Ogłoszenia parafialne 03-10.09.2017

O G Ł O S Z E N I A     D U S Z P A S T E R S K I E

03.09 - 10.09.2017

1. Dzisiaj o godz. 17.30 II Nieszpory Niedzielne, na które serdecznie zapraszamy.

2. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego w poniedziałek  - 4 września  -

o godz. 8.00 w intencji dzieci, młodzieży, nauczycieli i wychowawców. Serdecznie zapraszamy.

RODZICE ! – przypomnijcie dzieciom i młodzieży o Mszy św. na rozpoczęcie roku szkolnego.

Zaś rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 w Szkole Podstawowej w Otmuchowie o godz. 9.00 na placu

szkolnym przy ul. Krakowskiej.

Błogosławienie tornistrów dzieci pierwszych klas na Mszy św. w przyszłą niedziele o godz. 10.00.

3. Rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Chcemy dołożyć wszelkich starań jako rodzice,

wychowawcy, nauczyciele i katecheci, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej od

samego początku było pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwości na prawo Boże

nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie Słowa Bożego na

katechezie, w czasie Mszy św. niedzielnej i szkolnej. Szczególnie dotyczy to dzieci przygotowujące się

do Pierwszej Komunii Świętej i młodzieży do sakramentu bierzmowania.

4. W tym tygodniu przypada I Czwartek Miesiąca. O godz. 17.30 Godzina Święta. Chcemy dziękować Jezusowi

Chrystusowi za Eucharystię i Kapłaństwo, modlić się o powołania kapłańskie i zakonne.

5. W piątek  – 8 września –  Święto Narodzenia NMP. W Polsce święto to nazywane jest często

świętem Matki Boskiej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności, za przyczyną Matki Bożej,

przyszłoroczne plony pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa

Bożego. Trzeba pytać siebie: jaki owoc wydaje ono w moim życiu?

Akt poświęcenia parafii i rodzin Niepokalanemu Sercu Maryi. Akt Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi został dokonany przez biskupów na Krzeptówkach. Modlitwa poświęcenia powinna być ponowiona w każdej diecezji, parafii i rodzinie 8 września br., w uroczystość Narodzenia Matki Bożej.

Po Mszach św. błogosławienie ziarna i nasion do siewu.

W Kałkowie uroczystość odpustowa – suma o godz. 18.00.

6. W sobotę w naszej parafii Diecezjalne Obchody Jubileuszowe 50. Rocznicy utworzenia Wspólnoty

Odnowy w Duchu Świętym. Uroczystościom przewodniczyć będzie Bp Opolski Andrzej Czaja oraz

Bp Andrzej Siemieniewski z Wrocławia. O godz. 16.00 uroczysta Msza św. dziękczynna. Zapraszamy.

Nasza parafia jest organizatorem Diecezjalnych Obchodów Złotego Jubileuszu Odnowy w Duchu św. W naszej parafii gościć będziemy bpa Andrzej Czaję , bpa Andrzeja Siemieniewskiego z Wrocławia, wielu kapłanów oraz wszystkie Wspólnoty Odnowy w Duchu świętym z naszej diecezji …a także dwie wspólnoty z zagranicy. Spotkanie wszystkich wspólnot odbędzie się na hali sportowej Zespołu Szkół w Otmuchowie, ale wszystkich parafian zapraszamy na godz. 16.00 na uroczystą Mszę św. sprawowaną przez bpa ordynariusza –Andrzeja Czaję. Zaraz po Mszy św. ks. Biskup poświęci Dom Miłosierdzia i odbędzie się ceremonii rozesłania , w myśl hasła roku duszpasterskiego „idźcie i głoście”. Kto chciałby z parafian pomóc w godnym podjęciu gości poprzez np. upieczenie ciasta – to prosimy o zgłoszenie w zakrystii. Ciasta przynosimy do Domu Parafialnego w piątek do godz. 19.00. Bóg zapłać.

7.  W niedzielę przypada 20 rocznica powstania Chóru Talis Cantus. O godz. 10.00 uroczysta Msza św.

dziękczynna. Serdecznie zapraszamy.

8. Od czwartku 14 września do niedzieli 17 września na Górze św. Anny Uroczystość Podwyższenia

Krzyża Świętego z obchodami kalwaryjskimi – w sobotę procesja ze świecami.

Zachęcamy naszych parafian do udziału w tych pięknych uroczystościach. Z naszej parafii

organizujemy wyjazd autokarem w sobotę na dróżki kalwaryjskie i procesję ze świecami.

Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

9. W niedzielę w kościele seminaryjno-akademickim w Opolu o godz. 14.00 Pielgrzymka Srebrnych

Jubilatów Małżeńskich.

10.  Zapraszamy do nawiedzenia i adoracji Najświętszego Sakramentu w kościele św. Anny do godz. 17.00.

11.  Okazja do spowiedzi świętej zawsze przed Mszą św.

12.  Do nabycia najnowszy numer „Gościa Niedzielnego", „ Mały Gość Niedzielny”.

13.  W przyszłą niedzielę zbiórkajesienna do puszek na Wydział Teologiczny w Opolu.

14.  Dziękuję - Bóg zapłać za troskę o czystość naszego kościoła, nowożeńcom za kwiaty i paniom

opiekującym się kwiatami.

15.  Życzymy parafianom i gościom w bieżącym tygodniu wiele Bożego błogosławieństwa!

16. Do wieczności w minionym tygodniu odeszła Mirosława Butz. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a

światłość wiekuista niechaj jej świeci, niech odpoczywa w  pokoju wiecznym. Amen.