Prymicje ks. Łukasza Waligóry

Z radością zapraszamy na Mszę święta prymicyjną ks. Łukasza Waligóry w niedzielę 15 maja, o godz. 11.30. Mszę świętą poprzedzi procesja z domu Księdza neoprezbitera, która wyruszy o godz. 11.00. Prosimy o udekorowanie okien na trasie procesji symbolami eucharystycznymi.

Ks. Łukasz Waligóra urodził się 3 stycznia 1991 roku w Paczkowie. Jest synem Andrzeja i Ewy. Ma starszego o sześć lat brata Jarosława. Szkołę podstawową i gimnazjum ukończył w Otmuchowie. Jako szkołę średnią wybrał Niższe Seminarium Duchowne w Częstochowie. Po zdaniu matury wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Opolu. Pracę magisterską pod tytułem: „Ofiara, ołtarz, dziękczynienie. Teologiczno-liturgiczny wymiar ołtarza w świetle Ogólnego Wprowadzenia do Mszału Rzymskiego, z uwzględnieniem tradycji biblijnej. Studium teologiczno-liturgiczne” pod kierunkiem ks. dra hab. Erwina Matei, prof. UO.

Powołanie odkrył na drodze formacji jako ministrant w naszej parafii. Od zawsze interesowała go liturgia i wszystko to co z nią związanie. Ksiądz Łukasz posługiwał także w naszej parafii jako organista. Uwielbia muzykę kościelną a także rozrywkową (z akcentem na muzykę alternatywną). W wolnych chwilach czyta książki. Liturgia i teologia dogmatyczna leżą w centrum jego zainteresowań. Ksiądz Łukasz uważa, ze dobry ksiądz powinien odznaczać się wielkim zamiłowaniem do liturgii. Jego autorytetem w tej dziecinie, jak i w całym życiu duchowym jest osoba papieża Benedykta XVI.
Ks. Łukasz odbył praktykę w parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Opolu.