Ogłoszenia parafialne 30.07-06.08.2017

30.07 – 06.08.2017

1.   Dzisiaj o godz. 17.30 nabożeństwo II Nieszpory Niedzielne, na które serdecznie zapraszamy.

2.  Ks. Biskup Ordynariusz zezwala wiernym na uzyskanie odpustu zupełnego dzisiaj, albo 2 sierpnia, albo

w przyszłą niedzielę. Odpust ten zwany jest Porcjunkulą od małego kościoła NMP Anielskiej w Asyżu.

Można go zyskać we wszystkich kościołach parafialnych jeden raz. Warunki uzyskania odpustu:

a)     spowiedź i Komunia św.; b) nawiedzenie kościoła; c)modlitwa Ojcze nasz i Wierzę; d) dowolna

modlitwa w intencji Ojca Świętego; e)wykluczenie wszelkiego przywiązania do grzechu, nawet powszedniego; gdy brak tej dyspozycji odpust będzie tylko cząstkowy.

3. W przyszłą niedzielę na Górze św. Anny Uroczystość Matki Boskiej Anielskiej (Porcjunkula),

Pielgrzymka głuchoniemych oraz Pielgrzymka Motocyklistów.

4. W niedzielę w liturgii Kościoła święto Przemienienia Pańskiego. Ustanawiając Tajemnice Światła

Różańca świętego Jan Paweł II pragnął, aby ich rozważanie było przeciwstawieniem się wszelkim

ciemnościom, jakie zalegają dusze ludzkie. Będąc dziś uczestnikami liturgii dnia Przemienienia

Pańskiego jesteśmy szczególnie wezwani do świadczenia o światłości, którą jest sam Chrystus Pan.

5. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota Miesiąca. Chcemy okazać wdzięczność za

ustanowienie Najświętszego Sakramentu i Sakramentu Kapłaństwa, modlić się o powołania kapłańskie

i zakonne oraz oddać cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu NMP.

Serdecznie zapraszamy do modlitwy.

Spowiedź św. pierwszopiątkowa od godz. 17.00.

Oprócz tego okazja do spowiedzi św. zawsze przed Mszą św.

6. Rozpoczyna się SIERPIEŃ – miesiąc, który dla nas jest miesiącem przywołania tylu narodowych spraw

i ciągle czekających na swoje rozwiązanie problemów. Nie wszystko się przecież dokonało, wyjaśniło..

Jakże wiele jeszcze spraw czeka ciągle na swoje sprawiedliwe dokończenie, rozwiązanie i

dopowiedzenie... Mija 73. rocznica Powstania Warszawskiego. W połowie miesiąca, przedmiotem

naszej szczególnej refleksji staną się sierpniowe dni przebudzenia narodowego na polskim Wybrzeżu.

Chcemy też pamiętać o 97. rocznicy wojny 1920 roku – „Cudu nad Wisłą”. Wszystkie te wydarzenia z

naszej historii noszą w sobie niezatarty ślad naszej wiary i ufności w moc i potęgę miłosiernego Pana i

Króla wszystkich czasów.

7. Miesiąc sierpień jest miesiącem TRZEŹWOŚĆI. Niech trzeźwość będzie udziałem rodzin

naszej parafii, bo alkohol, alkoholizm niejednokrotnie jest zarzewiem wszelkiego zła i krzywdy

w rodzinach, szczególnie wobec dzieci. To dobra okazja, aby o tym pomyśleć.

8. Trwają wakacje. Jak ten okres przeżywamy? Uczestnicząc we Mszy świętej w każdą wakacyjną

niedzielę spełniamy swój katolicki obowiązek.

„Niedziela jest w pełnym znaczeniu tego słowa dniem zgromadzenia liturgicznego, w którym  zbierają się wierni dla słuchania słowa Bożego i uczestniczenia w Eucharystii, aby tak wspominać mękę, zmartwychwstanie i chwałę Pana Jezusa i składać dziękczynienie Bogu”(KKK, n. 1167).

Podczas wakacji Msze św. niedzielne są w godz.: 7.00; 9.30; 11.30; 18.00

9. Nieustanna Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Św. Krzyża do godz. 17.00.

Od 7 sierpnia Adoracja będzie w kościele św. Anny.

10. Od 14 do 19 sierpnia odbędzie się 41. Opolska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.

Wyjście z Nysy w niedzielę 13 sierpnia. Chętnych prosimy o zgłoszenia, nabycie znaczka i

legitymacji pielgrzyma w kancelarii parafialnej. Naszej otmuchowskiej grupie „6. czerwonej”

przewodniczyć będą księża naszego dekanatu. Zapraszamy do licznego udziału naszych parafian w

pielgrzymce.

11. W sobotę o godz. 16.00 nauka przedchrzcielna.

12. Do nabycia najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”, „Dzień Pański”.

13. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby Kurii i Seminarium Duchownego.

14. Dziękuję – Bóg zapłać za troskę o czystość naszego kościoła,  nowożeńcom za kwiaty oraz

opiekującym się kwiatami.

15. Życzymy parafianom w bieżącym tygodniu wiele Bożego błogosławieństwa, a dzieciom,

młodzieży i gościom – miłego  odpoczynku wakacyjnego!

16. Do wieczności w minionym tygodniu odeszła Maria Kardaś. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie,

a światłość wiekuista niechaj jej świeci, niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

17. Odpust ku czci Matki Boskiej Anielskiej w Prudniku- Lesie. Franciszkanie z Sanktuarium Świętego Józefa w Prudniku Lesie oraz Franciszkański Zakon Świecki regionu opolsko-gliwickiego zapraszają w niedzielę 6 sierpnia 2017 roku na doroczny odpust ku czci Matki Bożej Anielskiej tzw. Porcjunkuli. Uroczystości rozpoczną się o godzinie 9.30 procesją różańcową do „Zielonego Krzyża”. Po różańcu konferencję wygłosi o. Teofil Niewiński, a następnie odśpiewane zostaną Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Uroczystą Eucharystię o godzinie 11.30 odprawi i Słowo Boże wygłosi Jego Eminencja Kardynał Kazimierz Nycz. O godz. 14.00 rozpocznie się popołudniowa część uroczystości, na którą złożą się: Droga Krzyżowa, Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz Nieszpory z błogosławieństwem sakramentalnym.