Msze święte niedzielne w czasie wakacji odprawiane są w godz.:

7.00; 9.30; 11.30; 18.00

Ogłoszenia parafialne 18-24.12.2017

17.12. – 24.12.2017

1. Dzisiaj III Niedziela Adwentu – Niedziela Radości (Gaudete) , bo Pan jest blisko.

O godz. 17.30 II Nieszpory. Zapraszamy.

2. Od 17 grudnia czas Adwentu w sposób bardziej bezpośredni przygotowuje nas do Bożego

Narodzenia. Szczególnie IV Niedziela Adwentu poprzez czytania mszalne ukazana jest jako

dzień oczekiwania przez Ojców Starego Testamentu i Najświętszą Maryję Pannę.

3. Przeżywany czas ADWENTU (oczekiwania), na półmetku. Już blisko Święta Bożego Narodzenia.

Czy do przeżywania ich prawdziwie w duchu chrześcijańskim odpowiednio się przygotowujemy? Adwent ma być czasem naszej wewnętrznej, duchowej mobilizacji. Czekamy bowiem i przygotowujemy się na spotkanie z Panem. Wykorzystajmy więc ten wielki dar, jaki nam w tym okresie daje Kościół przez sprawowanie sakramentów świętych, głoszenie Słowa Bożego. Z naszej strony: udział w rekolekcjach, dobre postanowienia, umartwienia, obfitsza lektura Pisma Świętego, udział w nabożeństwach adwentowych.

Narodzenie Pana świętujemy czystym sercem. W ten sposób ukażemy nie tylko sobie, ale i innym właściwy wymiar i sens świętowania Bożego Narodzenia. Niech wyrazi się ono nie tylko przez upominki, zastawiony stół, ustrojone zielone drzewko, ale przede wszystkim przez ukazanie sensu znaczenia faktu, że Bóg wkroczył w nasze życie, w historię ludzkości i w ten sposób temu życiu nadał Boży wymiar.

DZIECI  WYTRWAJCIE  W  RORATACH!!!   GODZ.  17.00.

Roraty dla dorosłych w sobotę o godz. 7.00. Zapraszamy.

4.  Spowiedź św. zawsze przed Mszą św.

5. W tym tygodniu przypadają kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.

6.  W sobotę po Mszy św. wieczornej i w niedzielę po każdej Mszy św. błogosławieństwo opłatków na

stół wigilijny, stajenek i figurek Dzieciątka Jezus, a także będzie można zabrać do domu

betlejemskie światło pokoju.

7. Do nabycia najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” z płytą CD z kolędami, „Mały Gość Niedzielny”.

Opłatki nabywamy w sklepiku Caritas. W kiermaszu przedświątecznym na remont Domu

Miłosierdzia możemy nabyć pierniczki. Zapraszamy.

Świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” nabywamy w sklepiku Caritas – cena świecy 5zł.

8. W okresie Adwentu w kościele parafialnym wspólnota neokatechumenalna zaprasza wszystkich

parafian do wspólnego odmawiania modlitwy Jutrzni od poniedziałku do piątku o godz. 5.30.

9. W środę o godz. 19.00 w Domu Miłosierdzia Msza św. Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym z

katechezą. Spotkanie ma charakter otwarty, wszystkich chętnych zapraszamy.

10. We wtorek o godz. 19.00 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Zapraszamy.

11.  Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Św. Krzyża do godz. 16.00. Zapraszamy!

12.  PRZEDŚWIĄTECZNA  SPOWIEDŹ  ŚWIĘTA:

Środa:          6.30 – 10.00      15.00 – 19.00

Czwartek:    6.30 – 10.00      15.00 – 19.00

Piątek:         6.30 – 10.00      15.00 – 19.00

Sobota:        6.30 – 10.00      15.00  - 19.00

13. Biskup Opolski Andrzej Czaja zaprasza osoby żyjące w związkach niesakramentalnych na

nabożeństwo adwentowe, które odbędzie się w 3. Niedzielę Adwentu 17 grudnia br. o godz. 14.00

w katedrze opolskiej.

14. Dziękuję – Bóg zapłać za troskę o czystość naszego kościoła.

Dziś zbiórka do puszek na spłacenie renowacji fresków kaplicy Św. Krzyża. Bóg zapłać.

W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy mężczyzn do budowy szopki i ustawiania choinek.

15.  Życzymy parafianom i gościom w bieżącym tygodniu wiele  Bożego błogosławieństwa!

16. Do wieczności w minionym tygodniu odszedł Mieczysław Hnatyszyn. Wieczny odpoczynek racz mu

dać Panie, a  światłość wiekuista niechaj mu świeci, niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.