkopostnej pokucie i uświęceniu.

5. W tym tygodniu w salkach spotkania dla młodzieży trzecich klas gimnazjalnych

przygotowujące do przyjęcia sakramentu bierzmowania: I grupa – poniedziałek g.16.30;

II grupa wtorek g. 16.30;   III grupa – czwartek g. 19.00.

6. W czwartek o godz. 19.15 w Domu Miłosierdzia Spotkanie Biblijne z ks. Damianem. Zapraszamy!

7. W okresie Wielkiego Postu w kościele parafialnym wspólnota neokatechumenalna zaprasza

parafian do wspólnego odmawiania modlitwy Jutrzni od poniedziałku do piątku o godz. 5.30.

8.  We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

9.  Nieustanna Adoracja Najświętszego Sakramentu w Kaplicy św. Krzyża do godz. 16.00. Zapraszamy!

10.  Do nabycia najnowszy numer  „Gościa Niedzielnego”, „Chrystus i Ty”, „Dzień Pański”.

Korzystajmy z biblioteki Caritas wtorek i piątek od godz. 17.00..

11. Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego! Modlitwa za Papieża Franciszka w 5. Rocznicę wyboru.

Wspólnota Ruchu Lednickiego zachęca do włączenia się w modlitewny łańcuch, który otoczy papieża

Franciszka w piątą rocznicę jego pontyfikatu. Zaplanowana na 11 marca inicjatywa „Jeden za

wszystkich, wszyscy za jednego!” jest odpowiedzią na wezwanie Ojca Świętego do modlitwy za niego.

Akcję patronatem honorowym objął przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław

Gądecki. Przekazując prośbę pomysłodawców, prosimy o włączenie się w tę inicjatywę poprzez

dołączenie w najbliższą niedzielę do modlitwy wiernych szczególnego wezwania za Ojca Świętego w

5. rocznicę wyboru oraz do odmówienia Koronki do Miłosierdzia Bożego po Mszach św. lub podczas

nabożeństwa Gorzkich Żali. Zachęćmy także wiernych do indywidualnej modlitwy za papieża Franciszka.

12. Dziękuję – Bóg zapłać za troskę o czystość naszego kościoła; do skarbony możemy składać ofiary na

kwiaty do Bożego grobu. W przyszłą niedzielę kolekta na remonty obiektów diecezjalnych.

Dziś zbiórka do puszek na spłacenie renowacji ołtarza Matki Bożej. Bóg zapłać!

13.  Życzymy parafianom i gościom w bieżącym tygodniu wiele Bożego błogosławieństwa!

14. Do wieczności w minionym tygodniu odeszła Jadwiga Jaszcz. Wieczny odpoczynek racz jej dać

Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci, niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

REKOLEKCJE  WIELKOPOSTNE  PARAFII  OTMUCHÓW  - 2018

Niedziela – 18.03.2018