Ogłoszenia parafialne 08-15.10.2017

08.10 – 15.10.2017

1.  Dzisiaj przypada Niedziela Papieska w rocznicę wyboru Ojca Świętego Jana Pawła II na Stolicę

Piotrową. W tym dniu w całej Polsce pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją! ” odbywa się

Ogólnopolska zbiórka publiczna na Fundusz Stypendialny dla najbiedniejszej młodzieży –

Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Po Mszy św. możemy też nabywać „papieskie kremówki”.

O godz. 17.30 w kościele parafialnym Nabożeństwo Różańcowe. Zapraszamy.

2. W środę w kościele parafialnym o godz. 19.00 Msza św. Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym z

katechezą. Spotkanie ma charakter otwarty, zapraszamy wszystkich chętnych.

3. W piątek – 13 października o godz. 18.00 uroczysta Msza św. w intencji czcicieli Matki Bożej

Fatimskiej i zakończenie Jubileuszu 100. Rocznicy Objawień Fatimskich. Po Mszy św. wieczornej

odbędzie się ostatnie już w tym roku nabożeństwo do Matki Bożej Fatimskiej z procesją ulicami

miasta. Przynosimy ze sobą świece. Podczas procesji odmawiany będzie różaniec w intencji rodzin.

Serdecznie zapraszamy parafin i gości do udziału.

4.  W sobotę przypada Dzień Nauczyciela. Zapraszamy uczniów, rodziców i nauczycieli naszej

parafii do modlitwy w ich intencji, zwłaszcza Różańca Świętego.

5. W sobotę w kościele św. Anny o godz. 19.30 WIECZÓR  UWIELBIENIA.  Zapraszamy do tej

pięknej modlitwy dziękczynienia i uwielbienia Pana Boga.

6. Trwa październik, miesiąc różańcowej modlitwy.

Przez Różaniec chcemy czcić Matkę Syna Bożego i za Jej przyczyną prosimy Boga o opiekę nad

naszymi rodzinami i ojczyzną. Bierzemy udział w tych pięknych i jakże wymownych nabożeństwach

okresu jesiennego.

W naszej parafii nabożeństwa różańcowe są przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30.

W sposób szczególny na te nabożeństwa zapraszamy dzieci, młodzież i starszych. Dzieci

otrzymują okolicznościowe obrazki, potwierdzające udział w modlitwie różańcowej.

7. W tym tygodniu w salkach spotkania dla młodzieży trzecich klas gimnazjum

przygotowujące do przyjęcia sakramentu bierzmowania: I grupa – poniedziałek g.16.30;

II grupa wtorek g. 16.30;   III grupa – czwartek g. 19.00.

8. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

9. Spowiedź św. zawsze przed Mszą św.

10. Zarząd Stowarzyszenia Auxilium Hospicjum w Nysie zaprasza na Mszę św. w święto św. Łukasza –

patrona Służby Zdrowia, w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła, dnia 18 października 2017 r.

o godz. 18.00. Szczegółowe informacje na plakacie.

11. Nieustanna Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele św. Anny do godz. 16.00. Zapraszamy.

12. Do nabycia najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”, „Mały Gość Niedzielny” oraz „Dzień Pański”.

13. Dziękuję – Bóg zapłać za troskę o czystość naszego kościoła, nowożeńcom za kwiaty, paniom

opiekującym się kwiatami.

W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na spłacenie remontu i renowację fresków kaplicy

św. Krzyża. Bóg zapłać!

14. Inicjatywa ustawodawcza: Zatrzymaj aborcję. Prośba o modlitwę i wsparcie inicjatywy przez zbiórkę podpisów. Fundacja «Życie i Rodzina» podjęła w ostatnim czasie ustawodawczą inicjatywę obywatelską "Zatrzymaj aborcję!", której celem jest wyeliminowanie z polskiego prawa możliwości zabijania w fazie prenatalnej dzieci z podejrzeniem choroby, co w 2015 r. stanowiło 96% aborcji w Polsce. W związku z tym, że inicjatywa ta zyskała poparcie Episkopatu Polski, Biskup Opolski zwraca się z prośbą o jej wsparcie także przez parafie naszej diecezji. Powinno mieć ono podwójny wymiar: modlitwy w obronie życia poczętego oraz zebrania podpisów. W związku z tym należy - w dogodnym terminie - tydzień wcześniej w ogłoszeniach parafialnych zapowiedzieć niedzielną akcję zbierania podpisów, w naszej parafii będzie to niedziela 22 października. Zapraszamy.

15. Życzymy parafianom i gościom w bieżącym tygodniu wiele Bożego błogosławieństwa!