Ogłoszenia parafialne 28.01.-04.02.2018

28.01. – 04.02.2018

1. Dzisiaj o godz. 17.30 II Nieszpory Niedzielne, na które serdecznie parafian zapraszamy.

2.  W piątek  – 2 lutegoŚwięto Ofiarowania Pańskiego, zwane Świętem  Matki Boskiej

Gromnicznej.

Przychodzimy tego dnia do naszych świątyń z gromnicami w dłoniach, aby je poświęcić. To święto

ukazuje nam Chrystusa – Światłość Świata. Przyniesiona przez nas świeca ma nam przypominać,

Chrystus nieustannie oświeca zawiłe i jakże bardzo często ciemne drogi naszego życia. W tej wędrówce

przez życie chce nas prowadzić Matka Najświętsza, abyśmy nie zboczyli z drogi wiodącej nas na

spotkanie z Jej Synem.

Bystroń w „Dziejach obyczajów w dawnej Polsce” pisze:

„W dzień Oczyszczenia Najświętszej Maryi Panny święcono powszechnie w kościołach świece, które następnie przez cały rok starannie przechowywano, wieszając zazwyczaj na ścianie. Świece te dawano do rąk konającym, poza tym zapalano je w czasie burzy, gromów, aby niebezpieczeństwo od domu oddalić, stąd też świece te gromnicami zwano”.

W tym dniu poświęconą świecę gromniczną zapalamy w naszych domach w czasie wspólnej rodzinnej modlitwy, obchodząc ważne rodzinne uroczystości, czy wspomnienia, jak np. godzinę śmierci kogoś z najbliższych, rocznicę chrztu św., czy ślubu.

Na godz. 16.00 dzieci przygotowujące się do I Komunii św. przyniosą swoje świece do  poświęcenia.

2 lutego przypada również Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Modlimy się w intencji osób

konsekrowanych – zakonnic, zakonników oraz o nowe powołania zakonne.

3. W sobotę – wspomnienie św. Błażeja, Bpa i Męczennika.

Po mszach św. błogosławieństwo gardła ku czci św. Błażeja. Zapraszamy.

4. W środę organizowany jest wyjazd do Opola na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie. Zapisy w zakrystii

i diakona Rudolfa. Zapraszamy.

5.   W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota Miesiąca – modlimy się o powołania

kapłańskie i zakonne, oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu

Maryi. Zapraszamy parafian do udziału w tych nabożeństwach.

Spowiedź św. pierwszopiątkowa od godz. 15.00.

Msza św. szkolna o godz. 16.00. Zapraszamy dzieci.

W sobotę od godz. 8.30 miesięczne odwiedziny chorych.

6. W sobotę o godz. 16.00 nauka przedchrzcielna.

7. Okazja do spowiedzi świętej zawsze przed Mszą św.

8. Do nabycia najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” oraz „Mały Gość Niedzielny”.

Zapraszamy do odwiedzenia biblioteki parafialnej Caritas we wtorek i piątek od godz. 17.00.

9. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Krzyża do godz. 16.00. Zapraszamy.

10. W sobotę po Mszy św. porannej w Domu Parafialnym „śniadanie dla kobiet”. Zapraszamy panie.

11. Dziś kolekta kolędowa. Bóg zapłać. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby Kurii i Seminarium

Duchownego, a w piątek do puszki zbiórka na klasztory klauzurowe. Bóg zapłać.

12. Dziękuję – Bóg zapłać za troskę o czystość naszego kościoła.

W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy mężczyzn do pomocy w rozbieraniu szopki i choinek.

13. Sołtysi Śliwic i Nieradowic proszą mieszkańców o odbiór u nich nowych numerów domów.

14. Życzymy parafianom i gościom w bieżącym tygodniu wiele Bożego błogosławieństwa!

15. Do wieczności w minionym tygodniu odeszli: Helena Kosiorowska, Wanda Nowak. Wieczny

odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci, niech odpoczywają w pokoju

wiecznym. Amen.