Ogłoszenia parafialne 31.12.2017-07.01.2018

31.12.2017 – 07.01.2018

1. Dziś Niedziela po Narodzeniu Pańskim. Czcimy Świętą Rodzinę, która dla nas i dla naszych rodzin

jest wzorem i odniesieniem, jak mamy żyć w rodzinie i poprzez rodzinę. Jest to ten czas, w którym

powinniśmy pytać samych siebie o to, jak przeżyliśmy ten kończący się rok kalendarzowy. Czy nasze

życie stało się bardziej godnym; czy rzeczywiście był to czas, w którym na serio podjęliśmy nasze

chrześcijańskie zobowiązanie dawania świadectwa wiary wobec naszych bliźnich?

Jednocześnie dziś ostatni dzień roku kalendarzowego. O godz. 16.00 Msza św. dziękczynna za

otrzymane łaski w 2017 roku i nabożeństwo na zakończenie Starego Roku. Zapraszamy.

2. W poniedziałek Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Nowy Rok.

O godz. 17.30 II Nieszpory i modlitwa o pokój, na które serdecznie parafian zapraszamy.

3.  W sobotę – 6 styczniaUroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli.

W kościołach święcona jest woda, kadzidło i kreda, którą – zgodnie z dawnym polskim

zwyczajem – na drzwiach naszych domów i mieszkań kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara.

Pragniemy przez to wyrazić, że jak kiedyś oni, tak i my teraz chcemy szukać Chrystusa i cieszyć się z Jego znalezienia. Oznakowanie w ten sposób drzwi naszych domów posiada rangę świadectwa wiary wobec naszych braci i sióstr, którzy od nas tego świadectwa żądają i na nie oczekują. Nie rezygnujmy więc w sposób beztroski z tego pięknego i jakże wymownego polskiego zwyczaju związanego z uroczystością Trzech Króli.

W Uroczystość Trzech Króli – przypada również Dzień Papieskiego Dzieła Dziecięctwa Misyjnego.

Kolekta na misje.

4. Przyszłą niedziela – Niedziela Chrztu Pańskiego – kończy okres Bożego Narodzenia. Przez cały

ten tydzień niech więc nasze myśli nadal kierują się ku prawdzie o narodzeniu Chrystusa w nas.

Czy On narodził się we mnie?

5. W środę o godz. 19.00 w kaplicy Domu Miłosierdzia adoracja Najśw. Sakramentu prowadzona

przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym. Zapraszamy parafian do udziału w tej modlitwie.

6. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota Miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwa w

tych dniach. W czwartek adoracja Najśw. Sakramentu i modlitwa za powołanych i o nowe powołania

kapłańskie i zakonne, w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

7. Okazja do spowiedzi świętej zawsze przed Mszą św.

8. W związku z kolędą, kancelaria parafialna w środy nieczynna.

9. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Św. Krzyża do godz. 16.00. ZAPRASZAMY!

10. W przyszłą niedziele kolekta na potrzeby Kurii i Seminarium Duchowne.

11.Dziękuję – Bóg zapłać za przygotowanie kościoła do Świąt Bożego Narodzenia, panom, którzy chętnie

i licznie przybyli do pomocy,  za przywiezienie i ustawienie choinek, zbudowanie szopki, Wspólnocie

Odnowy w Duchu Świętym za przyozdobienie ołtarzy, choinek i szopki; panu organiście, szafarzom,

panu kościelnemu i służbie liturgicznej oraz wszystkim wiernym za udział w uroczystości; za liczny

udział wiernych w sakramencie pokuty i komunii św.

12. Do nabycia „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Dzień Pański”.

Czytajmy prasę katolicką i korzystajmy z parafialnej biblioteki Caritas.

13. W parafiach odbywają się tradycyjne odwiedziny duszpasterskie zwane KOLĘDĄ.

Duszpasterze udają się do naszych domów, aby wraz z nami we wspólnocie rodzin, w imię Chrystusa znaleźć Boże błogosławieństwo. Odwiedziny te zechciejmy przeżyć jako akt religijny.  Pomyślmy, co by można było ulepszyć w naszym życiu duszpasterskim i parafialnym.

Plan kolędy podany w gablocie i na stronie internetowej parafii.

14. Życzymy parafianom i gościom w bieżącym tygodniu wiele błogosławieństwa Bożej Dzieciny!

15. Do wieczności w minionym tygodniu odeszła Maria Słaba. Wieczny odpoczynek racz jej

dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci, niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.