Ogłoszenia parafialne 12-19.11.2017

12.11 – 19.11.2017

1.  Dzisiaj o godz. 17.30 II Nieszpory Niedzielne, na które serdecznie zapraszamy.

2. Dziś także przypada Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem:” Ocalmy chrześcijan

na Bliskim Wschodzie”. Modlimy się za Kościoły na Bliskim Wschodzie. Do puszki możemy złożyć

ofiarę na ten cel. Bóg zapłać.

3. W poniedziałek – 13 listopada o godz. 17.30  Różaniec Fatimski, na który zapraszamy.

4. W czwartek  – 16 listopada – rocznica poświęcenia kościoła katedralnego w Opolu. Modlimy się

w intencji naszej Diecezji Opolskiej.

5. W listopadowe dni, częściej niż kiedykolwiek w ciągu roku pamiętamy o naszych zmarłych.

Nasza modlitwa, ofiara, cierpienie a zwłaszcza możliwość zyskiwania w tych dniach odpustów,

które są udziałem w duchowym skarbcu Kościoła, niech staną się rzeczywistym gestem

wyciągniętej pomocnej dłoni i życzliwego serca. Niech przez to staną się też wyrazem

odnowionej wiary w życie wieczne i wdzięczności wobec zmarłych za wszelkie dobro, jakie w

życiu od nich kiedyś otrzymaliśmy.

W Katechiźmie Kościoła Katolickiego czytamy:

„Kościół pielgrzymów od zarania religii chrześcijańskiej czcił z wielkim pietyzmem pamięć zmarłych, a ponieważ święta i zbawienna jest myśl modlić się za zmarłych, aby byli od grzechów uwolnieni (2 Mach 12,45), także modły za nich ofiarowywać. Nasza modlitwa za zmarłych nie tylko może im pomóc, lecz także sprawi, że staje się skutecznym ich wstawiennictwo za nami”.

6.Okazja do spowiedzi świętej zawsze przed Mszą św.

7.  Nieustanna Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele św. Anny do godz. 16.00.

8. W tym tygodniu w salkach spotkania dla młodzieży trzecich klas gimnazjalnych

przygotowujące do przyjęcia sakramentu bierzmowania: I grupa – poniedziałek g.16.30;

II grupa wtorek g. 16.30;   III grupa – czwartek g. 19.00.

9. W piątek o godz. 19.00 w Domu Miłosierdzia Seminarium Odnowy Wiary. Zapraszamy wszystkich

chętnych do udziału.

10. Do nabycia najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”, „Mały Gość Niedzielny”.

Czytajmy prasę katolicką. Zapraszamy również do korzystania z biblioteki parafialnej Caritas.

Piękny księgozbiór  – zapraszamy dzieci, młodzież i starszych.

11. W przyszłą niedzielę w Łące odpust ku czci św. Katarzyny – suma o godz. 12.00.

12.Dziękuję – Bóg zapłać za troskę o czystość naszego kościoła i opiekę nad kwiatami.

W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na renowację fresków kaplicy Św. Krzyża. Bóg zapłać!

W przyszłą środę kancelaria parafialna będzie nieczynna.

13. Życzymy parafianom i gościom w bieżącym tygodniu wiele Bożego błogosławieństwa!

14. Do wieczności w minionym tygodniu odeszli: Piotr Legierski, Teresa Białobrzeska. Wieczny

odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci, niech odpoczywają w pokoju

wiecznym. Amen.