Ogłoszenia parafialne 17-23.07.2017

16.07 – 23.07.2017

1. Dzisiaj o godz. 17.30 nabożeństwo II Nieszpory Niedzielne. Serdecznie zapraszamy.

1. W czwartek wspomnienie Bł. Czesława, prezbitera, patrona diecezji opolskiej. Modlimy się w intencji diecezji.

1. W sobotę, w liturgii Kościoła, wspomina się św. Marię Magdalenę. Była ona wierną uczennicą Chrystusa Pana. Obecna przy Jego śmierci, jako pierwsza ujrzała Chrystusa po Zmartwychwstaniu, wczesnym rankiem dnia paschalnego. Jej kult w całym Kościele zachodnim rozpowszechnił się jednak dopiero od XII wieku.

W niedzielę w Karłowicach Wielkich uroczystość odpustowa ku czci św. Marii  Magdaleny –

suma o godz. 12.00.

1. W niedzielę przypada wspomnienie św. Brygidy, patronki Europy. Chcemy modlić się o ducha chrześcijańskiego w zjednoczonej Europie.

1. Od poniedziałku 17 do soboty 22 lipca na Górze św. Anny XXI Święto Młodzieży.

Zapraszamy młodzież naszej parafii.

1. Od 14 do 19 sierpnia (13 sierpnia wyjście z Nysy) odbędzie się 41. Opolska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zgłoszenia przyjmowane są w kancelarii parafialnej dla „5” czerwonej naszego otmuchowskiego dekanatu, przewodnikami będą księża naszego dekanatu. Zachęcamy parafian do licznego udziału.

1. Trwają wakacje. Jak ten okres przeżywamy? Uczestnicząc we Mszy świętej w każdą wakacyjną niedzielę spełniamy swój katolicki obowiązek.

„Niedziela jest w pełnym znaczeniu tego słowa dniem zgromadzenia liturgicznego, w którym zbierają się wierni dla słuchania słowa Bożego i uczestniczenia w Eucharystii, aby tak wspominać mękę, zmartwychwstanie i chwałę Pana Jezusa i składać dziękczynienie Bogu”(KKK, n. 1167).

Podczas wakacji Msze św. niedzielne są w godz.: 7.00; 9.30;

11.30; 18.00

8. Zapraszamy także do udziału we Mszach św. w ciągu tygodnia, szczególnie dzieci, aby wypraszały

błogosławieństwo Boże dla pracy swoich rodziców.

9. Spowiedź św. zawsze przed Mszą św.

10. Nieustanna Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Krzyża do godz. 17.00.

11. Do nabycia najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” oraz „Dzień Pański”.

12. Dziękuję – Bóg zapłać za troskę o czystość naszego kościoła, nowożeńcom za kwiaty.

Dziś miesięczna zbiórka do puszek na spłacenie remontu kaplicy Św. Krzyża. Bóg zapłać.

W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na pomoc dla ofiar anomalii pogodowych na Opolszczyźnie,

zgodnie z apelem Biskupa Opolskiego.

13. Życzymy parafianom w bieżącym tygodniu wiele Bożego błogosławieństwa, a dzieciom,

młodzieży i gościom – miłego  odpoczynku wakacyjnego!