Ogłoszenia parafialne 06-13.08.2017

06.08 – 13.08.2017

1.  Dzisiaj o godz. 17.30 II Nieszpory Niedzielne, na które serdecznie parafian zapraszamy.

Dziś możemy uzyskać odpust zupełny zwany Porcjunkulą od małego kościoła NMP Anielskiej w

Asyżu. Można go zyskać we wszystkich kościołach parafialnych pod zwykłymi warunkami.

2.  W niedzielę  13 sierpnia – po Mszy św. wieczornej odprawione będzie Nabożeństwo Fatimskie i

procesja ze świecami ulicami miasta. Na to nabożeństwo serdecznie zapraszamy.

3.  W przyszłą sobotę i niedzielę 12-13 sierpnia, w naszym diecezjalnym sanktuarium w Kamieniu

Śląskim uroczystość odpustowa ku czci św. Jacka, prezbitera, patrona metropolii górnośląskiej.

Ks. Biskup Ordynariusz zaprasza diecezjan.

4. Na Górze św. Anny w dniach 11-13 sierpnia uroczystości ku czci Wniebowzięcia NMP z obchodami

kalwaryjskimi. Ojcowie Franciszkanie zapraszają.

5. W najbliższą niedzielę, 13 sierpnia, wyrusza z Nysy 41. Opolska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.

Przyświecać jej będzie hasło: Z Maryją idziemy głosić Ewangelię Miłosierdzia. Pielgrzymi dotrą

do Częstochowy w sobotę 19 sierpnia. Msza Święta na zakończenie pielgrzymki będzie sprawowana na

jasnogórskim szczycie o godzinie 11.00. Transmisji będzie można posłuchać na falach diecezjalnego

Radia Doxa.Zapisy, znaczki i legitymacje pielgrzyma w kancelarii parafialnej. Naszej

otmuchowskiej grupie przewodniczyć będą księża naszego dekanatu. Zapraszamy do licznego

udziału naszych parafian, szczególnie młodzieży w pielgrzymce.

6. W piątek o godz. 19.30 w kościele św. Anny WIECZÓR  UWIELBIENIA. Zapraszamy do tej

pięknej modlitwy dziękczynnej i uwielbiającej Pana Boga.

7. Trwają wakacje. To stosowny moment, abyśmy zastanowili się, jakie one dla nas były.

Czy ubogaciły  nas wewnętrznie? Czy podczas tych wakacji, jak sobie to założyliśmy gdy się

rozpoczynały, dostrzegliśmy ludzi potrzebujących naszej pomocy i wsparcia?

Uczestnicząc we Mszy św. w każdą wakacyjną niedzielę spełniamy swój katolicki obowiązek.

„Niedziela jest w pełnym znaczeniu tego słowa dniem zgromadzenia liturgicznego, w którym zbierają się wierni dla słuchania słowa Bożego i uczestniczenia w Eucharystii, aby tak wspominać mękę, zmartwychwstanie i chwałę Pana Jezusa i składać dziękczynienie Bogu”(KKK, n. 1167).

Podczas wakacji Msze św. niedzielne są w godz.: 7.00; 9.30; 11.30; 18.00

8. Miesiąc sierpień jest miesiącem TRZEŹWOŚĆI. Niech trzeźwość będzie udziałem rodzin naszej

parafii, bo alkohol, alkoholizm niejednokrotnie jest zarzewiem wszelkiego zła i krzywdy w rodzinach,

szczególnie wobec dzieci. To dobra okazja, aby o tym pomyśleć i pojąć zobowiązania.

Sierpniowe czuwanie trzeźwościowe w Winowie.  Ks. Marcin Marsollek wraz duszpasterstwem

trzeźwości i ludźmi cierpiącymi z powodu uzależnienia własnego lub bliskiej osoby zaprasza na

czuwanie modlitewne o dar trzeźwego życia, które odbędzie się w sobotę 12 sierpnia 2017 o godz. 18.00

w kościele parafialnym w Winowie. Czuwanie potrwa do godz. 21.00. Poprowadzi je ks. Marcin

Marsollek.

9. Okazja do spowiedzi zawsze przed Mszą św.

10. Nieustanna Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele św. Anny do godz. 17.00, w związku z

renowacją fresków w kaplicy Św. Krzyża.

11. Do nabycia najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”, „Dzień Pański”.

12. Dziękuję – Bóg zapłać za troskę o czystość naszego kościoła, nowożeńcom za kwiaty i paniom

opiekującym się kwiatami.

Dziś kolekta na potrzeby Kurii i Seminarium Duchownego.

W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na spłacenie remontu Kaplicy Św. Krzyża i renowację fresków.

13. Życzymy parafianom w bieżącym tygodniu wiele Bożego błogosławieństwa, a dzieciom, młodzieży i

gościom – miłego odpoczynku wakacyjnego!

14. Do wieczności w minionym tygodniu odeszli: Jacek Orlański, Janusz Kowalik, Bogumiła Jurek.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci, niech odpoczywają w

pokoju wiecznym. Amen.

15. Odpust ku czci Matki Boskiej Anielskiej w Prudniku- Lesie. Franciszkanie z Sanktuarium Świętego Józefa w Prudniku Lesie oraz Franciszkański Zakon Świecki regionu opolsko-gliwickiego zapraszają w niedzielę 6 sierpnia 2017 roku na doroczny odpust ku czci Matki Bożej Anielskiej tzw. Porcjunkuli. Uroczystości rozpoczną się o godzinie 9.30 procesją różańcową do „Zielonego Krzyża”. Po różańcu konferencję wygłosi o. Teofil Niewiński, a następnie odśpiewane zostaną Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Uroczystą Eucharystię o godzinie 11.30 odprawi i Słowo Boże wygłosi Jego Eminencja Kardynał Kazimierz Nycz. O godz. 14.00 rozpocznie się popołudniowa część uroczystości, na którą złożą się: Droga Krzyżowa, Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz Nieszpory z błogosławieństwem sakramentalnym.