Msze święte niedzielne w czasie wakacji odprawiane są w godz.:

7.00; 9.30; 11.30; 18.00

Ogłoszenia parafialne 04-11.03.2018

04.03. – 11.03.2018

1. Dziś III Niedziela Wielkiego Postu. W głębokim i należytym przeżyciu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa  wielkopostne, zwłaszcza te, które głęboko zakorzeniły się w tradycji polskiej religijności. W każdy więc piątek przychodzimy, by wraz z Chrystusem przebyć Drogę Krzyżową.

W niedzielne popołudnie gromadzimy się w naszych kościołach, aby wspólnie śpiewać Gorzkie Żale

i rozważać kazania pasyjne.

W naszej Parafii:

DROGA KRZYŻOWA:    - piątek   - godz. 16.00  - dzieci

- piątek   - godz. 17.30  - młodzież i dorośli

GORZKIE  ŻALE i Kazanie Pasyjne:  - niedziela  - godz. 17.15

Serdecznie zapraszamy do udziału w tym pięknych nabożeństwach pasyjnych dzieci, młodzież i starszych i wszystkich parafian. Może to być nasze postanowienie wielkopostne. W Polsce za udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

1. Post byłby czymś małym i niegodnym, gdyby polegał tylko na powstrzymywaniu się od spożywania pokarmów mięsnych. Rdzeniem postu jest NAWRÓCENIE. Istotą postu wg Izajasza – jest „uniżenie duszy przed Panem”(Iz 58.3,5).

Post jest wyrazem pokory, nadziei i miłości człowieka do Boga. Post zasługujący to tylko taki, który

ożywiony jest szczerą intencją pokuty i uwielbienia Boga. Post jest więc nawróceniem serca i duszy do

Boga. Nie oszukujmy się jednak, że nie potrzeba także umartwienia naszemu ciału.

1. Przeżywamy czas Wielkiego Postu. Niech będzie on dla nas, ludzi wierzących czasem świętym. Jakże niewiele nieraz potrzeba, aby powagę tego świętego czasu pokuty i modlitwy zakłócić. Wystarczy niewiele znaczący powód: imieniny, urodziny czy celowo urządzona w tym czasie impreza rozrywkowa, zwłaszcza dla młodzieży. Jakże to wszystko w tym czasie jest obce naszej rodzimej pobożności. Żyjemy w czasach rodzącej się ciągle demokracji i związanej z nią odzyskiwanej na nowo wolności i to w różnych wymiarach. Tego się uczymy. Miejmy więc oczy otwarte i wyczulone sumienia na głos Boga i Kościoła.

4.  Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się od V Niedzieli Wielkiego Postu – 18 marca,

do środy 21 marca. Wygłosi je Ks. Paweł Dudowik, ogólnopolski duszpasterz rodzin SYCHAR.

Prosimy już dzisiaj o modlitwę w intencji rekolekcjonisty i odpowiednią organizację czasu, by móc

aktywnie uczestniczyć w rekolekcjach.

5.  W tym tygodniu w salkach miesięczne spotkania dla młodzieży VI i VII klas SP

przygotowujące do przyjęcia sakramentu bierzmowania: I grupa – poniedziałek g. 17.00;

II grupa wtorek g. 17.00;   III grupa – środa g. 17.00;IV grupa czwartek g. 17.00

Również w tym tygodniu w salkach miesięczne spotkania dla młodzieży drugich klas gimnazjum

przygotowujące do przyjęcia sakramentu bierzmowania:

I grupa – wtorek g. 17.00;   II grupa środa g. 17.00;   III grupa – sobota g. 12.00;

Również tym tygodniu w salkach spotkania dla młodzieży trzecich klas gimnazjalnych

przygotowujące do przyjęcia sakramentu bierzmowania:  I grupa – poniedziałek g. 16.30;

II grupa – wtorek g. 16.30;  III grupa – czwartek g. 19.00.

6.  W okresie Wielkiego Postu w kościele parafialnym wspólnota neokatechumenalna zaprasza

parafian do wspólnego odmawiania modlitwy Jutrzni od poniedziałku do piątku o godz. 5.30.

7.  Adoracja Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Św. Krzyża do godz. 16.00. Zapraszamy.

8. Do nabycia najnowszy numer  „Gościa Niedzielnego”, „Mały Gość Niedzielny”, „Chrystus i Ty”.

9. Dziękuję – Bóg zapłać za troskę o czystość naszego kościoła.

W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na spłacenie renowacji ołtarza Matki Bożej. Bóg zapłać!

Do skarbony w kościele możemy składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

10.  Życzymy parafianom i gościom w bieżącym tygodniu wiele Bożego błogosławieństwa!

11. Do wieczności w minionym tygodniu odeszli: Stanisława Dębowska, Bronisław Mazurek. Wieczny

odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci, niech odpoczywają w pokoju

wiecznym. Amen.