Ogłoszenia parafialne 9-16.07.2017

09.07 – 16.07.2017

1.    Dzisiaj o godz. 17.30 II Nieszpory Niedzielne, na które serdecznie parafian zapraszamy.

2. Miesięczne odwiedziny chorych Ks. Wikary w poniedziałek 10 lipca od godz. 8.30

3. We wtorek przypada święto Św. Benedykta, Opata, patrona Europy.

W dobie procesów integracyjnych nie zapominajmy o wartościach moralnych płynących z

chrześcijańskiej wiary i patriotyzmie, który nie stoi w sprzeczności z ideałami braterstwa i solidarności

o zasięgu międzynarodowym.

4. W czwartek w 13. dniu miesiąca, po Mszy św. wieczornej odbędzie się nabożeństwo i Procesja

Fatimska ze świecami ulicami naszego miasta, na które parafian i gości serdecznie zapraszamy.

5. W niedzielę na Górze św. Anny uroczystość Matki Bożej Szkaplerznej z obchodami kalwaryjskimi.

6. Trwają wakacje. Jak ten okres przeżywamy? Uczestnicząc we Mszy świętej w każdą wakacyjną

niedzielę spełniamy swój katolicki obowiązek.

„Niedziela jest w pełnym znaczeniu tego słowa dniem zgromadzenia liturgicznego, w którym zbierają się wierni dla słuchania słowa Bożego i uczestniczenia w Eucharystii, aby tak wspominać mękę, zmartwychwstanie i chwałę Pana Jezusa i składać dziękczynienie Bogu”(KKK, n. 1167).

Na szlakach naszych wakacyjnych wędrówek nie zabraknie także świątyń. W każdej z nich

czeka na nas Chrystus.

Podczas wakacji Msze św. niedzielne są w godz.: 7.00; 9.30;

11.30; 18.00

7.  Zapraszam także do udziału we Mszach św. w ciągu tygodnia, szczególnie dzieci, aby wypraszały

błogosławieństwo Boże dla pracy swoich rodziców.

8.   Spowiedź św. zawsze przed Mszą św.

9. Tegoroczna 41. Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę w dniach od 13 – 19 sierpnia.

Znaczki i legitymacje pielgrzyma będzie można już nabywać w kancelarii parafialnej.

10. Nieustanna Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Krzyża do godz. 17.00. Zapraszamy.

11. Do nabycia najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”, „Dzień Pański”. Czytajmy prasę katolicką.

12. Od poniedziałku 17 lipca do soboty 22 lipca na Górze św. Anny – XXI Święto Młodzieży.

Zachęcamy do udziału młodzież naszej Parafii.

13. Dziękuję – Bóg zapłać za troskę o czystość naszego kościoła, nowożeńcom za kwiaty oraz paniom

opiekującym się kwiatami.

W przyszłą niedzielę miesięczna zbiórka do puszek na spłacenie remontu kaplicy św. Krzyża.

We wtorek został oddany do renowacji konserwatorskiej ołtarz Matki Bożej. Za składane ofiary na ten

cel – Bóg zapłać.

14. Życzymy parafianom w bieżącym tygodniu wiele Bożego błogosławieństwa, a dzieciom, młodzieży i

gościom – miłego  odpoczynku wakacyjnego!

15. Do wieczności w minionym tygodniu odszedł Kazimierz Damaszka. Wieczny odpoczynek racz mu

dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci, niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.