Ogłoszenia parafialne 15-22.10.2017

15.10 – 22.10.2017

1. Dzisiaj o godz. 17.30 Nabożeństwo Różańcowe, na które serdecznie parafian zapraszamy.

2. W poniedziałek przypada uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, głównej patronki Metropolii

Górnośląskiej. Modlimy się za naszą diecezję i metropolię.

3.  W środę przypada święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia – Dzień Modlitw za

pracowników Służby Zdrowia. Zapraszamy do modlitwy w tej intencji, zwłaszcza modlitwy

różańcowej.

Zarząd Stowarzyszenia Auxilium Hospicjum w Nysie zaprasza na Mszę św. w święto św. Łukasza –

patrona Służby Zdrowia, w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła, dnia 18 października 2017 r.

o godz. 18.00. Szczegółowe informacje na plakacie.

4. W niedzielę 22 października Apostolat i Wspólnoty Maryjne zapraszają na czuwanie przed Najśw.

Sakramentem do kościele św. Anny od godz. 11.30 do godz. 14.30 w ramach Ogólnopolskiej

Adoracji Najświętszego Sakramentu Apostolatu intencje: za Ojca św. Franciszka i Kościół;

za osoby konsekrowane; o poszanowanie życia ludzkiego; o odnowę wiary i życia chrześcijańskiego w

Polsce i Europie, odnowę życia społecznego i politycznego; o pokój; za kapłanów i naszą parafię.

5. Trwa miesiąc październik – miesiąc różańcowej modlitwy. Przez Różaniec chcemy czcić Matkę Syna

Bożego i za Jej przyczyną prosimy Boga o opiekę nad naszymi rodzinami i ojczyzną. Bierzemy udział w

tych pięknych i jakże wymownych nabożeństwach okresu jesiennego.

Odmawiając Różaniec możemy uzyskać Odpust Zupełny pod zwykłymi warunkami.

W naszej parafii nabożeństwa różańcowe przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30

Wytrwajmy w tej pięknej modlitwie, szczególnie dzieci!

Październik minie, ale  MODLITWA  RÓŻAŃCOWA  POZOSTANIE – dlatego zapraszamy do

tej modlitwy we wspólnotach  RÓŻ  RÓŻAŃCOWYCH.    Dlaczego warto?

Modlisz się jedną dziesiątką różańca w powierzonej intencji codziennie 7 minut, które mają

wpływ na wieczność.

6. W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Misyjny. Kolekta przeznaczona jest na misje.

7. Zapraszamy na kolejne spotkanie biblijne w najbliższy czwartek o godz. 19.15 w Domu Miłosierdzia,

spotkania będą formą kursu biblijnego, a także szkołą modlitwy Słowem Bożym. Spotkanie poprowadzi

ks. Damian Jurczak.

8.Jeszcze ostatnia chwila, by zapisać się na Kurs Nowe Życie koszt z noclegami to 140 zł bez noclegu

90 zł. Kurs rozpoczyna się w piątek 20 października o godz. 18.00, a kończy w niedzielę obiadem

o 13.30. Gorąco zachęcamy każdego, który chce odnowić swoje życie w Chrystusie.

9. Zachęcamy młodzież do zapisania się na rekolekcje „Ławka” na Górze św. Anny. Koszt to 105 zł.

Zapisy na botafe.pl

10. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Zachęcam do korzystania z sakramentu

pokuty – spowiedzi św., aby ofiarować odpust zupełny za naszych zmarłych.

Okazja do spowiedzi świętej zawsze przed Mszą św.

Można już nabywać kartki na wspominki.

11. Do nabycia najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

Zapraszamy do biblioteki Caritas: wtorek, piątek – godz. 17.00. Czytajmy prasę katolicką.

12. Dziękuję – Bóg zapłać za troskę o czystość naszego kościoła i paniom opiekującym się kwiatami.

Dziś zbiórka do puszek na spłacenie remontu i renowację fresków kaplicy św. Krzyża. Bóg zapłać!

13. Inicjatywa ustawodawcza: Zatrzymaj aborcję. Prośba o modlitwę i wsparcie inicjatywy przez zbiórkę podpisów. Fundacja «Życie i Rodzina» podjęła w ostatnim czasie ustawodawczą inicjatywę obywatelską "Zatrzymaj aborcję!", której celem jest wyeliminowanie z polskiego prawa możliwości zabijania w fazie prenatalnej dzieci z podejrzeniem choroby, co w 2015 r. stanowiło 96% aborcji w Polsce. W związku z tym, że inicjatywa ta zyskała poparcie Episkopatu Polski, Biskup Opolski zwraca się z prośbą o jej wsparcie także przez parafie naszej diecezji. Powinno mieć ono podwójny wymiar: modlitwy w obronie życia poczętego oraz zebrania podpisów. W związku z tym należy - w dogodnym terminie - tydzień wcześniej w ogłoszeniach parafialnych zapowiedzieć niedzielną akcję zbierania podpisów, w naszej parafii będzie to niedziela 22 października. Zapraszamy.

14. Życzymy parafianom i gościom w bieżącym tygodniu wiele Bożego błogosławieństwa!

15. Do wieczności w minionym tygodniu odeszli: Jan Zieliński, Zofia Schafer, Elżbieta Skołpa, Stanisława

Myjak, Barbara Chomontowicz, Barbara Ozga. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość

wiekuista niechaj im świeci, niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.